Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Şehiriçi Hız Sınırı 90Km/h'a Çıkıyor

Önerilen Mesajlar

Yeni bir deneyim; hız sınırı 90; sonra 70 sonra 50 ha bir de yaya şeridi varsa 30! Yolda tabelalar ( o da eğer tabela koymuşlarsa ) böyle gidiyor; siz şehirler arası yolda 90 ile giderken bazen bu tabelalar o kadar arka arkaya ki yavaşlayıp 30'a düşene kadar tabela 70 sınırın iptal olduğunu gösteriyor. Sonra da bu sistemden düzen bekliyorlar ve ceza kesiyorlar...

Otoyol yap(a)mıyorsun; en azından şu yolları yerleşim yerinden geçirme o zaman! Ha yok ben size yol yaptım diyeceksen seçim öncesi o zaman hız yüzünden olan kazaları engellemek için hız sınırıyla oynamak yerine doğru-düzgün planlama, denetleme ve eğitim uygulaman gerekli ki eğitimli olunca bize oy vermiyorlar diye yakınıyorsan sadece kaotik hale geliyor o kadar. Ha bir de sürekli eş'le "hızlı gidiyorsun, tabelalara uymuyorsun " vs. diye tartışıyorsun direksiyon başında ki o da başlı başına bir kaza sebebi...

Son olarak bir de " in the tabela " vardı sanırım... :kıhkıh:

Ahmet Dursun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabii işin ironik yanı kural delmenin kuralını koymuş oluyor emniyet...

Dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz, sistemden beslenenler sistemin değişmesini istemez.

Hangimiz denetim konusunda gerçekten ciddiyiz, sürekli 50 km/h sınırına uymak zorunda olmak, sollamak için sıranı beklemek, vs. vs. kabus gibi, ben de istemem denetim, radarlara bile kızıyorum haddim olmadığı halde, başına buyruk olmanın rahatlığıundan kaç kişi vaz geçer???

Trafik problemi çözülecekse ben şehir içi hız sabitleyici  70 km/sa ile gitmeye razıyım. Şu an yavaş kullanmak benim garip tecrübelerime göre normal/hızlı kullanmaktan daha riskli iken istemem tabiki.

Hiç bir şartta otoban eğlencemden vazgeçmem  :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya tamamen zaman öldürmek bu tartışmaları yapmak. Bunu gündeme getiren yetkili "uzmanların" gerçeklerden ne kadar uzak olduğunu gösteriyor. Zaten 70km sınırlamalı çevre yollarında ya gidecek yol yok adım adım gidiliyor, ya da trafik olmadığında herkes 90-110 arası gidiyor. Sanki böyle bir şey varmış da herkes bu kurala uyduğu için trafik sıkışıklığı oluyormuş gibi falan kim neyi konuşuyor anlayamıyorum.   

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya tamamen zaman öldürmek bu tartışmaları yapmak. Bunu gündeme getiren yetkili "uzmanların" gerçeklerden ne kadar uzak olduğunu gösteriyor. Zaten 70km sınırlamalı çevre yollarında ya gidecek yol yok adım adım gidiliyor, ya da trafik olmadığında herkes 90-110 arası gidiyor. Sanki böyle bir şey varmış da herkes bu kurala uyduğu için trafik sıkışıklığı oluyormuş gibi falan kim neyi konuşuyor anlayamıyorum.   

Engin sen bunu sık yapmaya başladın, ne güzel nafile muhabbet yapıyoruz, gene gelip turp suyu sıktın?  :kıhkıh:

Sahi bu turp suyu ne mene bir şeydir ki hep lafı edilir olumsuzluk adına??? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sahi bu turp suyu ne mene bir şeydir ki hep lafı edilir olumsuzluk adına??? 

Aslında rendelenmiş havuç ile rendelenmiş turp sirkeli olarak çok güzel salata oluyor. Bayılırım ikisini salata olarak yan yana yemeyi.   :)

Muhabbet olur da gazetelerde falan bu konu konuşuluyor. Sanki New York'ta yaşıyorlar gibi adamları dinliyorlar bir kişi de demiyor ki şu E5 üzerinde kurala uyup geçen bir araba var mı yolda diye? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Eylülde yapılmış haber ntv de bugün yine çıkıyor...

http://www.ntvmsnbc.com/id/25499889

90 a çıkıyor mu? çıkacak mı? çıktı mı?

3 hafta önce yedim 82 ile...

Bunu illerdeki trafik komisyonu belirleyecek diye biliyorum örneğin Balıkesir'de şehiriçi olmasına rağmen 90 olan yer olacak 70 olan yer olacak bunu her ilin trafik komisyonu belirleyecek her caddede 90 olacak diye bi kaide yok. 

turp suyu

Valla çok acı oluyor hocam ben bir fırt aldım mazot içmiş gibi koşturmuştum evin içinde :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eylülde yapılmış haber ntv de bugün yine çıkıyor...

http://www.ntvmsnbc.com/id/25499889

90 a çıkıyor mu? çıkacak mı? çıktı mı?

3 hafta önce yedim 82 ile...

Yahu ona bakarsan aç gazeteleri, tv haberlerini her hafta en az bir tane "kansere çare bulundu" haberi var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hava karanlıkken veya aydınlıkken aynı hız limitinin işlediğine inanamıyorum bazen.

Normal şartlarda karanlıkta ekstra tehlike yaratan ne var bilemedim.

Türkiye'de farklı olması gerekmekte bence de gece radarı denen kavrama zaten çok tepkili insanlar, bu saatte kimse onla uğraşmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Normal şartlarda karanlıkta ekstra tehlike yaratan ne var bilemedim.

Türkiye'de farklı olması gerekmekte bence de gece radarı denen kavrama zaten çok tepkili insanlar, bu saatte kimse onla uğraşmaz.

Gece görüşün kısıtlanır, yanlardan gelebilecek tehlikelere daha açık olursun en basitinden.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gece görüşün kısıtlanır, yanlardan gelebilecek tehlikelere daha açık olursun en basitinden.

Normal şartlarda yanlardan gelecek arabaların ışıklarını da göreceğinden ve araba olmayan bilinçli yaratıklar da seni göreceğinden daha tehlikesiz olmasa da daha çok dikkat çekmiyor mu araçlar?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Normal şartlarda yanlardan gelecek arabaların ışıklarını da göreceğinden ve araba olmayan bilinçli yaratıklar da seni göreceğinden daha tehlikesiz olmasa da daha çok dikkat çekmiyor mu araçlar?

Karanlık yollarda mesafeyi ölçmek daha zordur vs.

Kısacası sen gece araba kullanmanın gündüze göre hiçbir farkı olmadığını falan savunmaya çalışmıyorsundur herhalde?

Yine saçma örnekler üzerinden bir mantık aramaya çalışıyoruz ki hiç mercalim yok Mertcan ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Karanlık yollarda mesafeyi ölçmek daha zordur vs.

Kısacası sen gece araba kullanmanın gündüze göre hiçbir farkı olmadığını falan savunmaya çalışmıyorsundur herhalde?

Yine saçma örnekler üzerinden bir mantık aramaya çalışıyoruz ki hiç mercalim yok Mertcan ;)

Tr'de gece kullanmak çoğu zaman gündüze göre daha az tehlikeli. Senin mantığındaki risk ile gidelim, ki hiç bir farkı olmadığını savunmaya çalışmadığımı düşünmen bile büyük bir gelişme bence ^_^ ,

Yanlış yapılmış, çapraz birbirine giren yollar, köşelere araba parkedilmiş yol kesişimleri, gören kör insanlar, bunların hepsi, Ozan'cığım her ne kadar halojenlerin işlevliğini sorgulasa da, normal sellektörle fıtı fıtı ile gündüze göre adha güvenli hale gelebilmekte, Bi-Xenon ile ne olur bilemiyorum da daha iyi olur muhtemelen tek göz bile çok iyi aydınlattığını tecrübe etmişliğiniz var nasıl olsa..

Daha vahim durum yolda kalmış cisimler, yola atlama ihtimali olan hayvanlar, yoldaki bozukluklar, farları yanmayan, bozuk mu, 'biri' mi bozmuş ondan yanmıyor bilemeyiz, daha büyük tehlikeler.

Normal şartlar dediğimiz olaylarda tek ciddi tehlike hayvanlar kalmakta çünkü bilinçli insanlar diğerlerine sebep olmazlar çoğunlukla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.