Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

44 dakika önce, Tuncay A. yazdı:

Pazar günü Ozan sağolsun, Harekette, otomatik kapı kilitlemeyi açtı, fakat birşey dikkatimi çekti; Arabayı stop edip kapıları açınca göstergede ''Dörtlü'' işareti yanıyor, (sinyallarde yanıyormu dikkat etmedim) Sizde de bu şekilde arabadan inmeden kapılar açılınca dörtlüler yanıyormu?

Olağan bir durum,sorun yok. Otomatik kilitlemeyi açmadım ben ama son zamanlarda artan suriyeli dilenciler yüzüden manuel olarak teyp üstünden kilitliyorum. Gideceğim yere varıp kapıları açtığımda ise dediğiniz gibi dörtlüler yanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Mehmet Çayır yazdı:

esp var araçta acaba focus 2 veya 2.5 da deneyen var mı 

Biraz baktım ama bu konu hakkında bilgi bulamadım. Sonra derinlere inerek zaten MK2'de Ford'un hiç sunmadığını gördüm. Bu sebeple açmak gibi bir şansınız bence yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pazar günü Ozan sağolsun, Harekette, otomatik kapı kilitlemeyi açtı, fakat birşey dikkatimi çekti; Arabayı stop edip kapıları açınca göstergede ''Dörtlü'' işareti yanıyor, (sinyallarde yanıyormu dikkat etmedim) Sizde de bu şekilde arabadan inmeden kapılar açılınca dörtlüler yanıyormu?

Aynen yanıyor. Şöför kapısı açıldığında yanıyor. Oto kilit devreden çıktı anlamında...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Tuncay A. yazdı:

Benim arabada öyleymiş Tuncay.

Sen söyledikten sonra dikkat edince farkettim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Biraz baktım ama bu konu hakkında bilgi bulamadım. Sonra derinlere inerek zaten MK2'de Ford'un hiç sunmadığını gördüm. Bu sebeple açmak gibi bir şansınız bence yok. 

dün kontağı açarak bakayım dedim ışığı yanıyor mu yanmadı, test menüsünden girerrek bütün ledlerin yandığı kısma geldim burda yanıyor muhtemelen gösterge paneli standart esp modülü yok araçta elm327 siparişi verdim o geldiginde esp yi aktif etmeyide deneyeceğim hata verirse modülü yok demektir diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Mehmet Çayır yazdı:

dün kontağı açarak bakayım dedim ışığı yanıyor mu yanmadı, test menüsünden girerrek bütün ledlerin yandığı kısma geldim burda yanıyor muhtemelen gösterge paneli standart esp modülü yok araçta elm327 siparişi verdim o geldiginde esp yi aktif etmeyide deneyeceğim hata verirse modülü yok demektir diye düşünüyorum

Sanıyorum buradaki olayları detaylı anlamamışsınız. Kontak açıldığında veya y.b.'da esp menüsü yoksa zaten yoktur ve açılma gibi bir şey söz konusu değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar, Yokuş kalkış desteği, otomatik kapıların kilitlenmesi ve lastik basınç uyarısını konu kablo ile bağlanıp kendim açtım. Basit bir işlem gibi görünüyor. İşlem sonrası ayarlar menüsünde ek başlıklar da çıktı. Lastik basınçlarını önce kontrol edip, sonrasında ayarlardan sıfırlama da yaptım, belki yararı olur diye, zorunlu mu bilemiyorum.

Dip not olarak, otomatik kapı kilitlenme sonrası, özellikle gece aracı stop ettikten sonra gösterge paneli ışıklarının da eş zamanlı kararıyor olması, o ihtişamlı havasını biraz alıyor gibi geldi. Bu sebeple motoru kapatmadan önce kapı kilidini açıyorum, eskisi gibi gözüme daha güzel görünüyor. Selamlar.

Ömer Deveci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Sanıyorum buradaki olayları detaylı anlamamışsınız. Kontak açıldığında veya y.b.'da esp menüsü yoksa zaten yoktur ve açılma gibi bir şey söz konusu değil. 

yok anladım bende tam olarak ondan bahsediyordum kontak açılınca yok demekki yok anlamına geliyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

05.09.2016 - 12:06 tarihinde, Ergün YILDIZ yazdı:

Kapılar açılınca iç aydınlatma ve ön-arka parklar yanıyor zaten, Araç Bilgisayarı, Ayarlar, Işıklar-> Otomatik konumundan yapılıyor.

Siz kapılar açılınca (Araç Run/Stop halinde) farlar kısa veya uzun yansın mı istiyorsunuz. Varsa böyle bir kod @Ozan Kar bilir.

Bu ayarlar kısmına nasıl giriyoruz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 dakika önce, Onur Gez. yazdı:

Araç Bilgisayarı, Ayarlar, Işıklar-> Otomatik konumundan yapılıyor.

Ben bukadarını yazmıştım ama tabi direksiyon üzerindeki tuşlardan yapıldığını yazmayı atladım.

Focus kullanıcısıdır biraz aracı kurcalamıştır incelemiştir diye düşündüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.