Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 En Çok Hangi Motoru Sattı ? (Ti-Vct , Ecoboost,tdci)

Faruk Çevik

Soru

Arkadaşlar 1.0 ecoboost yada 1.6 atmosferik almayı düşünüyorum.merak ettiğim şey şu.acaba ford focusta en çok hangi motors atılıyor.bununla ilgili   bilgisi olanlar paylaşbilir mi acaba ?

Faruk Çevik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

tabiki dizel dir .Zaten Tr de satılan araçların çoğunluğu dizel dir ,çoğu markalarda son bir kaç yıldır durum böyle..Akaryakıt fiyatları böyle giderse  benzinli araca binen kalmayacak ,benzinli alanlarda lpg taktıracak aracına !

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

tabiki dizel dir .Zaten Tr de satılan araçların çoğunluğu dizel dir ,çoğu markalarda son bir kaç yıldır durum böyle..Akaryakıt fiyatları böyle giderse  benzinli araca binen kalmayacak ,benzinli alanlarda lpg taktıracak aracına !

dizel araç kullananlar 8 kat arttı deniyor Türkiye de.acaba dedim bu ecoboost hızlı bir giriş yapmışmıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İçerik Düzenlenmiş olduğu için GEREKSİZ iletiler kaldırılmıştır.

Daha dikkatli olmanız dileğiyle. Not: Gereksiz konu dışı ifadeler devam ederse uyarmaksızın konu silinir

Yorum: Tabi ki dizel tartışılmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dizel konusunda o kadar emin olmazdım, Ti-Vct filolarda da bayağı satılıyor. Yakındır rakamlar.

1.0 EB hızlı giriş yapamaz bizimkisi gibi tutucu bir piyasaya,ama hızlı yükselişte olduğunu söylemek mümkün.

En azından artık Ford'un satıcıları ve servis elemanları makineye inanmaya ve güvenmeye başladılar, bundan sonrası daha kolay.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2013 hedefi 1500 adet eb satmakmış.. eb derken sanırım motor olarak o adete ulaşmak yani b-max de fiesta da dahil bu sayıya..

Türkiye deki tüm ithal satışlarına bakarsak ford un ilk 6 ay 24, yıllık 50.000 desek 1500 adet bayağı az..gelecek 1-2 yıl eb olan ilgiyi gösterecektir.

atmosferik bitince ford bezinli almayı düşünenler zaten eb a mahkum kalacaklar :), vw cilerin tsi ye kaldığı gibi.. bakın tüm benzinli vw ler tsi oldu sanırım.

vw de dizel benzinli farkı en az 10.000 tl.. tsi almak çoğu kişiye mantıklı geliyor.. kafanızda hala çok soru işareti varsa eb ye, orta donanım veya full jetta alabilirsiniz, 1.2 tsi..

http://www.odd.org.tr/folders/2837/categorial1docs/674/2013%20Toplam%20RS.pdf

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2013 hedefi 1500 adet eb satmakmış.. eb derken sanırım motor olarak o adete ulaşmak yani b-max de fiesta da dahil bu sayıya..

Türkiye deki tüm ithal satışlarına bakarsak ford un ilk 6 ay 24, yıllık 50.000 desek 1500 adet bayağı az..gelecek 1-2 yıl eb olan ilgiyi gösterecektir.

atmosferik bitince ford bezinli almayı düşünenler zaten eb a mahkum kalacaklar :), vw cilerin tsi ye kaldığı gibi.. bakın tüm benzinli vw ler tsi oldu sanırım.

vw de dizel benzinli farkı en az 10.000 tl.. tsi almak çoğu kişiye mantıklı geliyor.. kafanızda hala çok soru işareti varsa eb ye, orta donanım veya full jetta alabilirsiniz, 1.2 tsi..

http://www.odd.org.tr/folders/2837/categorial1docs/674/2013%20Toplam%20RS.pdf

hocam sizin araç ne kadar yakıyor? vw nin 1.2 tsi golflerini baya methediyolar bu konuda..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ti.vct kullanmış biri olarak kesinlikle önermem önceki focusum 1.6 ti vct 115 hp idi tabi benzinle binmek ne mümkün LPG takırmışım

Yetkili serviste 90.000 de sübapları eritti servis 3.500 isteyince 1100 liraya özel serviste yaptırdım. Yeni dövüş alırken yanına bile yaklaşmadım ne olursa olsun dizeli tek geçerim

Edit: cepten bağlandığım için focus dövüş diye çıktı pardon

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ti.vct kullanmış biri olarak kesinlikle önermem önceki focusum 1.6 ti vct 115 hp idi tabi benzinle binmek ne mümkün LPG takırmışım

Yetkili serviste 90.000 de sübapları eritti servis 3.500 isteyince 1100 liraya özel serviste yaptırdım. Yeni dövüş alırken yanına bile yaklaşmadım ne olursa olsun dizeli tek geçerim

Edit: cepten bağlandığım için focus dövüş diye çıktı pardon

Neyi önermiyorsunuz LPG mi ?

Yoksa ti-vct tdci dan çok çok çok daha sorunsuz. LPG ile aracın anasını ağlattıktan sonra geç bulanan doğru kararın sonucuna motor ne yapsın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

lpg zaten focus 3 için doğru bir tercih değil..lpg yerine en güzel tercih focus 3 için  ecoboost 1.0 motordur..yada dizel alacaksın."Alırsın dizel,tırmanırsın yokuşları güzel "

önceki aracım dizeldi.gerçekten alırsın dizel tımanırsın güzel dedirtti :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.