Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar herkese selamlar aracım 2015 model HB ford focus 1.0 ecoboos titanyum ve bu araçla ilgili kafamda o kadar çok soru var ki bilgi sahibi olanlar bu konularda beni aydınlata bilirlerse çok memnun olurum.Öncelikle bu aracı alırken(Kocaeli de ikamet ediyorum ama aracı İstanbul Tebretoğullarından aldım) bana aldığım bayi şu enteresan bilgiyi verdi sonradan x paketin bazı özelliklerini ( örnek şerit takip kör nokta uyarısı gibi) bilgisayardan serviste yükletebileceğimi ( ücret karşılığında ) söyledi fakat ne Kocaeli nede Sakarya daki servislerde bunu teyit ettiremedim belliki müşteri temsilcileri bu konuda zayıf ve sadece bu konu değil diğer sorduğum sorularada net cevap veremiyorlar.

1- Yukarıda bahsettiğim konu hakkında bilgi sahibi olan var mı ? bana doğrumu söylediler yoksa beni yediler mi ? anlamak istiyorum

2- Aracım starstop lu şu internette dolaşan gizli özelliklerdeki 

(Araca binilip kapılar kapatılır, Kontak anahtarı tüm kontrol ışıkları yanana kadar çevrilir, motor çalıştırılmaz!, Kapı kilit düğmesinden üç defa üst üste kilitleme uygulanır, kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç.. Kontak anahtarı çevrilerek kapatma konumuna getirilir

Kilitten aynı işlem tekrarlanır: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç. Kontak anahtarı tekrar ışıkların yandığı konuma getirilir, kısa bir düdük sesi duyulur (bunu duymazsanız olmayacak demektir), Kilitten aynı işlem tekrar edilir: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç.

Uzun bir düdük sesi duyulur, programlama tamamlanmıştır. Başarılı olmuşsa yaklaşık 10 km/saat hızda kapılar otomatik kilitlenecektir, içeriden manuel olarak açılırsa, söz gelimi yolcu indirme-bindirme, yeniden hareketinizde otomatik kilitleme olmayacaktır.) benim araçta olmuyor bunu nasıl aktive edebilirim servis inatla bu özellik yok diyor.

3- Teybin hıza göre ses ayarı

4- Araç çalıştırıldığında göstergelerin selam vermesi

5- Geri vitese takınca yan aynaların aşağıyı göstermesi

6- Ambiyans ışıklarının rengi değişiyor mu?

bu konularda bana bilgi verebilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim herkese hayırlı günler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Can Bey.Sorularınızı sırayla yanıtlayım.

1-  Evet malesef sizi iyi yemişler.Şerit takip ve kör nokta uyarı sistemi gibi şeylerin çalışması için aracınızda ek donanım olması lazım.Sadece bilgisayardan aktif etmekle çalışmaz.

2- Aracınızda bu özellik var.Sizinde uygulamış olduğunuz internette dolaşan bu yöntem işe yaramıyor diye hatırlıyorum.Ama elm cihazıyla aracınıza bağlanıp focccus programıyla bu özelliği açabilirsiniz.Ben açtım ve kullanıyorum uzun zamandır.

3- Teybinizin ayarlarını kurcalayın.Ses ayarlarında "uyarlanan ses" diye bir bölüm olacak.O ayar sıfırdayken ses hep sabit kalır.Kademeyi yükselttiğinizde arabanın hızına göre seste otomatik yükselir ve alçalır.Ama ben o özelliği kullanmıyorum.Çünkü otomatik ayarda ses yükselirken basslarda biraz bozma yapıyor.

4- Göstergelerin selam vermesi malesef yok.Ve Volkswagen'lardaki gibi vagcom tarzı programlarlada sonradan eklenemiyor bu özellik.

5- Geri viteste aynaların aşağı göstermeside yok.Bu özellik için internette el yapımı modüller satılıyor.Anca bu modüllerden alıp bağlarsanız olur.Ama orjinalinde yok bu özellik.

6- Ambiyans ışıklarının rengi değişmiyor.Bu özellik bildiğim kadarıyla mk3'lerde titanium X  paketlerde geliyordu.Sadece titanium pakette yok yani.Aracı alırken titanium donanımın üzerine ek ücret verilerek alıyor.

Umarım kafanızdaki soruları bir nebzede olsa aydınlatabilmişimdir.

Mehmet Çallı tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mehmet bey çok teşekkür ederim vermiş olduğunuz bu bilgiler için bu arada tavsiye edebileceğiniz bir elm cihazı varmıdır hayırlı günler diliyorum.

--46 dakika sonra eklendi--
23.12.2017 - 03:55 tarihinde, Mehmet Çallı yazdı:

Merhaba Can Bey.Sorularınızı sırayla yanıtlayım.

1-  Evet malesef sizi iyi yemişler.Şerit takip ve kör nokta uyarı sistemi gibi şeylerin çalışması için aracınızda ek donanım olması lazım.Sadece bilgisayardan aktif etmekle çalışmaz.

2- Aracınızda bu özellik var.Sizinde uygulamış olduğunuz internette dolaşan bu yöntem işe yaramıyor diye hatırlıyorum.Ama elm cihazıyla aracınıza bağlanıp focccus programıyla bu özelliği açabilirsiniz.Ben açtım ve kullanıyorum uzun zamandır.

3- Teybinizin ayarlarını kurcalayın.Ses ayarlarında "uyarlanan ses" diye bir bölüm olacak.O ayar sıfırdayken ses hep sabit kalır.Kademeyi yükselttiğinizde arabanın hızına göre seste otomatik yükselir ve alçalır.Ama ben o özelliği kullanmıyorum.Çünkü otomatik ayarda ses yükselirken basslarda biraz bozma yapıyor.

4- Göstergelerin selam vermesi malesef yok.Ve Volkswagen'lardaki gibi vagcom tarzı programlarlada sonradan eklenemiyor bu özellik.

5- Geri viteste aynaların aşağı göstermeside yok.Bu özellik için internette el yapımı modüller satılıyor.Anca bu modüllerden alıp bağlarsanız olur.Ama orjinalinde yok bu özellik.

6- Ambiyans ışıklarının rengi değişmiyor.Bu özellik bildiğim kadarıyla mk3'lerde titanium X  paketlerde geliyordu.Sadece titanium pakette yok yani.Aracı alırken titanium donanımın üzerine ek ücret verilerek alıyor.

Umarım kafanızdaki soruları bir nebzede olsa aydınlatabilmişimdir.

Can Ak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Can Ak yazdı:

Mehmet bey çok teşekkür ederim vermiş olduğunuz bu bilgiler için bu arada tavsiye edebileceğiniz bir elm cihazı varmıdır hayırlı günler diliyorum.

--46 dakika sonra eklendi--

Direk şunu alın diyebileceğim bir cihaz yok.Ben N11 den bir yıl önce almıştım elm327 cihazını.35 lira gibi bir fiyatı vardı.Daha sonra kendim modifiyesinide yaptım.Problemsiz kullanıyorum.Direk modifiyeli satılanlarıda var ama bence gereksiz pahalı.5 liralık bir switch için 50 lira fazladan para istiyorlar. Lehim yapabiliyorsanız,elinizden bu tür işler geliyorsa kendiniz halledebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.