Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Motosiklet, Scooter, 2 Tekerlikli Araçlar

Mertcan Çelik

Önerilen Mesajlar

Eve gider gitmez izleyeceğim

Ben ciddi beğeniyor ve destekliyorum Barkın abinin konuşmalarını. Bence çok açık ve net olarak etkisini yapmış yine bence.

Biraz daha ılımmlı ve devlet tarafından kabul edilebilecek versiyonu nasıl olur meraklardayım tabiki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eve gider gitmez izleyeceğim

Ben ciddi beğeniyor ve destekliyorum Barkın abinin konuşmalarını. Bence çok açık ve net olarak etkisini yapmış yine bence.

Biraz daha ılımmlı ve devlet tarafından kabul edilebilecek versiyonu nasıl olur meraklardayım tabiki.

Böyle olur. Bu adam motor sürüş ustası. California okulunun kurucusu. Uzun ama alınan eğitimlerin toplamı. Motor sürmek ne demek bunu izleyen anlar.

http://youtu.be/vmOBZ9u0mag

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Böyle olur. Bu adam motor sürüş ustası. California okulunun kurucusu. Uzun ama alınan eğitimlerin toplamı. Motor sürmek ne demek bunu izleyen anlar.

http://youtu.be/vmOBZ9u0mag

İzlemeye başlamıştım önceden ancak bitirememiştim. Bu arada kitabı da var bunun almayı yakın zamanda planlıyorum hem de Türkçe.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu paraya motor alınır yahu. Nerede bu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İstanbul/IntercityPark. İngiltere'den hocalar geliyor diye biliyorum sırf bunun için.

Bunun için orta boy bir motor ve belli bir sürüş deneyimi gerekli ama. Ufak,yavaş motorla ve temel kullanım becerisine çok hakim değilken fazla yararlanamazsın.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunun için orta boy bir motor ve belli bir sürüş deneyimi gerekli ama. Ufak,yavaş motorla ve temel kullanım becerisine çok hakim değilken fazla yararlanamazsın.  

Devrim Sirmen var, bu Altınlı Gece dizi serilerine de katılan ve İngiltere CSS'ten resmi eğitim yetkisi olan, onun dediğine göre 125'likle bile katılınabilir, çünkü adamlar çok temel şeyleri öğretiyorlar. Ben CBR250'ye kavuşursam mayısa kadar reflekslerimi edinmiş olacağımı düşündüğümden mantıklı geldi ciddi olarak.

Motorun değişse de eğitim kalacağından 100cc filan olmadığı sürece gidilebilir bence :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kim derse ki motosiklet daha az ya da daha çok güvenlidir itibar etmeyiniz. Bunu diğer vasıtalar için de genişletebilirsiniz. Güven duygusal bir tepkidir. Rasyonel değildir. Rasyonel temel aramayın. Risk ölçeklendirilebilir bir değer ifade eder. Eğer riskten bahsedeceksek bunda da insan davranışı var. Herşeyden önce arabanın sağından mı solundanmı gitmeyi düşünmekten se sürücünün davranışını gözlemlemeyi öğrenmelisiniz. Adam daha yapmadan davranışının ne olabileceğini analiz edip uygun davranışı tespi etmelisiniz. Evet insanlar aynasına bakmıyor. Siz de bunu biliyorsunuz değilmi? Ona göre tedbirinizi almak ve alışkanlıklarınızı ona göre değiştirmek zorundasınız. Önünüzdeki arabayı değil onun önündeki hatta onun da önündekini izleyip diğer ikisinin davranışının ne olabileceğini yorumlamalısınız. Bu zamanla oturuyor. Öyle dünden bugüne yada eğitimle kazanabilecğeiniz birşey değil. Onun için motosiklet kullanımının ve özgürlüğün özgüven patlamasına yol açabileceği öngörülerek küçük hacimli motorlar ile ufak ufak başlayın deniliyor.

Bu şeytanla pazarlık gibi. Konuştuğunuzun şeytan olduğunu biliyorsanız guardını alırsınız. Bu durumda konuşmanızda birşey yoktur. ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sürücü davranışı analizlerimi geliştirmem gerekli. Arabadayken bile önümdekinin önündekinin yaktığı dörtlü ile yırtmışlığım var 1-2 kez, motosiklette bu iş kat kat daha mühim :)

Öneriler ve yorumlarım için tekrar teşekkürler Mertol abi.

Kenan Sofuoğlu Belgeseli:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

CSS, California Superbike School, yani Dünya'nın en iyi motosiklet okulunda eğitmen olan, Altın Elbiseli Adam'ın da youtube kanalında sıkça gördüğümüz Devrim Sirmen 25-30 arası bir yaşta başlamış. Her ne kadar bir kaza sonrası boynunu kırdıysa ve platinlerle geziyorsa da bu işe başlamanın belirli bir yaşı yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.