Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Insignia 1.6 Cdti 175 Hp :d

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Ben de başka bir şeye takıldım...

1.0 EB 125 PS çıktığında, benzinli olmasına rağmen çoğunluk "olmaz ki". "taşımaz ki", "dayanmaz ki" modunda iken Opel 1.6 dizelden 175 PS çıkartınca daha rotada motor yokken birden "olsa ben hemen alırdım" moduna geçildi.

Bu ne hızlı değişim böyle!?

Baştan beri 1.0 EB'u savunan ben muhalefette kaldım iyi mi (neyse Mertol'dan da destek geldi).

Harbiden 175PS'i boş verin de makul beygirli bir dizel ile Astra Focus'un satışlarında tarihi diplere aracı olabilir.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında geçmişten gelen, bir hayranlık yani şu Almanya'da çalışıp yaz aylarında yurda gelenlerin ( yaşı 35-40 I'n üzerinde olanlar hemen hatırlar) Opel in senator başta olmak üzere bir çok modeli yurda girmiş ve belleklere kazınmış ki, bende eşime ilk araç otm. Corsa almıştım... Tabii golf ün yerini tutamasada ( tamamen kişisel sevgimden dolayı) ulaşabilirlik açısında en müsait Opel, ancak Engin'inde bahsettiği gibi bir servis olayları varki Opel araç alım tercihinde büyük bir engel bencede.....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

f3 güzel gelirken insignia'nın güzel gelmesi size göre normal olabilir , zevkler tartışılmaz ; fakat dış tasarım olarak insignia'nın özelliklede sport tourer

yani şu benim gözüme inanılmaz hitap ediyor :)

opelinsigniaopcsportsto.jpg

tabi f3 'le kıyaslanamaz belki , fiyat olarak uçuk olacaktır ama ; zaten bu araç mondi , passat filan karşılaştırmak lazım değilmi ? 

Elbette segment olarak Mondeo, S 60 ve Passat ile karşılaştırmak gerek ama yine ekleyeceğim; bu tourer da hiç albenili görünmüyor; zaten station araba hiç sevmem ve istedikleri kadar allayıp pullasınlar, Insignia'yı beğenemedim... Ayrıca son Passat modelini de beğendiğimi söyleyemem... Mondeo ise Aston Martin arak gibi görünse de çok daha sportif, atak ve yakışıklı duruyor.

Ben de başka bir şeye takıldım...

1.0 EB 125 PS çıktığında, benzinli olmasına rağmen çoğunluk "olmaz ki". "taşımaz ki", "dayanmaz ki" modunda iken Opel 1.6 dizelden 175 PS çıkartınca daha rotada motor yokken birden "olsa ben hemen alırdım" moduna geçildi.

Bu ne hızlı değişim böyle!?

Baştan beri 1.0 EB'u savunan ben muhalefette kaldım iyi mi (neyse Mertol'dan da destek geldi).

Harbiden 175PS'i boş verin de makul beygirli bir dizel ile Astra Focus'un satışlarında tarihi diplere aracı olabilir.

Cem Bey; 1.0 Eb daha önce küçücük arabalarda gördüğümüz silindir hacmi idi ve sanırım sürücüler Focus gibi orta sınıf bir araçta olunca çekindiler azıcık =)

Kişisel olarak ben hiç yorum yapmadım ve negatif ya da pozitif bir şey düşünmedim 1.0 Eb ile ilgili ama dürüst olmak gerekirse bayi 1.0 Eb düşünür müsünüz diye sorunca - fiyatının biraz daha pahalı olmasını bahane ederek istemediğimi söylemiştim yani bende de ön yargı vardı. Burada okudukça gördüm ki aslında tercih etmeliymişim şehir içi kullanıcısı olarak ( tabi yalan olmasın; 1.6 Eb istemiştim aslında ama gözüm aradaki farktan korkmuştu; şimdi küçük bir keşke diyorum ki arabamdan da çok mutluyum )

1.6 dizel 175 bg ise hep en azı ile en çok güç kategorisinde 1. olacağı için heyecanla karşılanıyor ama Mertol Bey'in iletisini de katılmamak elde değil; bir yanlışlık olup 1.9 olmasın o motor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Opel'in yeri ayrıdır benim için, 63 model Opel Rekord direksiyondan 3 ileri vitesli 60 PS motoru ile 1970 yılında ilk defa direskiyon başına geçerek araba kullanmayı öğrendiğim araçtı.

1963-rekord-a-14.jpg

1975 yılında da lise bitirme hediyesi olarak arkadaşlarımla Bodrum'a tatile gitmek üzere sevgili pederim arabasını bana ödünç vermişti, aşağıdakinin mavisi idi, 1973 model 1900cc 97 PS, inanılmaz bir yol tutuşu vardı...

opel_rekord-d-1972-1977_r2.jpg

Hey gidi günler hey...

Bu kadar geçmişten sonra gel Ford kullan...

Kendimden utandım!

Gelsin alırım 175 beygirlik Insignia'yı :kıhkıh:

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Opel'in yeri ayrıdır benim için, 63 model Opel Rekord direksiyondan 3 ileri vitesli 60 PS motoru ile 1970 yılında ilk defa direskiyon başına geçerek araba kullanmayı öğrendiğim araçtı.

1979-80 yılında babam bu alttakinin beyazını almıştı. 1967 model siyah tavandı. Yatay gösterge hızlandıkça çubuğun rengi değişirdi. :)  O mavinin tavanı siyah olan bir arkadaşımın babasında vardı. O yıllarda Türkiye şartlarında çok iyi arabalardı. 

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-sahibinden-kapali-garajda-muhafaza-1965-record-1.7l-6-volt-121232976/detay

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim pederde de ford consule granada vardı (ilk arabası), hatta her yola çıktığında kuzu kurdun yol fordun derdi kuşaktan kuşağa ford  

Bizde de bir ara station granada vardı. 1.3L motorlu idi. Az kullanıp satmıştı babam. Sarıydı sanırım araba.

Ford-Granada-Turnier-2-3-GL-S-19-fotosho

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence tipi gayet guzel. Begenmeyen kucuk ogluna almasin. Fiyatlari daha makul olsaydi ben alirdim.

Bu arada bence o metinde hata var. Muhtemelen dizel motorlar iki ayri gucte olacak birisi 1.6 136 hp digeri 1.9 175 hp falan demeye calisiyorlardir.  1.6 dizel makineden 175 hp cikartmalari icin 2 bar boost falan basmalari gerekir ki o zamanda degil euro6 euro4 bile zor. Hadi bilmem kac kez puskurtme 8V kapak ve findik kadar turbosu olan motor desek o zamanda euro5 falan olsun.. Fiatlari takip etmek lazim. GM ufak motorlarini fiat grubundan aliyor. Eger fiat 1.6 dizel makineyi alfa159 da falan kullanirsa bunlarda kullanacak demektir. 

kesinlikle katılıyorum... 1.6 175 değildir o... henüz çok erken..:)

1.9 daha mantıklı geliyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1979-80 yılında babam bu alttakinin beyazını almıştı. 1967 model siyah tavandı. Yatay gösterge hızlandıkça çubuğun rengi değişirdi. :)  O mavinin tavanı siyah olan bir arkadaşımın babasında vardı. O yıllarda Türkiye şartlarında çok iyi arabalardı. 

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-klasik-araclar-klasik-otomobiller-sahibinden-kapali-garajda-muhafaza-1965-record-1.7l-6-volt-121232976/detay

Kayınbabamda da varmış aynından, demesine göre şuan kullandığı '93 Şahin den her yönden iyi ve ekonomikmiş..

Money talks.... :D

Hem Galatasaraylı yım hem de kuru canımla iki Opel aldım, daha ne talks?? Onların büyüklüklerini görelim asıl ^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.