Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Benzin Göstergesi Arızası.

Hasan Şahin

Soru

Arkadaşlar merhaba herkese kazasız cezasız sürüşler. Daha önce bir konu açmıştım fakat neticeye ulaşamadık bugün  4.ay itibariyle 12.000 km'yi devirdim  ve bugün uzun yoldan gelirken benzin uyarısı yandı ve 0 km'ye düştü ve 0km yazarken tam 50km geldim(benzinlik yoktu maalesef). 

Ha bitti ha bitecek derken merkeze ulaştım ve kesin emin olmak için depoyu tamamen doldurdum.

41 litre motorin aldı.

Malum depo 53 litre olduğuna göre;

53-41= 12 litre daha motorin vardı.

Şamandıra kesin bozuk mu? Yoksa Ford mühendisleri az yakıtla gezmesinler diye mi böyle bir önlem almış?

Daha öncesinde de benzim lambası yanınca kalan mesafeye 150-250km arası bir rakam söylüyordu yol bilgisayarı.

Önerilerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Benim aracım da hemen her zaman 100-110 arasında ışık yanar, akabinde normal sürüş seyrinde 50-60 km arasında mesafe alabiliyorum. Sonrasında depoyu doldurduğumda kalan mesafeye göre örneğin 40-50 gösterdiğinde 46 lt ,  en düşük gördüğüm 12 km sonrasında ise 48 lt aldığımı hatırlarım. Birde pompa ilk atımında bırakırım her zaman , üzerine biraz daha biraz daha koydurmam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dizeller 120 benzinliler de 80 km civarında bir menzil kaldığında ışık yakıyor, gözlemlerim böyle.

Menzil sıfıra düştüğünde ise depoda daha yaklaşık 5L yakıt kalıyor, dizel, benzinli pek farklı değil.

Muhtemelen aracın şamandıra verisini okuyamıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar merhaba herkese kazasız cezasız sürüşler. Daha önce bir konu açmıştım fakat neticeye ulaşamadık bugün  4.ay itibariyle 12.000 km'yi devirdim  ve bugün uzun yoldan gelirken benzin uyarısı yandı ve 0 km'ye düştü ve 0km yazarken tam 50km geldim(benzinlik yoktu maalesef). 

Ha bitti ha bitecek derken merkeze ulaştım ve kesin emin olmak için depoyu tamamen doldurdum.

41 litre motorin aldı.

Malum depo 53 litre olduğuna göre;

53-41= 12 litre daha motorin vardı.

Şamandıra kesin bozuk mu? Yoksa Ford mühendisleri az yakıtla gezmesinler diye mi böyle bir önlem almış?

Daha öncesinde de benzim lambası yanınca kalan mesafeye 150-250km arası bir rakam söylüyordu yol bilgisayarı.

Önerilerinizi bekliyorum.

bende c.tesi günü benzer bir şeyle karşılaştım anlık olduğunu düşündüm ama sizde yaşamışsınız servise danışmamızda fayda var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bende c.tesi günü benzer bir şeyle karşılaştım anlık olduğunu düşündüm ama sizde yaşamışsınız servise danışmamızda fayda var

Açıkcası 12bin km dir hep böyle, bende kendi adıma şöyle düşünmüştüm ki malum dizellerde az yakıtla  aracı kullanmanın zararı biliniyor bu yüzden Ford Mühendisleri biz işimizi sağlama alalım içinden hep yakıt bulunsun diye düşünmüşlerdir diye zannediyorum.

Dizelde 150km benzinli de 100km de ışık yanıyor bende....

Demekki benim araçta sıkıntı var eskiden ışık yandığında 250 km var diyordu geçen gün yolda biraz sıkıştırdım ışık yandı 10km var dedi sıfırı düştü sonra, tabi 50 km kadar gittim fulledim daha içinde 12 lt yakıt vardı. Kesinlikle şamandırada bir sıkıntı var anlaşıldı.

Dizeller 120 benzinliler de 80 km civarında bir menzil kaldığında ışık yakıyor, gözlemlerim böyle.

Menzil sıfıra düştüğünde ise depoda daha yaklaşık 5L yakıt kalıyor, dizel, benzinli pek farklı değil.

Muhtemelen aracın şamandıra verisini okuyamıyor.

Cem bey şu ana kadar yaklaşık 3 kez servise gittim farklı amaçlarla ve hepsinde bilgisayara bağlandı kontrol yapıldı hiçbir sıkıntı çıkmadı malum servise gideceğim bağlayacaklar yine. E sıkıntı yok işte deyip gönderecekler heralde bakalım artık bir görüşeyim servisle olmadı ford genel merkezine şikayette bulunurum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cem bey şu ana kadar yaklaşık 3 kez servise gittim farklı amaçlarla ve hepsinde bilgisayara bağlandı kontrol yapıldı hiçbir sıkıntı çıkmadı malum servise gideceğim bağlayacaklar yine. E sıkıntı yok işte deyip gönderecekler heralde bakalım artık bir görüşeyim servisle olmadı ford genel merkezine şikayette bulunurum.

Sensörden gelen (şamandra) veri seviye olarak yanlışsa zaten yazılımla anlayamazlar. Ancak hiç veri gelmiyorsa anlayabilirler. Sizin durumunuzda anladıklarını iddia ederlerse o servise bakış açınızı değiştirin derim. Serviste elle yoklayıp gözle bakmaları gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.