Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği Tecrübe Videolarımız

Hasan Şahin

Önerilen Mesajlar

Lİmitte kullanma alışkanlığın yoksa Petlas al.

Petlasta asimetrik desen olduğu için sağ ve sol tarafın V desenli kısımları ters oluyor. Bu konu hakkında da çok yazılıp çizilmiş ama sonuç olarak normal denmiş. V nin önce sivri ucunun yere temas etmesi gerekiyor ama sağ tarafta sivri sol tarafta açık ağızlı tarafı ilk yere basıyor. Yağmurda araba sapıtmaz mı acaba? Ne çok soru sordum be :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Petlasta asimetrik desen olduğu için sağ ve sol tarafın V desenli kısımları ters oluyor. Bu konu hakkında da çok yazılıp çizilmiş ama sonuç olarak normal denmiş. V nin önce sivri ucunun yere temas etmesi gerekiyor ama sağ tarafta sivri sol tarafta açık ağızlı tarafı ilk yere basıyor. Yağmurda araba sapıtmaz mı acaba? Ne çok soru sordum be :)

Asimetrik yapı lastikte kuruda tutunmayı sağlayan kaba bloklarla ıslakta/karda tutunmayı iyileştiren ince blokların taraflı kullanılmasından kaynaklanır ve kaba blokların merkezkaça direnmeyi arttıracak daha iyi tutunma için hep dışarıda olması istenir, yani bu bağlamda performans iyileştirici oldukları düşünülür.

Pratikte bunun önemli bir fark yaratacağını hiç düşünmedim.

Senin soruna gelirsek "hayır hiç bir sorun yaratmaz, yaratsa kuruda da yaratırdı..."

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Asimetrik yapı lastikte kuruda tutunmayı sağlayan kaba bloklarla ıslakta/karda tutunmayı iyileştiren ince blokların taraflı kullanılmasından kaynaklanır ve kaba blokların merkezkaça direnmeyi arttıracak daha iyi tutunma için hep dışarıda olması istenir, yani bu bağlamda performans iyileştirici oldukları düşünülür.

Pratikte bunun önemli bir fark yaratacağını hiç düşünmedim.

Senin soruna gelirsek "hayır hiç bir sorun yaratmaz, yaratsa kuruda da yaratırdı..."

Teşekkür ederim cevaplar için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi akşamlar malum kış geliyor ve lastik ihtiyacı doğdu. önceki aracımda ( clio-2006) michelin kullandım. bugun şimdiki aracıma Focus 3 kış lastiği alacaktım fakat satıcı aklımı karıştırdı. michelin alacakken nokian markasını soyledı. 205-55-16  bende sizden fikir almak istedim. baktığımda michelin-nokian-ug8 sözü geçiyor baktığımda bu 3 lastiğinde desenleri neredeyse aynı. istanbul da kullanacağım ama şu an için karar veremedim. artıları eksileri nelerdir yardımcı olurmusunuz? teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi akşamlar malum kış geliyor ve lastik ihtiyacı doğdu. önceki aracımda ( clio-2006) michelin kullandım. bugun şimdiki aracıma Focus 3 kış lastiği alacaktım fakat satıcı aklımı karıştırdı. michelin alacakken nokian markasını soyledı. 205-55-16  bende sizden fikir almak istedim. baktığımda michelin-nokian-ug8 sözü geçiyor baktığımda bu 3 lastiğinde desenleri neredeyse aynı. istanbul da kullanacağım ama şu an için karar veremedim. artıları eksileri nelerdir yardımcı olurmusunuz? teşekkürler

Yukardaki yazımı gördünüz mü acaba? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup Bey yazınızı okudum. test sonuclarıda önemli tabi ama ben özellikle kullanıcılardan artı ve eksileri hk bilgi verebilirler diye düşündüm. 

Öyle birşey ki bu lastikler hep değişiyor hem aynı koşullarda test edemedikçe farklı kullanıcıların yorumları tutarsız olabiliyor. Bu sebeple test veya güvenilir kişi bulmak şart :) bekleyelim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

belirttiğim 3 lastiğinde deseni hemen hemen aynı. burdada lastiğin sağlamlığı kullanışlı olması gibi şartlar göz önüne geliyor. aldığım fiyat nokian 270 michelin 280 tl. . mesela bana göre nokian kuzey ülkesi lastiği ve oranın kış ile istanbulun kışı farklıdır. sizinde dediğiniz gibi Yakup Bey farklı yorumlar oluşur. bende herkesin bir görüşünü öğrenebilirmiyim diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

belirttiğim 3 lastiğinde deseni hemen hemen aynı. burdada lastiğin sağlamlığı kullanışlı olması gibi şartlar göz önüne geliyor. aldığım fiyat nokian 270 michelin 280 tl. . mesela bana göre nokian kuzey ülkesi lastiği ve oranın kış ile istanbulun kışı farklıdır. sizinde dediğiniz gibi Yakup Bey farklı yorumlar oluşur. bende herkesin bir görüşünü öğrenebilirmiyim diye düşündüm.

Anladım anladım.

Buarada %89 daha önceden de uyarmışızdır.Lütfen profilinizi kurallarımıza göre veya (geldiyse) gelen özel mesaja göre doldurunuz aksi halde dondurulur hesap.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

facebook tan bağlanınca ayar gerekmediği iletildi. yayımladığınız test sonuçlarını inceledim ADAC/ÖAMTC (DE) 2012 - 205/55 R16  sonuçlar farklı çıkıyor. sizde bir göz atarmısınız belki ben yanlış anladım. en iyi nokian çıkıyor.. http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2012_205_55_R16_vergleich.aspx?id1=2709&id2=2710&id3=2713&testid=125

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

facebook tan bağlanınca ayar gerekmediği iletildi. yayımladığınız test sonuçlarını inceledim ADAC/ÖAMTC (DE) 2012 - 205/55 R16  sonuçlar farklı çıkıyor. sizde bir göz atarmısınız belki ben yanlış anladım. en iyi nokian çıkıyor.. http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2012_205_55_R16_vergleich.aspx?id1=2709&id2=2710&id3=2713&testid=125

Yanlışlık yok verdiğim gibi; buraya bakacaksınız :)

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2012_winterreifen_Test_205_55_R16.aspx?tabid=tab1

Yeşillerin hepsi iyi birini alın, dediğim gibi dezavantajlara bakarak seçin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler Yakup Bey ben kıyaslamaya baktım michelin 2,1 nokian 2,5 çıkmış genel ortalamada. ne olduğunu anlamadım ama :D düşük olunca iyiymiş demekki... neyse gece gece yordum. ben en iyisi aklımı bulandırmayım michelin e devam :D

Yanlışlık yok verdiğim gibi; buraya bakacaksınız :)

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2012_winterreifen_Test_205_55_R16.aspx?tabid=tab1

Yeşillerin hepsi iyi birini alın, dediğim gibi dezavantajlara bakarak seçin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün Goodyear UG8 lerimizi taktık. Tanesi 225 ten. 205/55/16 91T Fikir vermesi açısından bulunsun. Akşam geldim, eşim bugün çok mutlusun hayırdır dedi. Düşündüm de kendime çok istediğim bayramlık ayakkabıları almışım gibi hissediyorum :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün Goodyear UG8 lerimizi taktık. Tanesi 225 ten. 205/55/16 91T Fikir vermesi açısından bulunsun. Akşam geldim, eşim bugün çok mutlusun hayırdır dedi. Düşündüm de kendime çok istediğim bayramlık ayakkabıları almışım gibi hissediyorum :)

Biraz erken degil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biraz erken degil mi?

Geçen haftasonu yükseklere kar yağdı hatta dağların epey eteklerine doğru da inmişti. Belli olmaz buralar. Geceleri 0 dereyi görüyoruz. Van'dayız malum. Bu ara çok binmiyorum zaten lastikleri yakmam inşallah.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.