Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Bir Kaza Hikayesi.

Umut Akbaba

Soru

Merhabalar, dün akşam saat 8 gibi bir trafik kazası yaptım. ara yoldan ana caddeye çıkarken sol tarafımı 3-4 defa yoklamama rağmen araba gelmediğini gördüm. Az birşey burnunu çıkarttım Ford Connect'in birisi hiç fren yapmadan 60 km hızla sol ön çamurluğumdan vurdu. Arabada 2 yaşlı adam ve ailesi vardı 50 - 55 yaşlarında. Ara yoldan ana caddeye ben çıktığım için %80 ben suçluymuşum. Neyse vurunca araba biraz savruldu hemen indim aşağı abi birşeyin var mı dedim? Gelmiş bana diyor ki işte sen ne yaptın kardeşim benim arabam sıfır. Ne diyosun sen abi dedim bu arabayı sokakta mı bulduk biz dedim. Neyse uzatma ver ruhsatını ehliyetini sigortanı tutanak tutalım fotoğraf çekelim olsun bitsin dedim. Başladı yok polis çağırıcam ben sen görüceksin felan. En sonunda sabır sabır bi yere kadar. Kime neyi gösteriyorsun sen hayırdır sana benden kaç yaş büyüsük terbiyesizlik yapma ağzını topla ben toplarsam kötü olur dedim felan. Git çağırıyorsan çağır dedim ben tutanağı tutar giderim akşama kadar gelmesini beklersin dedim. Sonra sakinleşip Polis bu olaylara bakmaz boşuna arama oda bizim gibi rapor tutup gidecek abi dedim. Gel halledelim olsun bitsin felan dedim. Sonra bizim mahalleli girdi araya zaten bizim mahallede oldu. Yatıştırdılar adamı ikna ettiler fotokopi tutanak fotoğraf felan çektik. Ayrıldık bitti. Ben tutanağa Emel sokaktan sokullu caddesine çıkarken sol taraftan gelen aracı fark etmeyip çıktım yazdım yalan yalnış olmasın dedim. Zaten o adamda acemiymiş. Az birşey kırıp sol yapsa yada frene dokunsa kurtarıcaktık. Frene gram dokunmadı. Ama olan oldu olacağı varmış. Allah hepimizi daha beterlerinden korusun. Benim bir sol çamurluk ezildi. Tamponun çamurlukla birleşen 4 tane tırnağından birisi kırıldı far ve kaputta birşey yok. Jantta az çizikler var. Şimdi benim sorum şu ben aracımı sigortadan yaptıramayacak mıyım? Çamurluğa değişim mi boya mı önerirsiniz? Kasko yok bu arada..

u9k9j.jpg

u9kbh.jpg

u9kdv.jpg

u9kk4.jpg

Fren izi yok.
u9klq.jpg

u9kpd.jpg

u9kr5.jpg

u9ksh.jpg

u9ktu.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bambaşka birşey soracağım, Emel sokak neresi yahu? Sokullu'ya çıkan Emel Sokak hatırlamıyorum..

Abi İstanbul/Kağıthane'de :)

Herkese teşekkürler. Arabayı c.tesi öğlen teslim aldık. Oto sanayide babamın tanıdığı bir ustaya yaptırdık. Çamurluk ve davlumbaz değişti. Ön tampona lokal boya yapıldı. Sadece bir kısmına yani. Sanki biraz renk farkı var onun dışında sıkıntı yok. Tampondaki boya ölçüm cihazında çıkar mı ? 

uf3kd.jpg

uf3m5.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sanki biraz renk farkı var

Ön çamurluk '' bende boya var'' diye bağırıyor. Parlak bir boya kullanılmış.Hafif matlaşsa sırıtmayı kesecek. Bu renkte servis bile aynı rengi tutturamıyor. Bizim araca arkadan vurmuşlardı aracın yarısı farklı renkti.

Değişen bölgeyi bol bol yıka güneşte bırak.Pasta cila attırma sakın çamurluğa iyice açılır parlaklaşır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu renkte servis bile aynı rengi tutturamıyor. Bizim araca arkadan vurmuşlardı aracın yarısı farklı renkti.

Bile derken? Servisteki adam umursamıyor ki...

Benim ön tampon ne kadar boyandı bilmiyorum ama sağ tarafı boyalı, arka tamponunda sol köşesi boyalı, ön belki biraz da arkayı ben kesinlikle farketmiyorum.

Önemli olan ustanın kalitesi servis mervis hikaye. Rengi tutmadı diye 3. kez boyanan spoiler biliyorum :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herkese teşekkürler. Arabayı c.tesi öğlen teslim aldık. Oto sanayide babamın tanıdığı bir ustaya yaptırdık. Çamurluk ve davlumbaz değişti. Ön tampona lokal boya yapıldı. Sadece bir kısmına yani. Sanki biraz renk farkı var onun dışında sıkıntı yok. Tampondaki boya ölçüm cihazında çıkar mı ? 

Gözünüz aydın, bu tip şeyleri kafaya takmanın anlamsızlığının kanıtı şu fotoğraflar.

Tamponda boya ölçümde çıkar, ama tampondaki boyayı kimsenin önemsememsi gerekir, önemseyene de satmayın bu arabayı.

Kaza fotoğraflarını saklayın, gelecekteki alıcıya da gösterirsiniz, uzun uzun izah etmekten kurtulursunuz, spekülasyonları da önlemiş olursunuz.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gözünüz aydın, bu tip şeyleri kafaya takmanın anlamsızlığının kanıtı şu fotoğraflar.

Tamponda boya ölçümde çıkar, ama tampondaki boyayı kimsenin önemsememsi gerekir, önemseyene de satmayın bu arabayı.

Kaza fotoğraflarını saklayın, gelecekteki alıcıya da gösterirsiniz, uzun uzun izah etmekten kurtulursunuz, spekülasyonları da önlemiş olursunuz.  

Evet kaza fotoğraflarım duruyor hocam teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çıkmaz abi, hiç bir plastik aksamda çıkmaz, çünkü ölçüm metale kadar olan mesafeyi ölçerek çalışıyor :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çıkmaz abi, hiç bir plastik aksamda çıkmaz, çünkü ölçüm metale kadar olan mesafeyi ölçerek çalışıyor :)

Aaaa, bizim tamponlar plastik mi, naylon vallahi... (farklı bir almaza yatma, cehaleti maskeleme yöntemi)

Yeni ölçüm cihazları plastikten de ölçüyormuş bu arada  :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun arkadaşım. Geçen ay da benzeri bir talihsizliği ben yaşadım. Aracın biri benim sağ orta ön kapıya vurdu. Son anda direksiyon kırmama rağmen vurmasını kurtaramadım ama çarpmanın etkisini epey bir azaltmışım. Trafikte her an her şey oluyor. Allah tekrarlarını hiçbirimize de göstermesin inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.