Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

1.0 Focus 3 Bakım Fiyatları - Tüm Km Ler

Mehmet Demir

Önerilen Mesajlar

evet, yağ fiyatı stresi ile gittiğim servisten yeterli indirimleri alarak çıktım. saolsunlar (deyince şımartmış oluyoruz, yağdan yediğimiz kazığı düşününce), geçen yıl yağmurlu birgünde aracımın sileceğinin altında otokoç tarafından bırakılan bir zarf bulmuştum. içinde 4 periyodik bakım için indirim kuponu vardı. "hoşgeldin paketi" .. 2 tane %15, 2 tane %20.. 30.000 bakımı için 484 tl ödedim, %15 indirimli.

ben istemeseydim polen filtresini yine değişmeyeceklerdi. bujileri ileri bakıma sarkıttık.

geçen sene polen filtresiz 420 ödemiştim.

hatırlarsanız fazla yağ konusunda mesajım olmuştu, ve birçok arkadaşta servis tarafından 4.5 lt yağ konuyor demişti. üst çentiği 1.5 cm kadar geçiyordu.dün özellikle tembih ettim. kılavuzda yazan 4.1 lt yağ koyun, kontrol edin, eksik gelirse tamamlayın dedim. bu sabah baktığımda yağ seviyesi tam üst çentiğin üstündeydi. sanırım bu sefer 4.1 lt konmuş. usta iş emrine 4.1 lt yazdı ama fatura yine 5 lt :D

polen: 58

hava: 50

yağ f: 26

yağ: 267

tapa: 5

işçilik: 0.9 saat: 76 (saati 85 tl)

indirimler: 72 (kdv siz tutardan -%15)

toplam: 484 tl

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün yıllık bakıma girdim serviste castrol 5/20 yağ ve yağ filtresi Değişti bol indirimle 220 tl ödedim [emoji2]

Daha önce bujilerim Garantiden değişmişti fren Hidrolik Yağı ölçüldü antifiriz ölçüldü balatamı Yanımda götürmüştüm ön balatalar ve götürdüğüm polen filtresi Değişti

Serdar yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün yıllık bakıma girdim serviste castrol 5/20 yağ ve yağ filtresi Değişti bol indirimle 220 tl ödedim [emoji2]

Daha önce bujilerim Garantiden değişmişti fren Hidrolik Yağı ölçüldü antifiriz ölçüldü balatamı Yanımda götürmüştüm ön balatalar ve götürdüğüm polen filtresi Değişti

Bujiler garantiden nasıl değişti?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bujiler garantiden nasıl değişti?

Bende anlamadım servis müdürü arkadaşım aracı yeni almıştım dedim bujileri değiştirelim dedi dur garantiye başvuralım sonra onay geldi [emoji2][emoji2][emoji2]

bedava

Servis müdürü arkadasım olduğu için bu fiyata verdi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende anlamadım servis müdürü arkadaşım aracı yeni almıştım dedim bujileri değiştirelim dedi dur garantiye başvuralım sonra onay geldi [emoji2][emoji2][emoji2]

Servis müdürü arkadasım olduğu için bu fiyata verdi

servis otokoç mu, fordun yetkili özel servisi mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford nas otomotiv Mardin yetkili servis

ok.. otokoç harici yetkili servissler daha fazla indirim yapıyor anlaşılan. afyondan bir arkadaşta buldan ford servis ti sanırım, 5-20 yağ dahil 350 tl gibi bir fiyat yazmıştı.  ben bu sene sormadım ama geçen sene buradaki özel yetkili servis in daha 5-20 yağdan haberi yoktu.. 

seneye indirimim %20 ye çıkıyor, 4. sene yine 20, sonra malum garantisi biten araçlara bayağı indirim yapıyorlar. aldık, biniyoruz. çekiyoruz :)

birde daha geçen ibiza sı olan arkadaşımın arkadaşı ilk bakıma 400 vermiş. seninki çok iyi diyor bana. düşünüce doğru aslında.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün ben de 30 bin bakımını yaptırdım. 5w 20 yağ, yağ filtresi ve hava filtresi 420 tl tuttu. Kışa girerken antifriz ölçümü ve akü ölçümüde yapıldı. Antifriz -35, akü 12 civarı çıktı. Kışa hazırız. Bakım fiyatına da alıştık zaten. Bu sefer acıtmadı :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 1 yıl sonra...

Bugün aracı ford yetkili servisine götürdüm. Ücretsiz yaza hazırlık kampanyası mı ne varmış. Arka fren lambasını da değiştirecektim zaten. Yapılan kontrollerde klima gazının iyi olduğu söylendi. Ancak motor alt muhafazasından içeriye ışık tutarak bakan usta karterden yağ sızdırıyor dedi. Kendim bakmadım. Terleme şeklinde mi diye sordum. Terlemeden fazla, sızdırmadan az dedi. Neden olur dedim. Karterde sıvı conta kullanıldığından zamanla özelliğini yitirebiliyor dedi. Maliyeti ne olur diye sordum. 1.6 benzinlilerde sökmesi kolaymış ancak bizim fındık komplike olacak ya, biraz daha maliyetliymiş, işçilik dahil 290 tl tutar dediler. Sızıntı çok olmadığından arada bir yağını kontrol ederim diyerekten yaptırmadım. Fındık motorlara has bir durum mu bilmiyorum ama fındık sahiplerinin aklında bulunsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.