Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Koltuk Tan Gelen Ses Problemi

Hakan Ak

Soru

Arkadaslar merhaba focus tredn x ps aracimi alali daha 2.5 ay oldu fakat surucu koltugundan gacir gucur sesler gelmeye basladi.Sesler , yandaki emniyet kemeri girisi ve el frenine surtmeden kaynaklanmiyor.Koltugun oturak kismindan geliyor hafif bozuk bir yolda gacir gucur sesleri cok net duyuluyor.Bu sesler normalmi yoksa ben mi cok hassasim bilemedim.Boyle bir durumda karsilasan varmi focus ta koltuk kalitesi yeterli mi sizce ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Arka koltukları indirmek için arka kısımlarda düğme var onlara basın ve koltukları indirin.

İnen koltukların arkası ile yaslandığı yere bakın 2 metal parçası birbirini tutar bunlar yağsız kaldığında da öterler ya oraya yağ süreceksiniz yada orayı mini bez ile sarın (yaslandığı yerden bahsediyorum) ondan sonra kaldırın koltukları daha sonra ses gelmeyecek

Keyifli Sürüşler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arka koltukları indirmek için arka kısımlarda düğme var onlara basın ve koltukları indirin.

İnen koltukların arkası ile yaslandığı yere bakın 2 mertal parçası birbirini tutar bunlar yağsız kaldığında da öterler ya oraya yağ süreceksiniz yada orayı mini bez ile sarın (yaslandığı yerden bahsediyorum) ondan sonra kaldırın koltukları daha sonra ses gelmeyecek

Keyifli Sürüşler

Yakup bey cok hizli cevap icin tesekkurler. Ses suan icin arka koltuk kismindan degil surucu koltugundan geliyor Surucu koltugu icin ne yapmak gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup bey cok hizli cevap icin tesekkurler. Ses suan icin arka koltuk kismindan degil surucu koltugundan geliyor Surucu koltugu icin ne yapmak gerekir.

Hmmm bu da aklınızda olsun o zaman :)

Neresinden ses geldiğine bakmak lazım ,birde ileri geri oynatırken hizalama sonrası tam oturmasına dikkat edin. 

Olmaması lazım tabi rahatsız edici bir ses.Bilemiyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hakan Bey aynı sorunu mu yasadık bilmiyorum ama benimki ciddi anlamda rahatsız ediciydi. O kadar para verdik böyle ses mi olur böyle koltuk mu olur Allah bu Ford'un.... diyip sinirden kalkıp bi oturduktan sonra koltuga ses kesildi inanın :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ayni problem benim tit. araçta da var. Kizaga dayaniyor diye biraz yukselttim ancak hala devam ediyor. Hafif tümsek ya da sarsinti da bile geliyor bu gacur Gucur sesler. Metalin metala sürtmesi değilde daha yumuşak kumaş sünger gibi surtunmesinden kkaynaklanıyor gibi. Servis çözüm denmiş yukarıda. Nasip bir çözüm bulmuş servis buna acaba...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben o gıcırtı yüzünden araçtan soğudum servise gittim usta yağlayıp beni sepetlemeye kalktı daha servisten çıkmadan yine malum gıcırtı geri geldim dedim aynı ses duruyor ön koltuk söküldü rayları yağladılar şuan ses yok ama ara sıra yine geliyor servise gidin koltugu söktürün baksınlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hakan Bey aynı sorunu mu yasadık bilmiyorum ama benimki ciddi anlamda rahatsız ediciydi. O kadar para verdik böyle ses mi olur böyle koltuk mu olur Allah bu Ford'un.... diyip sinirden kalkıp bi oturduktan sonra koltuga ses kesildi inanın :)

Inandim inandim :) biraz kizmak gerekiyor sanirim.Dun aksam evin yolunu tutarken koltugu ileri geri haraket ettirip oyle cikti yola ve ses kesildi . Bakalim bundan sonra ne olacak insallah bidaha duymam o sesleri.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Inandim inandim :) biraz kizmak gerekiyor sanirim.Dun aksam evin yolunu tutarken koltugu ileri geri haraket ettirip oyle cikti yola ve ses kesildi . Bakalim bundan sonra ne olacak insallah bidaha duymam o sesleri.

o ses maalesef yine gelecek çünkü bende çok itip kaktım o koltuğu ama nafile servise gidin garantiden yapsınlar dünya kadar para veriyoruz anadol gibi gicir gicir ses geliyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı sorun benim de 1 haftalık aracımda meydana geldi. Benzer çok sayıda şikayet olduğuna göre sanırım fabrikasyon kronik bir sorun söz konusu. Beni de o kadar çok rahatsız etti ki dayanamadım 2 gün sonra servise götürdüm. Servisteki ustayla konuşurken çok sayıda benzer şikayet aldıklarını kendisi de söyledi. Sorun sadece şoför koltuğundaydı ama tüm koltukları yağladı ve bir daha benzer sorun olursa kızak değişimi de dahil diğer seçenekleri deneyeceklerini söyledi. Yaklaşık 2 haftadır ses kesildi. Şu an için sorun yok ama anlayamadığım olay şu ; Ford bu kadar güzel , iyi bir araba tasarlayıp  basit bir koltuk gıcırtısından dolayı milleti aracından soğutmamalı. Ben olsam  eğer belli bir sayının üstünde şikayet geliyorsa bu tür benzer sorunları ne kadar küçük olursa olsun ciddiye alırım ,gerekli araştırmaları yaparım ve gerekiyorsa  araçlarımı servise davet eder çözüme kavuştururum müşteri şikayet etmeden önce. Bence bu basit gibi görünen tutumlar müşteriyi markaya daha çok bağlar.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı sorun benim de 1 haftalık aracımda meydana geldi. Benzer çok sayıda şikayet olduğuna göre sanırım fabrikasyon kronik bir sorun söz konusu. Beni de o kadar çok rahatsız etti ki dayanamadım 2 gün sonra servise götürdüm. Servisteki ustayla konuşurken çok sayıda benzer şikayet aldıklarını kendisi de söyledi. Sorun sadece şoför koltuğundaydı ama tüm koltukları yağladı ve bir daha benzer sorun olursa kızak değişimi de dahil diğer seçenekleri deneyeceklerini söyledi. Yaklaşık 2 haftadır ses kesildi. Şu an için sorun yok ama anlayamadığım olay şu ; Ford bu kadar güzel , iyi bir araba tasarlayıp  basit bir koltuk gıcırtısından dolayı milleti aracından soğutmamalı. Ben olsam  eğer belli bir sayının üstünde şikayet geliyorsa bu tür benzer sorunları ne kadar küçük olursa olsun ciddiye alırım ,gerekli araştırmaları yaparım ve gerekiyorsa  araçlarımı servise davet eder çözüme kavuştururum müşteri şikayet etmeden önce. Bence bu basit gibi görünen tutumlar müşteriyi markaya daha çok bağlar.  

dediklerinize katılıyorum ve arabaya binen arkadaşlar focus mu aldın anadolmu diye takılıyorlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.