Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Konforunu Nasıl Buluyorsunuz?

Osman Mollaoğlu

Soru

Geçen gün yolu kazmislar ve taş doldurmuşlar. Arabamla üzerinden geçtiğimde sanki arabada hiç amortisör yokmuş gibi sarstı. Simdiya kadar hiç öyle olmamıştı. Genel olarak focusun konforundan memnunum. Sizlerin görüşleriniz nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

2011 yılında sıfır bir opel corsa satın almıştım ve ilk sıfır arabam olduğu için arabadan beklentilerim çok yüksekti ve sürekli serviste şurdan ses geldi v.s. gibi şikayetlerim olurdu,bir gün serviste ki bir abi yeğen boşver dedi ses geldimi müziğin sesisini biraz daha aç diye beni teselli etti.Tabi şimdi 1,3 dizel corsa dan 1,6 115ps bir arabaya binince insanın hiç gözüne gelmiyor.Ama eminim ki takıntı haline geliyor bazen insan da ama bence en önemlisi beklentiler beklentileri düşük tuttuğum sürece sorun yok.Focus gerçekten başarılı hele 1,6 115 ps motor ile yolda bir çok araca kafa tutar ve gaza basarken araba şahlanınca gerisi çok da umrumda olmuyo:) saygılar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim tek sikintim su on cam kamerasindan tikirdi bir musait olupta gidemedim servise suspansiyonun sert olmasinin faydasida zararida var ben faydali yanlarini dusunup mutlu oluyorum yol tutusu gidisi manevra kabilyetleri ve tepki sureleri goz onune alinip eski arabamda yasadigim uzun yol sikintilarin sonra bu arac benim icin ucak gibi bir sey her arabanin iyi kotu yonleri var Ben iyi yonlerine bakip mutlu oluyorum. I love focus :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben kendi aracımla kıyasladığım zaman hem Megane'ın hem de Fluence küçük engellerdeki darbe emişi daha kötü, geniş kasislerde ise daha yumuşak ama salınımlı. Yani anlamlı bir fark olduğunu söylemek benim için zor ve varsa da Focus lehine var. 

Hissiyatınız lastik modelinden veya havalarından kaynaklanıyor olabilir. 

Bana göre fransız arabaların süspansiyonları daha yumuşak ama bu yüzden yol tutuşları daha zayıf..

Alman aracların daha sert ve bu da yol tutuşunu arttırıyor... focus bilhassa ön amortisörleri fazla ses yapıyor, dişli asfalta da cok yol sesini iceriye verdiginden ilerki zamanlarda yalıtım yaptırmayı düşünüyorum... 

fluence veya megan bana göre focusa rakip degil   :D   :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

f3 ten önceki aracım megane2 idi f3 ün herseyi mukemmel ama cok ses alıyor icine resmen ugultu var tabi yola göre azaliyor belki sadece bende var bu sorun belkide bridgestone ile alakalı

meganda daha yumusaktı sanki suspansyon?

birde arbada yiyp icmeye alıskın biri olarak bardak gozu cok arka tarafta dolayısıla daha cok dikkat dagıtıyor bardaklik yonlu bir cozum oneriniz varmı malum hava kanalları dikine

Burak Çopursan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

f3 ten önceki aracım megane2 idi f3 ün herseyi mukemmel ama cok ses alıyor icine resmen ugultu var tabi yola göre azaliyor belki sadece bende var bu sorun belkide bridgestone ile alakalı

meganda daha yumusaktı sanki suspansyon

İşyerimde Megane 3'ü olan arkadaşım var. Arasıra arabasını alıyorum, iki araç arasında yalıtım olarak fark var, F3 bariz daha iyi.

Ancak şu var ki rölantideki titreşim yönünden F3'ten daha kötüsü yok :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ancak şu var ki rölantideki titreşim yönünden F3'ten daha kötüsü yok

Aracınınızı kontrol ettirin. 1.6 tdci ile alakalı bir durum focus'a özgü değil :D

Çözülmüyorsa 1.5 tdci ile değiştirmeniz dileği ile.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İşyerimde Megane 3'ü olan arkadaşım var. Arasıra arabasını alıyorum, iki araç arasında yalıtım olarak fark var, F3 bariz daha iyi.

Ancak şu var ki rölantideki titreşim yönünden F3'ten daha kötüsü yok :(

Rölantide o kadar titreşim yapıyor mu sizinki? Arabama binenler çalıştığını dahi hissetmiyorlar. Sıkıntı olmasın sizin aracınızda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

birde arbada yiyp icmeye alıskın biri olarak bardak gozu cok arka tarafta dolayısıla daha cok dikkat dagıtıyor bardaklik yonlu bir cozum oneriniz varmı malum hava kanalları dikine

Arabada yiyip içmekten en azından sürüş esnasında vazgeçin... 

Dikkat dağıtan ve kazaya davetiye çıkaran bir eylemdir. 

Güvenli sürüş teknikleri eğitmenlerinin de ilk uyarılarındandır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracınınızı kontrol ettirin. 1.6 tdci ile alakalı bir durum focus'a özgü değil :D

Çözülmüyorsa 1.5 tdci ile değiştirmeniz dileği ile.  

Fırsat olsa da değiştirebilsem :)

Bu motorla alakalı olarak; C4,308, F2,5, 115'LİK C-Max denedim, hiçbirisi bu kadar titremiyor. 2 ayrı Otokoç ve İzkar bunun normal olduğunu söylüyor. Hepsinde de farklı bir F3'te denedik, zangır zangır titriyor :( 

Konuyu dağıttığım için kusura bakmayın..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Fırsat olsa da değiştirebilsem :)

Bu motorla alakalı olarak; C4,308, F2,5, 115'LİK C-Max denedim, hiçbirisi bu kadar titremiyor. 2 ayrı Otokoç ve İzkar bunun normal olduğunu söylüyor. Hepsinde de farklı bir F3'te denedik, zangır zangır titriyor :( 

Konuyu dağıttığım için kusura bakmayın..

Kahraman bey dediğim şeyin hala arkasındayım. Farklı yere gidin hatta gitmeye ne gerek var burada sorun bir çoğu bende yok diyecek.

Bizim s40 da da eskiden yoktu şimdi çok titriyor.Kuzenimin araç buna ne oldu dedim neyi var ki dedi titrediğinin farkında değil hatta.Neyse dediğim gibi.Önemli değil çok konu dışı sayılmaz. Zaten konu yapısı itibarı ile herşeye açık elle tutulur soru ve cevabı yok. 

Buarada yukarda yazdıklarınızdan sadece 115 c-max sizinki ile aynı diğerleri farklı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2 aylık izlenimim şu şekilde,

Eksiler;

İç mekan herkesin takdiri oldukça dar ve sanki kullandıkça daha da dar geliyor. Hala kullandığımız focus 2 aracımız olduğundan almadan önce kıyas yapmama ve dar olduğunu bilerek almama rağmen bazen can sıkabiliyor.

Bence önemli bir diğer eksiklik ön konsolda eşya gözü yok! Cep telefonumu bardak gözüne koyuyorum şaka gibi :) Kol dayama var ama sabit! kol dayama olmayan donanımlar'da olduğundan şimdilik bunu da şimdilik dert etmiyorum. 

Anahtarsız çalıştırma var eyvallah ancak bari anahtarı sokabileceğimiz bir yuva yapsaydınız. Vites kolunun yanındaki ufak yuvaya koyuyorum bazen ama bu seferde araçtan çıkarken unuttuğum oluyor, ayrıca vale hizmeti aldığımızda her seferinde anahtar bak burada demek zorunda kalıyorum. Abes bir durum, bence!

Arada sırada, kalkış yaparken 1.vitesten 2. vitese yüksek devirden geçersem eğer kadranda sağ alt köşede sarı bir ışık yanıyor. Daha detaylı inceleyemedim ama sanırım esp ışığı ve neden böyle olduğunu anlayamıyorum. Bilen varsa bilgilendirirse teşekkür ederim. 

Vites geçişleri çok sert ve arada sırada trafik ışıklarında beklerken 1.vitese atarken zorlama yapıyor. Bazende yapmıyor. ( debriyaja sonuna kadar basmama rağmen )

Dizel bir araca göre oldukça fazla yakıt tüketimi! şaka gibi ama 8 lt'lerde geziyor tüketim.

Arka cam görüş alanı yetersizliği ve karartılmış arka cam ve dikiz aynasından dolayı bazen dibime kadar girmiş olan arkamdaki araçları göremiyorum. Biraz gaza basıp ilerleyince farlarını farkediyorum. bu beni ister istemez tedirgin ediyor.  

Maksimum tork aralığının çok kısa olması (1750-2000 arası) ve dolayısıyla alt devirlerde ve üst devirlerde yüksek sürüş konforu sunamaması. 

Artıları,

Focus 2'ye göre oldukça sessiz iç mekan ve emsallerine göre oldukça şık ön konsol.

Muhteşem Sony ses sistemi. oldukça memnunum.

Sürücü koltuğu oldukça rahat, bel desteği olayı harika!

Fiziksel olarak rakiplerine göre yakışıklı bir araba ve sedan kasa arka tasarımı çok hoşuma gidiyor.

Aracım titanyum+smart paket. Henüz 1000 km'de ve işimden dolayı her gün kullanamıyorum. Sadece bir kere kısa mesafeli de olsa uzun yol yaptım, 500 km kadar. Toplamda 1000 km'ye ulaştım ama arabaya bir türlü ısınamadım. Eski aracım olan Honda civic'teki gibi kendimi rahat hissedemiyorum bir türlü. Umarım düzelir bu durum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.