Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Tan Oto Rezaleti

Önerilen Mesajlar

ben bu aracı alıyorum buda param diyorsun adamlar aracı ihtiyacları olmamasına rağmen senin için getiriyorlar veya bir kaç zaman aracı satmıyorlar 

konuyu okumadığınızı düşünüyorum. zira rezaletin yazdıklarınızla ilgisi yok. Ben kaporayı verirken sordum vazgeçersem iade edilecekmi diye evet dediler yoksa zaten vermezdim. Ertesi gün vazgeçtim diye gittim, rezalet paranın iadesi oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Sen 100 Tl ye arabayı getirt, ayırt sonrada kaporam neden bana hemen yatmadı de. 

Unutmayalım ki kurumsal yerlerden peynir ekmek alırmış gibi araba alamazsınız. 

Bende şimdi bir Danışman olarak memnuniyetsizliklerimi anlatsam. Acırsınız bana.

Biraz hoşgörü , saygı lütfen.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen 100 Tl ye arabayı getirt, ayırt sonrada kaporam neden bana hemen yatmadı de. 

Bende şimdi bir Danışman olarak memnuniyetsizliklerimi anlatsam. Acırsınız bana.

Konunun üzerinden biraz zaman geçmiş detayları tam hatırlamıyorum ancak bence atladığınız nokta belirtilen zamanda paranın iade edilememiş olması. Kurumsal firmalarda paranın geç iadesi kabul edilebilir, kaba tabiriyle evrak işi fazla olduğundan da ben de ciddi tepki gösteriyorum verilen tarihlerde istenen işleri yapamamalarına.

Bir de para varsa peynir ekmek alırmış gibi araba niye alamadığımızı tam anlamadım, ya da bunun ile ne kast etmek istediğinizi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peynir ekmek derken şunu kastediyorum:

Birinci aşama para hesaba geçer bakiye kapanır aracın faturası kesilir,

İkinci aşama tescil işlemleri araç binek ise bayii den asbisi yapılır tekenesi akşama gelir.

Üçüncü aşama deri, boya koruma var ise o işlemlerin bitimi beklenir ve araba teslim edilir.

Bazen müşteri bakiye kapatmadan teslim almak istiyor. Bazen müşteri bakiye öğlen kapanıp akşam almak istiyor. Müşteri herşey istiyor. 

Emniyette sıkıntı çıkıyor kıyameti danışmana koparıyor. Para ile satın aldığın bir hizmet ve ürün var ama şahsı satın almıyorsun bunu bilerek davranmak gerekir.

Sadece anlayış. Zor bir kavram olmamasa gerek. 

Tabii danışmanla da alakalı tatlı dilli değil oda aksiyse bende tüketici olarak sinirli olabilirim. Karşılıklı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alıcının bir mal veya hizmeti satıcısından alması işlemini garanti altına almak amacı ile alıcının, satıcıya satın alacağı mal veya hizmet bedelinin bir miktarı olarak ödediği meblağ.

konu net ve açık 

benim buradan anladığım, kapora nın amacı, alıcının haklarını korumak maksatlı olması, satıcının değil :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim buradan anladığım, kapora nın amacı, alıcının haklarını korumak maksatlı olması, satıcının değil :)

Benden kapora aldıklarında alınan kaporanın asıl amacının sabit fiyat garantisi olduğunu söylediler.Yani araca zam gelince etkilenmeyeceğimi fiyat düştüğünde benimde indirim alacağımı söylediler.Tur Oto dan beni gayet güzel aydınlattılar.Reklam yapıyım biraz :).Satış danışmanımın adını vermiyim ayıp olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle ben Ozan'ın yanındaydım... Danışman memnuniyetsizliği müşterinin bir damlacık umrunda değildir ;) Müşteri müşteridir... Ayrıca danışmanın kendisine hiç bir şekilde saygısızlık yapılmamıştır. Buna rağmen konuşurken bile yüzümüze bakmayan kendisidir. Ozan yine fazlasıyla sağduyulu davrandı. Ben olsam sonuç daha farklı olurdu. Konusu geçen showroom kurumsal değildir... Derecelendirmek gerekirse yarı-kurumsal... Saçma sapan işleyişin mağdurudur Ozan arkadaşım , 100 Tl'ye araba getirtilmedi... Mevcut araba opsiyonlandı ;) Danışmanlık aynı zamanda empati kurmaktır. Kendinizi Ozan'ın yerine koyun ve öyle yorum yapın. Bir danışman var, siz araca kapora yatırdığınızda gayet güzel güleryüzlü ;) vazgeçtik kaporamızı istiyoruz dediğimiz zaman yüzümüze bile bakmayan... Herşeyi bir kenara attım şu gün paranız yatıcak diyip bizi başından savan ve para hesaba geçmemiş.... Ne kadar iyi veya profesyonel danışman olursanız olun burda Ozan arkadaşımız sonuna kadar haklıdır...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle ben Ozan'ın yanındaydım... Danışman memnuniyetsizliği müşterinin bir damlacık umrunda değildir ;) Müşteri müşteridir... Ayrıca danışmanın kendisine hiç bir şekilde saygısızlık yapılmamıştır. Buna rağmen konuşurken bile yüzümüze bakmayan kendisidir. Ozan yine fazlasıyla sağduyulu davrandı. Ben olsam sonuç daha farklı olurdu. Konusu geçen showroom kurumsal değildir... Derecelendirmek gerekirse yarı-kurumsal... Saçma sapan işleyişin mağdurudur Ozan arkadaşım , 100 Tl'ye araba getirtilmedi... Mevcut araba opsiyonlandı ;) Danışmanlık aynı zamanda empati kurmaktır. Kendinizi Ozan'ın yerine koyun ve öyle yorum yapın. Bir danışman var, siz araca kapora yatırdığınızda gayet güzel güleryüzlü ;) vazgeçtik kaporamızı istiyoruz dediğimiz zaman yüzümüze bile bakmayan... Herşeyi bir kenara attım şu gün paranız yatıcak diyip bizi başından savan ve para hesaba geçmemiş.... Ne kadar iyi veya profesyonel danışman olursanız olun burda Ozan arkadaşımız sonuna kadar haklıdır...

Sakin ol dostum :)

Ben o kişi değilim bana bir savunma yapmana gerek yok ben kendi gözümden yazdım bir takım şeyleri.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben sakinim... Kurumsal bi yerden peynir ekmek gibi araba alamazsın cümlesi hoş değil... Tüm bakiyeyi nakit veririm ;) Fatura kesilir... Plaka ruhsat aynı gün yetişirse işlem biter... Peynir ekmek gibi arabayı alır çıkarım ;) Mertcan Çelik tarafından düzenlendi
alıntı kodlarının karışması.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben sakinim... Kurumsal bi yerden peynir ekmek gibi araba alamazsın cümlesi hoş değil... Tüm bakiyeyi nakit veririm ;) Fatura kesilir... Plaka ruhsat aynı gün yetişirse işlem biter... Peynir ekmek gibi arabayı alır çıkarım ;)

Afiyet olsun. :sofeer:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bazen müşteri bakiye öğlen kapanıp akşam almak istiyor.

Bu konuları satarken konuşmanız gerekiyor. Satarken 2 günde teslim ederiz tarzında konuşuluyor, en ufak bir aksilikte aksayan teslimat,müşteride ters tepki olarak geri dönüyor.

Halbu ki satarken 3 günden önce teslim etme şansımız yok dedikten sonra,işler normal giderse 2 günde teslim etseniz,aksarsa 3 günde teslim etseniz,müşteriden ters tepki almazsınız.

Bunu siz yapıyorsunuz diye demiyorum,genel olarak tüm otomotiv bayilerinde bu huy var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.