Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Araçlarımızdan Beklentilerimiz Çok Mu Fazla?

hüseyin ipek

Soru

Forumda dikkatimi çekiyor.Çeşitli arızalardan bahsediyoruz yer yer benimde eleştirdiğim noktalar oluyor.Bazı arkadaşlar durumu o kadar vahim görüyorlar ki focus aldıklarına bin bir lanet okuyorlar.Bu şikayetlerin elbetteki haklılık payı var ancak ben ufak tefek şeylerinde abartıldığını düşünüyorum.Ben aracımı 37 binkm de aldım.Gelip görseydiniz inanın çoğunuz alma der giderdiniz.Adam çok pis kullanmış expertizde neler çıkmadı koltuklar aşırı lekeli,ön yolcu koltuk ayar yeri kırık,bagaj kripsleri kırık,koltukta sigara yanığı mevcut vs vs vs önemsemedim uygun indirimle aracı satın aldım titreme hissettim servise götürdüm yakıt kaynaklı devam edin sorun yok dediler İyi eywallh dedim şimdi o ilk başta ayaklarımı sallayan titremeyi hissetmiyorum bile nedeni oraya takılıp kalmamam.Eminim bi çok arkadaş benim aracıma binse kusur bulacaktır.Şurasından burasından sesler gelmekte vs diye.Ama ben takmıyorum çünkü bunlara takılırsak aracımıza binesimiz gelmez ve bu tür sorunlar hemen hemen her araçta oluyor.Yani 60 bin para verdim konsol çıtırdıyor eleştirisini ben pek haklı bulmuyorum arkadaşlar.Biraz beklentilerimizi düşürürsek araçlarımızı daha çok beğeneceğimizi düşünüyorum.Saygılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Genelde buraya alışkın olanlar sorun etmiyor ama yeni araç sahipleri hele birde sıfır aldıysa beklenti sorunları olabiliyor.

30 bin liralık arabadan ses gelmeyip 200 bin liralık arabadan ses geldiğinin daha farkında olmadıklarından olabilir her neyse uzatmayalım ne kadar ekmek o kadar köfte :)

Benim iPhone ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Genelde buraya alışkın olanlar sorun etmiyor ama yeni araç sahipleri hele birde sıfır aldıysa beklenti sorunları olabiliyor.

30 bin liralık arabadan ses gelmeyip 200 bin liralık arabadan ses geldiğinin daha farkında olmadıklarından olabilir her neyse uzatmayalım ne kadar ekmek o kadar köfte :)

Benim iPhone ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi

200 binlikten de gelmesin ama ya o kadar da değil :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

200 binlikten de gelmesin ama ya o kadar da değil :kıhkıh:

Öyle abi allaha şükür etrafımızda var yani :D onlarda duymamazlıktan! gelmeye çalışıyoruz bazı şeyler ses yapar normaldir müzik sistemi niye var :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben 67500 tl para verdim ilk zamanlar ucagin karada giden bir turunu aldigimi saniyordum. :) bu yuzden de ucarcasina puruzsuz ve sarsintisiz gitmesini bekliyordum. Ne zaman benim aldigim seyin c segmenti kiytirik bir focus aldigimin farkina vardim. O zamandan beri keyif aliyorum. :))

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öyle abi allaha şükür etrafımızda var yani :D onlarda duymamazlıktan! gelmeye çalışıyoruz bazı şeyler ses yapar normaldir müzik sistemi niye var :D

yapma yaa 

o zaman bizim araçlar mükemmel ötesi yahu. :)Şaka bi yana hakkaten adamlar arabayı balyozluycaklar konsoldan ses geliyor diye...bu kadar takarsan mutlu etmez ki seni hiç bir araba? :wacko:

Ben 67500 tl para verdim ilk zamanlar ucagin karada giden bir turunu aldigimi saniyordum. 

ben hala böyle düşünüyorum ..umarım gerçekleri anlamam çok uzun sürer  :kıhkıh:

hüseyin ipek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yapma yaa 

o zaman bizim araçlar mükemmel ötesi yahu. :)Şaka bi yana hakkaten adamlar arabayı balyozluycaklar konsoldan ses geliyor diye...bu kadar takarsan mutlu etmez ki seni hiç bir araba? :wacko:

Açıkcası bu tür şeylerinde abartılı memnuniyetlerinde gerçeği yansıttığını pek düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Açıkcası bu tür şeylerinde abartılı memnuniyetlerinde gerçeği yansıttığını pek düşünmüyorum.

aynı fikirdeyim .Bir de araçta korkup olmamasını istediğin ne varsa günü geliyor ortaya çıkıveriyor..Umursamaz olmak bazen memnuniyeti de getirebiliyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup a katılıyorum,benimde çevremde bizim araçların  iki üç katı araçlarda cidden benzer hatta daha kötü şikayetlerde bulunduklarıı gördüm.

Bunu tüm araçlar için normal buluyorum.

Bence önemli olan Firmanın arabanın arkasında olması, adamlar bunu yapıyor, gittiğinde servise daha özel hissettiriyorlar, yada sorunu hallediyorlar.Halletmeseler bile bu garantiden olmaz diye kestirip atmıyorlar. inceliyorlar belgelerle gelip güzelce anlatıp ikna ediyorlar. 

Öbür taraftan bi akrabamın yerel bir mini firması var, Bir kaç üst segment arabası var , tüm o firmalardan uyuz oluyorum diyor.Transitler için filan forda gidiyor.Bunlar abi naber? nasıl gidiyo abi? kendi gibi konuşunca filan diyorlar sanrım bu gıbı sebeplerden, yada pazarlık filan yapabiliyor ya bayılıyor,ford'a :)

Ama yinede Ford son yıllarda gösterdiği müsteri memnuniyetini üste çekti bence.! Fakat Bayiler nedense hala eski mantıkla üsteliyorlar, 

Volkan Alan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben duruma o kadar basit bakamıyorum malesef.60 000 den bahsediyoruz 3-5 binden değil.Tabi ki sorunsuz olmasını beklicez.Araba alırken deneme sürüşüne çıktığınızda özellikle ikinci elde sesini dinlersiniz.Ses gelmesi normal bişey değil.Aldık ama ses geliyo napalım demek doğru mu yani ? Bakıyorsun adam ikinci el almış arabada tık yok.Ama neden benim aldığım sıfır arabada ses olsun.He tmamen sessizlik beklemek imkansız.yol sesi lastik sesi alabilir ama tıkırtı patırtı horultu gürültü bunlar normal değil.Sıfır araç aldım hiç sorun çıkmaz diyemeyiz.Sorun çıkabilir.Ancak bu durumda da servislerin yaklaşımı önemli.Çözülebilir olması lazım sorunların.Ne manası var o zaman garantisinin ve ya o kadar fazla para vermenin.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sıfır belli bir kmye kadar bu istek makul karşılanabilir ama sonuçta bu araçların hammaddesi metal.Kullandıkça genleşmesi vs si olacak haliyle çatırtılar gelmeye başlayacak..Bu konuda vw araçları baya övüyor millet ama ben hiç kullanmadım açıkcası bir fikrim yok..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

geçen gün düşündümde puntoda yoktu böyle sesler, sonra tekrar düşündüm acaba benmi duymuyordum diye :)

açıkçası sağından solundan ses geliyor diye arabadan soğuyacak halim yok ancak bunların çözümü varsa uğraşırım, örneğin araba titrediğinde torpido kapağı tıkırdıyordu sünger yapıştırdılar çözüldü.

55bintlyi kendim saymış olsam daha çok önemsermiydim bilmiyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sıfır belli bir kmye kadar bu istek makul karşılanabilir ama sonuçta bu araçların hammaddesi metal.Kullandıkça genleşmesi vs si olacak haliyle çatırtılar gelmeye başlayacak..Bu konuda vw araçları baya övüyor millet ama ben hiç kullanmadım açıkcası bir fikrim yok..

Arkadaşımda 2009 benzinli focus var hiç ses gelmiyor biyanından.Neden benim sıfır arabamda olsun.Ses normal değil.En azından çözülebilir olması lazım....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aracından insanın memnun olmasının, o kadar çok etkileyeni değişkeni var ki, bununla ilgili, nesnel kriterler koymak çok çok zor, aşkı yoğun olarak yaşayan birini düşünün, sevgilisinin kusurlarını görmesi mümkün müdür :)

algılarımızı ve duygularımızı belirleyen şeyler tamamen özneldir, ilk araban mı,  arabaya ne kadar para verdin kişisel özelliklerimiz, obsesif misin, boşverci misin, rasyonel misin, paran çok mu, az mı, aslında bir çok görüş de kendi içinde tutarlıdır, her ne kadar size rasyonel gelmese de, 

insan doğruları deneyimledikçe de öğrenir, araba gibi bir konuda yeterli deneyim elde etmek insan ömrü içinde mümkün görünmemekte (kaç tane araba sürcen kaç tane araba alcan ne kadar yol gitcen), velhasıl farklı görüşleri almak, bize bu yolu kısaltır........

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Açıkçası bu araçların eti,budu belli. Bir premium kalitesi beklemek yanlış olur. Ama tıkırtı yapıyor diye bir arabaya kötü de denmez. Sonuçta 55 60 binlik avrupa üretimli ekonomi odaklı arabalar. Mesela abd'deki Focus bizde olsa işler değişebilir. Arada kalite farkı çok fazla ve ben kendimi 2. sınıf gibi görüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.