Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Merceksiz Orjinal Olmayan Xenon Farlar Ne Derece Mantıklı?

hüseyin ipek

Önerilen Mesajlar

Samimi söylüyorum ben yargıya taşımayı düşünüyorum bu saçmalığı.Saçmalık diyorum taktıran arkadaşlar kusura bakmasın ama xenon farlar aracınızın görüntüsünü felan güzelleştirmiyor oldukça da basit görünüyor şahsi fikrim yolu aydınlatma performansı da ortada zaten.Karşıdan gelen araç sürücüsünün farlar kısa da olsa uzun da olsa gözünü mahvediyor.Karşıma xenonlu bir araç çıkınca inanın çekip kenara geçmesini bekliyorum.Bu tamamen deli saçması bir uygulama ve en kısa zamanda yasak getirilmeli bu saçmalığa..En son yine dün gece karşılaştım ve sinirlerim alt üst oldu..Hukuksal tarafını araştıracağım bu işin birilerinin canı yanmadan yasaklanmalı ki ben xenon far yüzünden ciddi kazaların yaşandığına da inanıyorum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Focus GarajıFocus IIISorular ve Sorunlar" kategorisinden "Ortak Alan - Sosyal Otomobil Sohbetleri" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım. DETAY: 

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

------------------------

Siz hangi xenon'dan bahsediyorsunuz? Yönetmeliklere uygun Xenon tabiki çok iyi. Diğerleri zaten yasak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merceksiz uygulamalar karşı tarafın can ve mal güvenliğine kast etmek gerçekten.

Tepkinize sonuna kadar katılıyorum.

Aynen öyle.Bu işe bir çözüm getirmeleri lazım hadi merceklilere tamam da kaçı mercekli ki piyasadakilerin?bir dünya şahin doğan xenon zannedip florasanla gezen..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynen öyle.Bu işe bir çözüm getirmeleri lazım hadi merceklilere tamam da kaçı mercekli ki piyasadakilerin?bir dünya şahin doğan xenon zannedip florasanla gezen..

Zaten yasak.Muayene'den geçemiyor. 

Forumda arama yaparak çıkanlardan: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaten yasak.Muayene'den geçemiyor. 

Forumda arama yaparak çıkanlardan: 

Peki yolarda gözümüze batanlar nasıl geçmişler?Ben anlam veremiyorum bir dünya merceksiz xenon var..Neyse verdiğin başlıktan devam edelim kusura bakma ben bulamamıştım..İyi günler diliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki yolarda gözümüze batanlar nasıl geçmişler?Ben anlam veremiyorum bir dünya merceksiz xenon var..Neyse verdiğin başlıktan devam edelim kusura bakma ben bulamamıştım..İyi günler diliyorum

Muayene öncesi söküyorlar sonra tekrar takıyorlar. Polis kontrol etmeli. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merceksiz veya çakma xenon olarak düzenleyelim lütfen başlığı.

Muayeneden geçmiyor ancak, muayene oncesi söküp sonrasında takmak yarım saatlik is. Herkes böyle yapıyor malesef.

Oem bi-xenon far taktım aracıma cok memnunum ve kimseyi rahatsız ettigimi düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu andaki kasadan bir önceki Honda Civiclerde oem xenonlarda mercek yok. Ama far reflektörlerinin yapısı itibari ile mercekli gibi hatta kesilme çizgisi bile oluyordu. Aynı şekilde Subaru Forester'da öyle idi. Her merceksiz xenon kötüdür diye bir şart yok. Poliste ayıramaz bu orjinal merceksiz xenondur değildir diye. Polislerde bir alet olacak. Işığı çok yayıyorsa belirli bir değerin üstünede göz alıyorsa o araca ciddi cezalar olacak. Nasılsa orjinal merceksizler göz almıyor. Kimsede çakma xenon takmaya cesaret edemeyecek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu andaki kasadan bir önceki Honda Civiclerde oem xenonlarda mercek yok. Ama far reflektörlerinin yapısı itibari ile mercekli gibi hatta kesilme çizgisi bile oluyordu. Aynı şekilde Subaru Forester'da öyle idi. Her merceksiz xenon kötüdür diye bir şart yok. Poliste ayıramaz bu orjinal merceksiz xenondur değildir diye. Polislerde bir alet olacak. Işığı çok yayıyorsa belirli bir değerin üstünede göz alıyorsa o araca ciddi cezalar olacak. Nasılsa orjinal merceksizler göz almıyor. Kimsede çakma xenon takmaya cesaret edemeyecek

Onlar eskidendi işte artık değişti Avrupa'dan öyle araç çıkamıyor. Yıkama,Mercek,Yükseklik Ayar zorunlu. Gerçi bu iki örnek de uzak doğulu kıllar

Ayrıca civic'i burada takmıyorlarmıydı (servis satmadan) orjinalde öyle gelmiyordu öyle biliyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merceksiz veya çakma xenon olarak düzenleyelim lütfen başlığı.

Muayeneden geçmiyor ancak, muayene oncesi söküp sonrasında takmak yarım saatlik is. Herkes böyle yapıyor malesef.

Oem bi-xenon far taktım aracıma cok memnunum ve kimseyi rahatsız ettigimi düşünmüyorum.

İşte mesele bu.Kimseyi rahatsız etmemesi.O zaman kimin ne şikayeti olabilir ki

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Xenon olmasına gerek yok, bugün otobanda sürekli uzunları açık giden eski ve yeni bir çok araç gördüm, ciddi derecede rahatsız edeciler de neyseki dikiz aynamızda karartma var.

İnsanlar dikkat çekmek adına bu ve benzeri şeyleri yapmaya devam edecekler. Yakın zamanda çözüm yaratacak bir bilinç yaratılamayacağı için alışmayı öneririm.

Tüvtürk'te far ayarında mercekli merceksiz neredeyse hiç bir araba geçemiyor hepsi hafif kusur alıyor. İyiyle kötüyü ayırabilecek bir yer değil bence Tüvtürk bu konuda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bi xenonla normal xenon arasında en az 500 lira fark var şayet bu farkı siz karşılarsınız tabiki sorun ortadan kalkar. herkez bi xenon taktırabilecek kadar durumu müsait deyil zaten bi xenon alabilecek durumu olsa öncelikle şahine binmez daha lüx  araçlara yönelir

Parası yoksa taktırmasın ben niye karşılıyorum?..Benim tek isteğim var normal bir vatandaş olarak da bu en doğal hakkım beni rahatsız etmesin ne takarsa taksın..Karşıdan neyin geldiği belli olmuyor çok Allahlık sürüyoruz aracı. buna kimsenin hakkı yok

hüseyin ipek tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.