Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Şimdi, İsmail Kaya yazdı:

otomatik kilidi aktif etmeden önce böyle bir sorun yoktu. fakat başka bişey de olabilir tabi

İsmail Bey bu kadar kişi içersinden bu sorunla karşılaşan ilk kişisiniz. Mekanik bir arıza olabilir. Umarım düzelr. Servise uğramanızda fayda var yalnız aracın yazılımıyla alakalı yaptıgınız işlemi söylememeniz sizin iyiliğinize. :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, İsmail Kaya yazdı:

Şimdi de hiç çalışmıyor araba. Ne yapmam lazım akü mü sökeyim. Çalıştırsam servise götüreceğim ama ne yazık ki çalışmıyor .

acil yardım lütfen

Evet deneyebilirsiniz. 

Alıntı

Bugun km ayarlamaya çalışırken, Alperen abinin arabayı çökerttim. Anahtarı çeksem bile gösterge farlar vs çalışmaya devam ediyordu bagaj açılmıyordu araba çalışmıyordu. Ayrıca kmyide ayarlayamadık, neyseki akü kutup başını söküp takınca düzeldi de rahatladık. Yani bu tip riskleri göze almanız lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani herşeyi nizami yaptığımı düşünüyorum ama neden oldu anlamadım. araba çalışır gibi oluyor göstergeler gelip gidiyor ama çalışmıyor. akü kutup sökerken dikkat edilecek bişey var mı peki. başka ne olabilir bilmiyorum ama sıkıntı katlanmasın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

16 dakika önce, İsmail Kaya yazdı:

Yani herşeyi nizami yaptığımı düşünüyorum ama neden oldu anlamadım. araba çalışır gibi oluyor göstergeler gelip gidiyor ama çalışmıyor. akü kutup sökerken dikkat edilecek bişey var mı peki. başka ne olabilir bilmiyorum ama sıkıntı katlanmasın.

Önce eksi kısmı sökün (farklı yerlere değdirmeden) daha sonra artı kısmı. (Artı kısmı sökmeye gerek var mı bilemiyorum ama üşenmezseniz çıkartın)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, İsmail Kaya yazdı:

Arkadaşlar merhaba. Bende bir iki ay evvel Focus alarak aranıza katıldım. Bu forumu ve konuyu tesadüfen buldum ve çok faydalı bilgiler var. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. 

Konuyu özellikle ilk sayfayı defalarca okudum. Belirtildiği gibi yokuş kalkış ve otomatik kilitlemeyi aktif ettim. Herşey tamam zannederken bagajın açılmadığını farkettim. Otomatik kiliti kaldırdım ama olmadı iki gündür bagaj açılmıyor. Akü kutuplarının sökülmesi çözüm olarak gösterilmiş. Sorum şu ki; iki kutupta sökülmeli mi ve bunun bir sırası var mı. Hangi kutup önce sökülmeli? 

Teşekkürler

Hocam bagaj içinde kapı kilidine giden kablo var onda kopukluk olmuş olabilir benim başıma geldi ondan biliyorum orayı bir kontrol edin isterseniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Önce eksi kısmı sökün (farklı yerlere değdirmeden) daha sonra artı kısmı. (Artı kısmı sökmeye gerek var mı bilemiyorum ama üşenmezseniz çıkartın)

Şimdi, Ozan Kar yazdı:

Tam tersi :) - yi ellemeyin + yı sökün 2dk bekleyip takın. 

kafam karıştı şimdi hangisini yapayım??

--1 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Serkan Yüksel yazdı:

Hocam bagaj içinde kapı kilidine giden kablo var onda kopukluk olmuş olabilir benim başıma geldi ondan biliyorum orayı bir kontrol edin isterseniz.

zaten bu olmazsa servise gidecez hocam. teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

Focusta zor o iş. Teorik olarakta saçma geldi ama neden öyle demişler bilemedim. 

Focus'ta zorsa bilemem, şimdiye kadar baktığım her kaynak eksi diyor.  Eksi bayağı leş yerde duruyor harbiden :D 

Sonuçta sen yaşadın, sorun olmadıysa artı ile ilerlesin İsmail hocam.

Bu da kenarda kalsın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Ozan Kar yazdı:

Focusta zor o iş. Teorik olarakta saçma geldi ama neden öyle demişler bilemedim. 

- kutbu sökmek için aküyü olduğu gibi sökmek gerekiyor. Bende yapamadığım için + kutbu söktüm sadece fakat bir netice alamadım. araç şu an hiç bir şeye tepki vermiyor. kapı kilitleme dahil :)  artık ya usta çağıracağım veya çekici ile servise götüreceğim malesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu işlemlerden sonra ford ustasını aradım kesinlikle beyni yanmıştır falan dedi ve beni epey korkuttu. daha  sonra sanayi de işin ehli olan kendi ustamı aradım. beyin öyle kolayına yanmaz akü falan bitmiş olabilir sabah getir bakalım dedi. bende sabah için artık bi çekici bulup götürürüm derken olayı bi arkadaşa bahsettim. o da ısrarla bi takviye yapalım deneyelim deyince kırmadım onu. ara kablo satın alıp geldi sağolsun. takviyeye başlayınca araç kendine gelmeye kapanmayan camı kapanmaya ve ışıkları yanmaya başladı. derken yarım saatlik şarjın sonunda çalıştırmayı başardık çok şükür. ve araçta bi sıkıntı görünmüyo. bagaj yine açılmıyor ama ona da baktırırım artık sabah. 

sandığım kadar ciddi bir sıkıntı olmadığını anlamış olduk.

yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Focus'ta zorsa bilemem, şimdiye kadar baktığım her kaynak eksi diyor.  Eksi bayağı leş yerde duruyor harbiden :D 

Sonuçta sen yaşadın, sorun olmadıysa artı ile ilerlesin İsmail hocam.

Bu da kenarda kalsın

İlginç valla, ilk defa duydum ve saçma geldi. Ben her arabada hep +yı söktüm :) bi ara araştırayım nedenmiş. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.