Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Tuncel Kurtiz'i Kaybettik...

Serdar yaman

Önerilen Mesajlar

Ünlü sanatçı Tuncel Kurtiz, 77 yaşında hayatını kaybetti.

Ünlü oyuncu Tuncel Kurtiz hayatını kaybetti. Tuncel Kurtiz'in Etiler'deki evinde düşüp başını vurduğu iddia ediliyor...

TUNCEL KURTİZ KİMDİR?

Türk sinema ve tiyatro oyuncusu, yönetmen, yapımcı, senarist. Babası Selanik doğumlu bir Türk bürokratı, annesi Boşnaktır.

Üniversitede kısa bir süre hukuk fakültesinde, daha sonra ise filoloji, felsefe, psikoloji ve sanat tarihi bölümlerinde okudu; ancak hiçbirinden mezun olmadı. İlk kez 1959 yılında Dormen Tiyatrosu'nda oyunculuğa başlamış olan sanatçı, sinema filmlerinde rol aldı. Sürü filmiyle zirveye çıkan sanatçı, doğayla iç içe yaşamayı sever.

1981 Antalya Altın Portakal Film Festivalinde en iyi senaryo ödülünü Nurettin Sezer ile birlikte kaleme aldığı Gül Hasan filminin senaryosuyla kazanmıştır.

Şiirleri hatırası kaldı çok severdim şiirlerini adam gibi adamdı benim gözümde Allah gani gani rahmet eylesin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oyunculuk anlamında çok üst düzey bir insandı. Kabadayı tiplemeleri ile ilgili bir fotoğraf galerisine bakmıştım geçen gün. Tamamına bakmadım ancak eminim ki Ramiz Dayı rolüyle illaki o da varmıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.