Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Otomatik Aydınlatma Yağmur

Hakan G.

Soru

İyi akşamlar.Arabam Focus 3 Style Plus ve bugün araç bilgisayarını kurcalarken "Otm. yağ. aydınlatma" diye bir seçenek gördüm. Acaba otomatik uzun kısa farlar mı diye denedim ama bir işe yaramadı. Kılavuza da baktım, orada "Otomatik Aydınlatma Yağmur" diye geçiyor. Google da da arama yaptım ama bir sonuca ulaşamadım. Bu ne ola ki?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Karartma gösterge ışıkları için ;

Otomatik ;

Elle;

Kapalı;

3 seçenek var. Otomatiği seçerseniz farlar açıldığında gösterge ışığı biraz azalıyor. Bende Elle seçili rahatsız olursam kendim azaltıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim arabada da aynı şekilde ama sürekli far yanıyor otomatik de duruyor ve otomatik aydınlatma yağmur seçeneği açık kapıl ikende otomatikde ise sürekli yanıyor bişey anlamadım  :blink:

Otomatik te olduğu için sallamıyordur yağmur seçeneğini, yağmur seç. açıp otomatik farı kapatırsanız devreye girer sanıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim arabada da aynı şekilde ama sürekli far yanıyor otomatik de duruyor ve otomatik aydınlatma yağmur seçeneği açık kapıl ikende otomatikde ise sürekli yanıyor bişey anlamadım  :blink:

Yağmur ışığı farlar otomatikte iken yanıyor.

Yani seçenek seçili ise otomatik far konumunda farı yakacak iki şey var: Yağmur sensörünün yağmuru algılaması veya ortam ışığının az olması.

Genelde yağmurda ortam ışığı da azaldığı için kara bulutlar nedeniyle yağmur farı seçili değilken de yanabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yağmur ışığı farlar otomatikte iken yanıyor.

Yani seçenek seçili ise otomatik far konumunda farı yakacak iki şey var: Yağmur sensörünün yağmuru algılaması veya ortam ışığının az olması.

Genelde yağmurda ortam ışığı da azaldığı için kara bulutlar nedeniyle yağmur farı seçili değilken de yanabilir.

Evet çok hassas demek ki o yüzden yanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.