Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Motosiklet, Scooter, 2 Tekerlikli Araçlar

Mertcan Çelik

Önerilen Mesajlar

koruma kıyafetlerini hiç işe katmıyorum zaten akli dengesi yerinde olan kasksız montsuz vb motorun üstüne çıkmaz ilk başlar kask sıkar hatta sağa sola bakmada sıkıntı çıkartır ama alışırsın benimde kıyafetlerim duruyo ama motorsuzum henüz :( eğer biraz bilgin varsa bence honda yerine ninja 250r ye bak üstüne iyi yatarsan 170-180 arası görür tabi rüzgara göre değişir. ama hiç bi bilgin yoksa 3000 tl ye cbf al bin sorunsuzdur dikkatli ol ama kurye çıkmaları pek iyi olmuyo yağ yakma olayıda hep yüksek devir gezersen hepsi yakar. hem satarkende peynir ekmek gibi gider. ha yok scooter ile başlayacam dersen o ayrı tabi senin tercihin. şimdiden lastiğin yere düz bassın dostum :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

125 cc fazla değil 5-6 ay sonra yetmez yeni başlayacak olsam cbf 150 alıp onda öğrenirdim kendimi yeterli görünce kawasaki ninja 250r binerdim en yeşilinden:) hondadan ayıran özellikleri çift silindir, sesi çok farklı, çok daha seri ve top speed daha iyi. ordanda 600 lük bi makinaya atlardım. naked olarak beğendiğim yamaha, fz6 ya binerdim. hemde turuncusuna :)

cbf 150 hantal motor hafif birşey degil direksiyonu çeviriyorsunuz far dönmüyor motorun bedeninde far yani akşam sürüşü çok kötü kawasakiye katılıyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cbf 150 hantal motor hafif birşey degil direksiyonu çeviriyorsunuz far dönmüyor motorun bedeninde far yani akşam sürüşü çok kötü kawasakiye katılıyorum :)

sınıfında en iyi motor diyebilirim yeni öğrenecek kişiye kibar motor olmaz cbf ile düş kalk fark etmez ama kesinlikle ayak korumalık demirlerin olsun.allah göstermesin virajda yattın mı çok işe yarar. far konusunda hiç sıkıntı yaşamadım ben 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün resmi olarak sürü kursuna kayıt da yaptırmış oldum.

Bu ay sonu ya da nisan başına ehliyet de geliyor hayırlısıyla.

Bugün ilk dersi aldım. 

Bugün gittiğim yerden memnun kaldım doğrusu. Gis akademi. Sürüş okulunun ötesinde sosyal bir ortamıda var. Fakat burada durum biraz zengin sporu durumuna evrilmiş olabilir gibi geldi. :) Genelde hep konuşulan ufak motor al öğren, sonra istediğin motoru al senaryosuna, araya uzun eğitim alarak istediğin motoru al şeklinde yaklaşıyorlar.Elbette ticaret yapıyorlar ama bu senaryoya uyan  epey bir insan da var. Bizim grupta pilot biri vardı. 2-3 ay haftada 2 gün iki saat eğitim sonrası Harley almayı planlıyor.3 ay sonrası bir müddette kendi motoru ile oryantasyon eğitimi alacak.  Burada aynı şeyi yapan arkadaşları da varmış. Motor al sat derken arada kaybedilen parayı ve zamanı satın almanın bir yoluda bu olabilir. Harley'e binecek adam arkadaşlarının yanında 125lik motora binmez zaten. :)  Amacın sadece bir yerden bir yere gitmekse (öğrenci,küçük bir yerleşimde yaşayan insan,kurye,bakkal çırağı) :) o zaman cbf, ace vb bir şeyler zaten yeter. Yok ben şöyle birşey beğeniyorum bundan istiyorum diyorsan uzun eğitim (maliyetine katlanabilirsen) fena yöntem değil. Düş kalk kısmını yine kursta yaparsın. Bu arada bu planı 20-25 yaş grubu için uygulamadıklarını söylediler. :) Kursta cb125 ace kullandırıyorlar. İlerleyen dönemde devam edersen KTM Duke200'e geçiriyorlar. Ace öğrenmek için gayet güzel gerçekten, aşırı gaz tepkisi yok vs vs. Fakat asla sahip olmak isteyeceğim bir motor değil. (3200TL) :) Motorun benzin göstergesi bile yok mesela, yakıt uyarı ışığıda yokmuş. :) Sonuçta bizim arabalarımız var ve bu bir yerde keyif tarafına da kaçıyor. Yani tek başına düşük maliyetli ulaşımsa amaç evvallah. Ama onun dışında ulaşabileceklerin arasında en beğendiğin motoru almak (cc bakmadan) gerekli bence.   

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Engin Uzunoğlu, Sanırsam ışık sensörü var, akşamları farlar otomatik yanıyor. Ace candır da benim eğitim aldığım yerde bir yokuş var, ne yaptıysam ettiysem o yokuşta 60'a çıkamadıydım :D
ACE düşünce düşürünce dert etmeyeceğin bir motor, çok başarılı bir seçim başlangıç için :)
Az yakar az gider bozulmaz etmez :D

Motor aldıktan sonra kesinlikle yapmayacağım şey daha yüksek cc'li motor kullanmak olur muhtemelen. BMW 320d test ettikten sonra bizim focus'un kötü gelmesi durumu motorda kat kat daha fazla olarak dönüyormuş. Bunu denk gelen, CBR 250'sini satan bir abi ile birebir konuştuk :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

BMW 320d test ettikten sonra bizim focus'un kötü gelmesi durumu

Hafızanda bu kadar yer etmesin kısa şeyler :) Ömür boyu çok üzülürsün bak sonra :D Oldu bitti geçti gitti hepsi durum ne ise ona göre yaşamak lazım..

Her performans olayında aynı örneği okumaktan gına geldi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hafızanda bu kadar yer etmesin kısa şeyler :) Ömür boyu çok üzülürsün bak sonra :D Oldu bitti geçti gitti hepsi durum ne ise ona göre yaşamak lazım..

Her performans olayında aynı örneği okumaktan gına geldi. 

Ya üzülücen yada çalışıp kazanıcan. Geçip giden bir şey yok bence daha yeni mezun oluyorum da öncelik vermeme rağmen BMW mi alamayacaksam niye okuyorum?

Bu somut ve tartışmasız bir örnek. Alternatifi olan 5-10 tane daha vardır da tartışmaya açık olma ihtimalleri var malesef. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yine yanlış anladın.

Açıkla yav. Göründüğü kadar atarlı sinirli değilim ben de zaten iletişimsizlik varken smile'lar ile işi sulandırmamak için çabalıyorum :)

10-20 derece yatınca ağır tırsıyordum ben de başta. Sonumuz böyle olur inşallah :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.