Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Eibach Pro Kit 35Mm Yay Uygulaması Ecoboost F3

Önerilen Mesajlar

Konuyu doğru yere mi açtım emin olamadım , eğer yanlışsa taşınabilir kusura bakmayın. Uzun zamandır bagajda gezdirdiğim yaylarımın montajını sonunda yaptırdım , tam istediğim derecede alçaldı hoş bir görüntü oldu taktırdığım yer zamanla biraz daha alçalacağını söyledi. Şuan için aşırı bir konfor eksilmesi hissetmedim zaman neyi gösterir bilmiyorum :) 

Buyrun fotoraflar :)

u1cfm.jpgu1cmb.jpgu1cy8.jpgu1cyn.jpgu1cz2.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yayları ikinci el olarak başka bir forum vasıtasıyla aldım 200 tl + 50 tl kargo tuttu gerçekten tavsiye ederim düşünenlere ww

Çok güzel olmuş.İstediğim fakat yaptırmaya cesaret edemediğim bişey :D Araç Bursa'da mı? İstanbul'da mı?

Araç Bursa / Iznikte istanbuldan alındı noterin hatası yüzünden sabit plaka kaldı :) bende çok tedirgin oldum bulunduğum ilçede yollar çok iyi değil ama şuana kadar hiç altını vurmadım yada aşırı bir konfor farkı hissetmedim tabi eskisinden daha dikkat ediyorum orası ayrı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu durumu kafasında sadece görsellik olarak canlandıran birisi olarak sorum şu; bu işin başka avantajları dezavantajları varmıdır.

Kimse kusuruma bakmasın, günlük kullanımdaki aracın lastiğiyle/jantıyla/yayıyla oynamak bana akıl karı gelimiyor.

Servet Özkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu durumu kafasında sadece görsellik olarak canlandıran birisi olarak sorum şu; bu işin başka avantajları dezavantajları varmıdır.

dezavantajı konfordan kaybeder ...

avantajı ; viraj da ve ani manevralarda yatma ve buna bağlı kopmaları %30 oranında azaltır ,  esneme azaldığı için durma mesafesi azalır ve kalkışta göreceli daha hızlanır ...

ama gidip orjinal yayaları kestirenler için bu söyledikleriniz geçerli ,kısacası ani bir durumda standart focustan kat be kat daha sağlıklı manevralar yaparsınız ... yani düşündüğünün aksine orjinaline göre daha güvenli ; konfor olarakta kötü diyebiliriz ...

replica jantın tek dezaavantajı orjinaline göre çıtır ağır olması ve ; vurma anında yamulmayıp çatlaklar oluşturması ; sonuç olarak 2 side çöp oluyor birisi kırılıyor birisi yamuluyor ... 

kaldıki bu aracın avrupa versyonları 18 inch ve 235 40 18 lastik boyutunda çıkıyor ...  siz takmıyor ; sevmiyor olabilirsinz ama takan ve mutlu olan insanlara ayıp olmuyormu bu tazr konuşmalar ...

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dezavantajı konfordan kaybeder ...

avantajı ; viraj da ve ani manevralarda yatma ve buna bağlı kopmaları %30 oranında azaltır ,  esneme azaldığı için durma mesafesi azalır ve kalkışta göreceli daha hızlanır ...

ama gidip orjinal yayaları kestirenler için bu söyledikleriniz geçerli ,kısacası ani bir durumda standart focustan kat be kat daha sağlıklı manevralar yaparsınız ... yani düşündüğünün aksine orjinaline göre daha güvenli ; konfor olarakta kötü diyebiliriz ...

%30'un bir dayanağı varsa alalım okuyalım.

Hangi yay F3 için (sedan/hb) için uygundur? Neye göre uygundur?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.si Ford'da spor yay takıyor hemde fabrikasyon, markası da eibach

post-1-0-54751600-1383167898_thumb.png

2.si spor yay vb şeylerin üretimi çalışma yapılarak üretiliyor öyle üstün körü değil her model marka farklı şeyler takmalı.

3.sü bende olsam yapardım eğer araçtan rahatsız isem mesela focus 3'de uygulayabilirdim. Sabri'ninki gibi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.