Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2011 Focus 1.6 Tdci Collection

Hakan G.

Önerilen Mesajlar

Öncelikle herkese merhaba.Henüz bir Focus sahibi olamadım ancak olmaya çok yakınım.İnşallah ilk arabam olacak ve açıkçası arabalarda pek deneyim sahibi değilim.(şöförlüğüm iyidir ama).İşte bu yüzden siz değerli ve tecrübeli Focus sahiplerinden tavsiye istiyorum.

Başlıkta belirttiğim gibi bir arkadaşımdan 2011 Focus 1.6 TDCI Collection almayı düşünüyorum.Araba 81 000 de ve herhangi boyalı hasarlı bir yeri yok.Ayrıca araçta body kit var.Araca bir iki defa yolcu kısmında bindim.Hoşuma da gitti.Hatta o zamanlar arabayı satsa da ben alsam diye içimden geçiriyordum.Beni tek düşündüren aracın fazla km yapmış olması.Arkadaş 37 500 diye fiyat çekti ama ben 36 500 de direndim.Sanırım büyük ihtimalle de verecek.

Kafamı kurcalayan şey; dost kazığı mı yiyoruz, yoksa bu fiyat makul mü?

Şimdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkürler, iyi geceler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Yakup Bey.Aslında bir haftadır falan "sahibinden"den çıkmıyorum.her seferinde de kafam karışıyor.incelediğim çoğu araçta ya boyalı ya da değişen parçalar var.benim de niyetim bu ilk arabamı 3-5 sene kullanmak.benim de gönlümden titanium geçiyor, hem de ne kadar çok bir bilseniz.hatta bi ara gözü karartıp sıfır mı alsam diye düşündüm ama yeni düğün yaptık, sonra aynı hızla yerime oturdum.

şimdi siz "biraz" pahalı derken bu biraz gerçekten biraz mı yoksa çok olan birazdan mı :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şimdi siz "biraz" pahalı derken bu biraz gerçekten biraz mı yoksa çok olan birazdan mı

Hocam titanium fiyatları ortada..Bence bariz pahalı. Tanıdık araba bildik herşeyi derseniz ayrı mesele çünkü bu km'lerde dizel araç almak şans faktörünü barındırmalı  :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nen,m değer tespiti için kullandığım kasko değer listesinde 2010 modeli 35.000, 2011 modeli 43.200 TL gözüküyor.

İlanlara bakılırsa 34-35.000 civarın normal gibi, ama çoğunda bit yeniği var.

Özetle 32.000'e verse mükemmel olur, ama bildik bir araba ise 36.500 de kabul edilebilir düzeyde.

81.000 bakımları düzenli yapıldı ise önemsenecek bir kilometre değil. Üzerine sizin yapacağınız mesafeye göre beklenti değişebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yukardaki örneklere bakarsak fiyatı pahalı. 33 iyidir bence collection'a 

Araba bu boyası olur çizililir boyanır sürtersin değişir. Bu kadar takıntı yapmaya gerek yok bence boya meselesini. Ben sadece tavanda boya olmamasını istemem kazası olmasın yeter. Değişen olarakta kapı sacı değişsin nolacak? çamur gibi pasta süreceklerine değiştirsinler. 

bu arada collection alınca gözünüz hep titanium'a takılacak haberiniz olsun.

O. Fatih Yurter tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkes mantıklı ve doğru demiş ama maalesef piyasa akıl ermeyecek şekilde yüksek. 2011 model kazasız dizel Collection 32-33'e bulmak neredeyse çok zor. Özellikle bu araç ilan siteleri piyasayı abartı derecede artırıyor. Şuanki piyasa şartlarında 35-36 normal bu araca. Ha olması gereken fiyatı 32-33 orası ayrı tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle herkese merhaba.Henüz bir Focus sahibi olamadım ancak olmaya çok yakınım.İnşallah ilk arabam olacak ve açıkçası arabalarda pek deneyim sahibi değilim.(şöförlüğüm iyidir ama).İşte bu yüzden siz değerli ve tecrübeli Focus sahiplerinden tavsiye istiyorum.

Başlıkta belirttiğim gibi bir arkadaşımdan 2011 Focus 1.6 TDCI Collection almayı düşünüyorum.Araba 81 000 de ve herhangi boyalı hasarlı bir yeri yok.Ayrıca araçta body kit var.Araca bir iki defa yolcu kısmında bindim.Hoşuma da gitti.Hatta o zamanlar arabayı satsa da ben alsam diye içimden geçiriyordum.Beni tek düşündüren aracın fazla km yapmış olması.Arkadaş 37 500 diye fiyat çekti ama ben 36 500 de direndim.Sanırım büyük ihtimalle de verecek.

Kafamı kurcalayan şey; dost kazığı mı yiyoruz, yoksa bu fiyat makul mü?

Şimdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkürler, iyi geceler...

sahibinden.com da fiyat araştırması yapın derim. ona göre bir fiyat belirleyip bastırırsınız.

sizin için fiyat daha önemli ise tit. ile collection arasında muhakkak ki fark olacaktır. bu farkı pazarlık esnasında kazanmanız lazım. collectionların motor gücününde daha düşük olduğunu da unutmamak gerekir.

dizel araç almak özen işidir. piyasada olan araçlarının çoğunun km si düşürülmüş oluyor, yani güvenilir yerden almak mantıklı olanı. 2-2,5 yaşındaki dizel 100binkm nin altında. araç temiz ise ve km düşürülmediğinden eminseniz km bence kabul edilebilir düzeyde. ama 40-50bin km içinde çıkacak debriyaj baskı balatası değişimi, enjektör tamiri veya değişimi, ön düzen ve fren  tamiri, sanırım 90 binde de ağır bakımları var (devir daim, triger,yağ, filtreler vs.) bu masrafları yapacağınızda kesin.  pazarlık yapacağınız zaman bunları da hesaba katarsanız aracı kullanırken yapacağınız bu tip masraflar göze batmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cevaplarınız için teşekkür ederim.

valla kafam çok karışık.arabayı ilk sahibinden beridir biliyorum.km %99 orijinal. sahibindendeki araçların nerdeyse hepsi ya boyalı ya da değişmiş parçaları var.ama bu arabanın sahibi hem arkadaşım, ayrıca ilk sahibi de arkadaşım.arabayı uzun bir süre de kullanmak istiyorum.yılda 3 4 sefer manisaya giderim.en uzun mesafem o olur herhalde.arabanın tek dezavantajı km sinin fazla oluşu.ama genelde 80 bin dizel için pek sorun olmaz deniyor.açıkçası araba içime siniyor.büyükler de araba içine sindiyse 1 2 bin lirayı arama diyor. gönül titanium istiyor ama şu an elden gelen bu.

bir de ilginç bir nokta var.aracın plakasından tramer sorgusu yaptığımda "bu aracı sorgulayamazsınız.kontrol edip tekrar deneyin" diye cevap geliyor.bunu anlamadım gitti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aynı model aracı 2 hafta önce 35000 e sattım. 1 parça değişen, kaput boyalı idi. 

Serdar bey aracınız kaç bindeydi? 

Merhaba.

Aracın şase nodan 5664 ten sorgu yaptırdım.Tamer kayıtlarına geçmiş bir hasarı yoktur dedi.bir de tramerin internet sayfasına girip bakayım dedim.şimdi orda da plakaNo alanı için gönderilen [*****] değeri sorgu yasaklı değerler arasındadır. diye uyarı variyor.

daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

37 500 diye fiyat çekti

Hocam şaka mı bu? ben focus 3 1.6 tdci 115 style plus paketli aracımı 35 bin kmde iken 43 bine aldım..Ben focus 3 ler 40 binlere bulunabiliyorken gidip de focus 2 lere 35 ten fazlasını vermezdim hele ki collectiona

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam şaka mı bu? ben focus 3 1.6 tdci 115 style plus paketli aracımı 35 bin kmde iken 43 bine aldım..Ben focus 3 ler 40 binlere bulunabiliyorken gidip de focus 2 lere 35 ten fazlasını vermezdim hele ki collectiona

Siz çok uyguna almışsınız hasarı boyası yok ise. Adamlar 3-5 değişenli,ağır hasar kayıtlarına 40 bin istiyor bu zamanda.

Bir abim için 5 ay önce bakmıştık. Titanium Focus 2010-2011 dizeller 35 civarı idi 70-90 bin km arası...

42 bine de vardı 20.000 kmde falan fakat piyasası 35 civarıydı. Şimdide o civarlarda.  36.500 dediğiniz gibi fazla.

Bu arada o ilanlarda 2 bin TL civarı pazarlık payı var çoğu ilanda. Orda yazan rakamlar gerçeği yansıtmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siz çok uyguna almışsınız hasarı boyası yok ise. Adamlar 3-5 değişenli,ağır hasar kayıtlarına 40 bin istiyor bu zamanda.

Bir abim için 5 ay önce bakmıştık. Titanium Focus 2010-2011 dizeller 35 civarı idi 70-90 bin km arası...

42 bine de vardı 20.000 kmde falan fakat piyasası 35 civarıydı. Şimdide o civarlarda. 36.500 dediğiniz gibi fazla.

Bu arada o ilanlarda 2 bin TL civarı pazarlık payı var çoğu ilanda. Orda yazan rakamlar gerçeği yansıtmıyor.

Style bir iki parca boyalilar 43 civarı. Yani normal.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Style bir iki parca boyalilar 43 civarı. Yani normal.

Sigorta 2012 30 küsür bin km de f3 trend-x 1.6 125ps araç sahibine 41 bin ödeme yaptı. Tabi adamın eline net 40 falan geçmiş oldu. Fakat piyasasını 41 olarak belirlemiş ki pert hali bile 33 bin tl' ye alıcı buldu. Max 4 bin hasar vardı Style plus dizel 35 bin km 43 bin normal mi oluyor ucuz mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.