Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

29 dakika önce, R Samet Batmaz yazdı:

Bu cihazdan bende almak istiyorum bunun ustunde acma kapama dugmesi yok sanirim olmasi daha iyi olmazmiydi. 

Birde bu cihazla ariza kodunu gorup silebiliyormuyuz

ve atiyorum otomatik kapi kilitleme gibi ozellikleri acabiliyormuyuz ..?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, BulentGulsahin yazdı:

Bu cihazdan bende almak istiyorum bunun ustunde acma kapama dugmesi yok sanirim olmasi daha iyi olmazmiydi. 

Birde bu cihazla ariza kodunu gorup silebiliyormuyuz

ve atiyorum otomatik kapi kilitleme gibi ozellikleri acabiliyormuyuz ..?

O üzerindeki düğme açma kapama düğmesi değil modüllerin iletişimini sağlayan hs ve ms can veri yollarının anahtarı (switch). Modifiye edilebilir olmasından kasıt da bu switchi bu elm ye ekleyebilirsiniz demek.

Evet araç hata kodlarını silebilir ve diğer değişiklikleri yapabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Semih O. yazdı:

O üzerindeki düğme açma kapama düğmesi değil modüllerin iletişimini sağlayan hs ve ms can veri yollarının anahtarı (switch). Modifiye edilebilir olmasından kasıt da bu switchi bu elm ye ekleyebilirsiniz demek.

Evet araç hata kodlarını silebilir ve diğer değişiklikleri yapabilirsiniz.

Tesekkur ederim bu konuda bilgisizim bende acma kapama dugmesi saniyordum ?

Peki bu linkteki urunu siparis vereyimmi yoksa hazirda modifiye edilmis yani dugmeli olan modelleri varmidir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tesekkur ederim bu konuda bilgisizim bende acma kapama dugmesi saniyordum [emoji38]
Peki bu linkteki urunu siparis vereyimmi yoksa hazirda modifiye edilmis yani dugmeli olan modelleri varmidir

Arkadaşlar eğer aceleniz yoksa bukadar para vermeyin derim. Aliexpreste daha uyguna var ve modifiyeli.

ELM327 USB V1.5 için modifiye Ford ELMconfig CH340 25K80 çip HS-CAN/MS-CAN Forscan OBD2
http://s.aliexpress.com/bYzUZ3Aj
(from AliExpress Android)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, BulentGulsahin yazdı:

Tesekkur ederim bu konuda bilgisizim bende acma kapama dugmesi saniyordum ?

Eğer yapamam ya da uğraşmam derseniz modifiyeli bir elm almak elbette daha mantıklı ama Yahya'nın dediği gibi çok daha uygun fiyatlara var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 hours ago, Murat Kavuk said:

Bu özellik sonradan eklenen bir özellik değil. Aracı park ettikten sonra otomatik kilit yapmaz hiçbir araç. Ancak, siz aracın kilidini açıp, hiçbir kapıyı açmaz iseniz; bir süre sonra araç yanlışlıkla anahtara dokunulduğunu düşünür, ve arabayı geri kilitler. Bu özellik tüm araçlarda standarttır. Yazılımsal bir olay, ikinci dediğim siz de çalışmıyorsa servisle bi test edin bence..

Murat Bey,

detaylı bilgi için teşekkürler. söylediğiniz gibi test ettim 45 saniye sonra kitliyor.

çok teşekkürler.

--2 minutes later eklendi--

Bu arada ELM temin edemeyen ve istanbul'da 4.levent veya bahçeşehirde ikamet eden arkadaşlar var ise araçlarında özellikleri açmaya yardımcı olabilirim.

iyi akşamlar

Ilker Özeren tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Yahya Akman yazdı:

Arkadaşlar eğer aceleniz yoksa bukadar para vermeyin derim. Aliexpreste daha uyguna var ve modifiyeli.

ELM327 USB V1.5 için modifiye Ford ELMconfig CH340 25K80 çip HS-CAN/MS-CAN Forscan OBD2

Daha mantikli gibi hem yari fiyatina hemde modifiyeli. ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Ilker Özeren yazdı:

Murat Bey,

detaylı bilgi için teşekkürler. söylediğiniz gibi test ettim 45 saniye sonra kitliyor.

çok teşekkürler.

--2 minutes later eklendi--

Bu arada ELM temin edemeyen ve istanbul'da 4.levent veya bahçeşehirde ikamet eden arkadaşlar var ise araçlarında özellikleri açmaya yardımcı olabilirim.

iyi akşamlar

Beylikdüzünde oturuyorum @Ilker Özerenmüsait zamanınızda bahçeşehire gelsem olur mu ? ☺️

Ercan Gülmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, R Samet Batmaz yazdı:

Alacağınız ODB2 cihazının FTDI chip li, modifiyeli MS-CAN/HS-CAN switch li olması önemli

ch340 chipli olanı alırsanız işinize yaramayacaktır. ben ebaydan aldım 5 gün içinde ulaştı.

sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

3-5 arkadaşın aracında da açılabilir özellikleri açtık

örnek olması açısından

http://www.ebay.com/itm/272026924589s-l1600.jpg

Ergün YILDIZ tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29 dakika önce, Ergün YILDIZ yazdı:

Alacağınız ODB2 cihazının FTDI chip li, modifiyeli MS-CAN/HS-CAN switch li olması önemli

ch340 chipli olanı alırsanız işinize yaramayacaktır. ben ebaydan aldım 5 gün içinde ulaştı.

sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

3-5 arkadaşın aracında da açılabilir özellikleri açtık

örnek olması açısından

http://www.ebay.com/itm/272026924589s-l1600.jpg

Ergun link varmi kardesim yardimlarindan öturu tesekkur ederim. 

Ben alayim diyorum sendende biraz ders aldimmi tamamdir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Yahya Akman yazdı:

Siz bu cihazdan mı aldınız, denediniz mi? Ergün bey CH340 çiplerin işimizi görmeyeceğini belirtti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Gökhan ADIGÜZEL yazdı:

Siz bu cihazdan mı aldınız, denediniz mi? Ergün bey CH340 çiplerin işimizi görmeyeceğini belirtti.

evet bu cihazdan aldık. ama henüz denemedik çünkü yolda. forumdan @Gürkan Çakıroğlu abimiz tavsiye etti bize.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Yahya Akman yazdı:

evet bu cihazdan aldık. ama henüz denemedik çünkü yolda. forumdan @Gürkan Çakıroğlu abimiz tavsiye etti bize.

O zaman gelince benim arabaya da deneyebiliriz müsait olduğunuz bir gün :D  Ev Öveçler, iş Ulus tarafında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, BulentGulsahin yazdı:

Ergun link varmi kardesim yardimlarindan öturu tesekkur ederim. 

Ben alayim diyorum sendende biraz ders aldimmi tamamdir. 

Link hemen resmin üstünde

Ben bu cihazı aldım kullanıyorum memnunum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 dakika önce, Gökhan ADIGÜZEL yazdı:

Gökhan sadece ch 340 olanlar işe yaramaz doğru. Switch li olması gerek...

Bizimkiler hele gelsin bakalım, İnşallah çalışır...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.