Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Radar Uygulaması Hakkında Merak Edilenler

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Aynı konu iki yerde yürüyor. Birleştirilse iyi olacak....

Hız cezası yok zaten....

Her yere yazınca çözülme hızı artacak gibi görüyor arkadaşlarımız sebep bu, arkadaşımıza özel demiyorum tamamen genel ..

Kalsın da bari birşeye yarayamayacağını örneklemiş oluruz belki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Arkadaşlar Edirne' de pilot bölge oldığundan 24 saat şehir içinde gezici ve sabit. Bir tane Edirne girişlerinden birisinde veyahut gündüz otobana çıkıyor. Bunların ikisi sivil. Bir tane daha var o da polis arabası üzerinde takılı. Biz taksiciler olarak 4. Ve 5. Vitesi kullanmayı unuttuk. Bıktık ceza ödemeye. Ben böyle uygulamanın içine edeyim. :(

170.000 nüfuslu bir şehirde 3 adet radar oha diyorum başka bi şi diyemiyorum. Yaptırmayacaklar bu mesleği :(((

Kapıkkule yolunada dikkat. Çok can yaktılar ve yakıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuyu görünce aklıma geldi. Daha önce unutmuşum.

EGM gece radar uygulamalarının başlayacağını açıklamıştı.

Adana şehir içinde 10-12 saatleri arasında uygulama yapılan yerlerden aydınlatması uygun olanlarda 22-24 arası da radar oluyor. Ama gece plaka kayıtları net olmuyor ki durdurmalı yapıyorlar.

(Ben T.Özal cd.de denk geldim ama ekibin başındaki kom.yrd. Fuzuli cd ve asri mezarlık gibi aydınlık yerlerde de yapıldığını söyledi.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuyu görünce aklıma geldi. Daha önce unutmuşum.

EGM gece radar uygulamalarının başlayacağını açıklamıştı.

Adana şehir içinde 10-12 saatleri arasında uygulama yapılan yerlerden aydınlatması uygun olanlarda 22-24 arası da radar oluyor. Ama gece plaka kayıtları net olmuyor ki durdurmalı yapıyorlar.

(Ben T.Özal cd.de denk geldim ama ekibin başındaki kom.yrd. Fuzuli cd ve asri mezarlık gibi aydınlık yerlerde de yapıldığını söyledi.)

balıkesirde 24.30 da gördüm...ters durmuş farlar açık bekliyordu... daha önce de sellektörle plakaları okuyordu sanırım...hatta bir komşu 22 civarı 57 ile ceza almıştı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu ödenek felan yok deniyorda ehliyet alırken ne kadar oldugunu tam hatırlamıyorum (20-30 bişeydi sanırım) polis vakfına bagış yaptırıyorlar makbuz veriyorlar birde bağışı sormuyorlar bile nasıl iş anlamadım aslında çok doluyum polislere.. bugün suriyelinin bir tanesi sola sinyal vermeden dönerken arkadaşımın motoruna çarptı yerlerde sürüklendiler bastı kaçtı yakaladık polis çagırdık durumu anlattık trafik polisi diyor ki e ben ne yapayım şimdi buna :D orda arkadaşım ölse başına bir iş gelse ne olacaktı dedim ancak yanındaki polis pasaport ehliyet sormayı akıl edebildi (16-17) yaşlarında bir genç ne ceza yazıldı suriyeliye daha bize ehliyet ruhsat soruldu hiçbir işlem yapılmadı suriyeliye diyor ki karşılıklı anlaşın kapatın meseleyi ( para isteyin diyor ) araplarda diyor ki arabayı alın gidin ( golf 3) :D nerdeyse bizi haksız duruma cıkarıcak polislerde bu nasıl bir ülke oldu arkadaş kendi memleketimizde bizden çok daha iyi şartlarda yaşıyorlar trafikte 3 arabanın 2 si suriyeli marketlerde berberlerde vs cok ucuz işlerini hallediyorlar . burdaki hal içler acısı 80 bin türk nüfusu var 100 bin arap yollar zaten köy yolu .. yine dertlendim ah ahh :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yozgat Bulvarını (forum ankara yolu) sık sık kullanıyorum. Her 3 geçişimde 2 kere radar oluyor ve hız sınırını bilmediğimden 50 ye kadar düşüyorum. Buranın gerçek hız sınırı nedir acaba ? Ankara'da bunu bilen var mı ? :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu ödenek felan yok deniyorda ehliyet alırken ne kadar oldugunu tam hatırlamıyorum (20-30 bişeydi sanırım) polis vakfına bagış yaptırıyorlar makbuz veriyorlar birde bağışı sormuyorlar bile nasıl iş anlamadım aslında çok doluyum polislere.. bugün suriyelinin bir tanesi sola sinyal vermeden dönerken arkadaşımın motoruna çarptı yerlerde sürüklendiler bastı kaçtı yakaladık polis çagırdık durumu anlattık trafik polisi diyor ki e ben ne yapayım şimdi buna :D orda arkadaşım ölse başına bir iş gelse ne olacaktı dedim ancak yanındaki polis pasaport ehliyet sormayı akıl edebildi (16-17) yaşlarında bir genç ne ceza yazıldı suriyeliye daha bize ehliyet ruhsat soruldu hiçbir işlem yapılmadı suriyeliye diyor ki karşılıklı anlaşın kapatın meseleyi ( para isteyin diyor ) araplarda diyor ki arabayı alın gidin ( golf 3) :D nerdeyse bizi haksız duruma cıkarıcak polislerde bu nasıl bir ülke oldu arkadaş kendi memleketimizde bizden çok daha iyi şartlarda yaşıyorlar trafikte 3 arabanın 2 si suriyeli marketlerde berberlerde vs cok ucuz işlerini hallediyorlar . burdaki hal içler acısı 80 bin türk nüfusu var 100 bin arap yollar zaten köy yolu .. yine dertlendim ah ahh :(

Bugün kilise uğradım katılmamak elde değil o trafik ışıklarında arabanın etrafını 3-5 kişi anında sarıyor cama vurup duruyorlar Suriye sınırı olan bölgelerde aynı sıkıntı mevcut...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yozgat Bulvarını (forum ankara yolu) sık sık kullanıyorum. Her 3 geçişimde 2 kere radar oluyor ve hız sınırını bilmediğimden 50 ye kadar düşüyorum. Buranın gerçek hız sınırı nedir acaba ? Ankara'da bunu bilen var mı ? :)

Ben de yazayım demiştim ama Erkan dan fırsat kalmamış.. Yine de yazayım 50::):):):):):)::)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nevşehirden dün gelirken en az 8 tane radar gördüm.

bu ara iyi sardırdılar.hayırlısı.

Bütçe ve kota açığı var, istenilen rakama ulaşılmamış demek ki.

Trafikte düzen sağlamanın hız cezası kesmekten ibaret olduğunu düşünen zihniyeti öfke ve hatta nefretle kınıyorum.

Para mı istiyorsun büyük şehirlerde durulmaza park etmiş binlerce araba var, trafik bu yüzden yürümüyor, kes cezanı al paranı aç trafiği mesela.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçende ben de o yoldan tırstığımdan kenardan kenardan 45-50 ile gitmiştim.. Radar yoktu gerçi ama ne olur ne olmaz..

50 km lik yerler çok tehlikeli, bir arkadaş 82 ile geçmiş sağlam ceza gelmiş... Hız da cezalar oranlara göre arttığı için olsa gerek...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kitlerin maaşını ne ile ödeyecekler ? Her yeri sattılar. Şimdi memurun polisinin maaşlarını buradan çıkarıyorlar. Radarın biri günde 12.000-15.000 tl arası ceza kesiyor. Radarcıları tanıyorum artık arkadaş olduk, onlar kendileri söylüyorlar bunları.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçenlerde radara girdiğimden beri gaz pedalının üstünde sanki iyne varmış gibi basıyorum gaza. Duble yollarda 110, şehir içinde 56 ya sabitliyorum. (56 ya sabitlememin nedeni göstergenin yanılma payıyla 55 e falan denk geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.