Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Megane Mı Focus Mu?

Aykut Karagöz

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar öncelikle merhaba herkese iyi forumlar,
2005 megane 2 dynamic aracım var satıp yakın fiyatlarda focus 2 almayı düşünüyorum ama focusu hemen hemen hiç tanımıyorum, sıkıntılı bir araç mıdır? kronik sorunları var mıdır? yakıt tüketimi çok mudur? bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Focus GarajıFocus IIGenel Bilgiler" kategorisinden "Otomobiller HakkındaOtomobil Önerisi " kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ulkemızde en çok tutulan araçlardan  hiç tartişamız ford ve renault tur bence..belkı arkadan toyota ve hundai de en çok tercih edilen b ve c segmenti araclar olarak gelir..ben özellıke yakıt konusun da ön yargılıydım focuslara karşı..fakat hiçde öyle değilmiş..ben her konuda  tavsiyemdır..tabı araçtan araça değişir..ben genel anlamda bahsediyorum.2.eli saglam parçası ve servisi uygun...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Megane 2 Focus 2 ye göre çok sessiz. Çok yumuşak. Çok konforludur. Öncelik bunlar ise almayın. Değilse yarın değişin.. Tüketim dediniz? Hangi motor ? Makyajlı Focus 2 alırsanız sorunlardan oldukça fazla arınmış olacaksınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Megane 3 iyidir ama megane2 megane3 e göre çok çok geride bir araç idi. Siz Focusa geçin bence. Fakat beklenti ve amacınız nedir? Yakın model araç almak için neden arabanızı satıyorsunuz? 

megane 3 donanım olarak megane 2'den daha düşük bir araç, örneğin megane 2 lerde kumandadan camları kapatmak standart özellikken bir çok megane 3 de bulunmuyor görüntüsü dışında megane 3'ün herhangi bir avantajı yok.Yakın derken modeli değil fiyatı kastetmiştim ben gerçi arabamın edeceği fiyata da aşağı yukarı aynı modelde bir focus alabilirim ama

Megane 2 Focus 2 ye göre çok sessiz. Çok yumuşak. Çok konforludur. Öncelik bunlar ise almayın. Değilse yarın değişin.. Tüketim dediniz? Hangi motor ? Makyajlı Focus 2 alırsanız sorunlardan oldukça fazla arınmış olacaksınız.

evet megane 2 saydığınız özellikler ve gerek kartla çalışma gerekse el freni şekli olsun çok hoş bir stile sahip ama bayadır kullanıyorum 2 megane değiştirdim yeni bir araç almayı düşünüyorum bunlardan biri de focus 2 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

megane 3 donanım olarak megane 2'den daha düşük bir araç, örneğin megane 2 lerde kumandadan camları kapatmak standart özellikken bir çok megane 3 de bulunmuyor görüntüsü dışında megane 3'ün herhangi bir avantajı yok.

Ben sürüş kalitesi ve genel kaliteden bahsetmek istemiştim. Megane3 hb 1.4 tce ithal bir aracım vardı. Yalıtım, sürüş konforu, yol tutuş, malzeme kalitesi olarak işyerimde kullandığım Megane2'nin çok çok önündeydi. Megane2 ile ilgili fikirlerim çok olumsuz açıkçası. Donanım olarak benim arabam doluydu(impressör donanım). 17 jant, viraj aydınlatmalı bixenon, çift taraflı klima,esp vs tüm güvenlik gereçleri vs.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben sürüş kalitesi ve genel kaliteden bahsetmek istemiştim. Megane3 hb 1.4 tce ithal bir aracım vardı. Yalıtım, sürüş konforu, yol tutuş, malzeme kalitesi olarak işyerimde kullandığım Megane2'nin çok çok önündeydi. Megane2 ile ilgili fikirlerim çok olumsuz açıkçası. Donanım olarak benim arabam doluydu(impressör donanım). 17 jant, viraj aydınlatmalı bixenon, çift taraflı klima,esp vs tüm güvenlik gereçleri vs.

doğrudur herkesin zevkleri farklı :) Bende çok beğeniyorum hala megane 2 leri benim aracım da triptonik vites, yağmur sensörü far sensörü vs özellikleriyle hala bir çok araçta olmayan donanıma sahip 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

focus2 megane 2 den 10kat ustundur.karşılaştırmaya bile gerek yok .megane 2 focus 1in bile kalitesinin altındadır.yalnız megane 3te kalite eski meganelere göre bir hayli artmış .siz focus 2yi alın aradaki farkı zaten kendinizde göreceksiniz hem performans hem kalite hem sağlamlık.yakıt olarakta megane az bişey az yakmaktadir.o da 1000km de 10 lira eder en fazla..megane nin focus 2den az yakmasinin sebebi 150-200kg hafif olması..o kadar hafiflige rağmen daha az yakması lazimdi ..kilo ya göre oranlarsak focus daha az yakıyor...focus 2yi alırsanız eğer aradaki farkı gorursunuz zaten bir daha da renoya bineceginizi sanmıyorum ve iddia ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

doğrudur herkesin zevkleri farklı Bende çok beğeniyorum hala megane 2 leri benim aracım da triptonik vites,

Ben zevkle alakalı bir durum kast etmemiştim. :) Bir de çok tecrübem yok fakat Focus2 lerde otomatik vites almayın. Benim gördüklerim hep problem çıkartıyor.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha dinamik bir araç arayışı içerisindeyseniz ve bütçeniz de 20-30 bin tl arasıysa bulabileceğiniz en dinamik araç Focus tur. Bir de Alfa Romeo 156 olabilir. Tabi konumuz Mengane 2 ve Focus 2. 

Benim kişisel görüşüme göre Focus daha klas bir duruşa sahip. Daha bi ben burdayım diyor. Buna karşılık Mengane 2 nin kendine has güzel bir tasarımı var. Ancak gri ghia bir focus kadar klas durmuyor. 

Focus 2 sürüş zevki açısından Megane 2 den kat kat üstündür. Megane 2 nin sürüş pozisyonu bile çok yüksek. Megane 2 ile geçen hafta ve önceki hafta bir kaç kez şehir dıışı ve şehir içi seyahat etme imkanı buldum. Konsol inanılmaz alçak bir seviyede kalıyor. Bu da insanı tedirgin ediyor. Tabi siz tedirgin olmazsınız. Ben R19 Europa da kendim kullanırken asla tedirgin olmuyorum mesela. :D 

Yakıt ekonomisi açısından her ikisininde çok yakmayacağını düşünüyorum. Sonuçta bu iki aracın motoru birbirine çok yakın değerler sunuyor. Focus ağırlığı nedeni ile biraz daha fazla yakabilir belki ama benim açımdan güvenlik ve sürüş zevki ile bu olumsuz sayılabilecek durumu fazlasıyla tolere edecekti. 

Ancak Megane 2 gerçekten çok yumuşak ve sessiz bir otomobil. Asfalt sesini asla bir focus kadar içeri almaz. Belki kabin içindeki ses yalıtım konusunda çok yol katetmiş Focus 3 ten bile daha azdır. Focus daha fazla yol sesi alır. Daha serttir. 

Almanızı tavsiye ederim. 

Neden. En azından Focus u tatmış olursunuz. Neymiş bu diye aklınızda kalmaz ve baktınız hoşlanmadınız. İkinci elde de asla canınızı sıkmaz. İstediğiniz zaman satabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha dinamik bir araç arayışı içerisindeyseniz ve bütçeniz de 20-30 bin tl arasıysa bulabileceğiniz en dinamik araç Focus tur. Bir de Alfa Romeo 156 olabilir. Tabi konumuz Mengane 2 ve Focus 2. 

Benim kişisel görüşüme göre Focus daha klas bir duruşa sahip. Daha bi ben burdayım diyor. Buna karşılık Mengane 2 nin kendine has güzel bir tasarımı var. Ancak gri ghia bir focus kadar klas durmuyor. 

Focus 2 sürüş zevki açısından Megane 2 den kat kat üstündür. Megane 2 nin sürüş pozisyonu bile çok yüksek. Megane 2 ile geçen hafta ve önceki hafta bir kaç kez şehir dıışı ve şehir içi seyahat etme imkanı buldum. Konsol inanılmaz alçak bir seviyede kalıyor. Bu da insanı tedirgin ediyor. Tabi siz tedirgin olmazsınız. Ben R19 Europa da kendim kullanırken asla tedirgin olmuyorum mesela. :D

Yakıt ekonomisi açısından her ikisininde çok yakmayacağını düşünüyorum. Sonuçta bu iki aracın motoru birbirine çok yakın değerler sunuyor. Focus ağırlığı nedeni ile biraz daha fazla yakabilir belki ama benim açımdan güvenlik ve sürüş zevki ile bu olumsuz sayılabilecek durumu fazlasıyla tolere edecekti. 

Ancak Megane 2 gerçekten çok yumuşak ve sessiz bir otomobil. Asfalt sesini asla bir focus kadar içeri almaz. Belki kabin içindeki ses yalıtım konusunda çok yol katetmiş Focus 3 ten bile daha azdır. Focus daha fazla yol sesi alır. Daha serttir. 

Almanızı tavsiye ederim. 

Neden. En azından Focus u tatmış olursunuz. Neymiş bu diye aklınızda kalmaz ve baktınız hoşlanmadınız. İkinci elde de asla canınızı sıkmaz. İstediğiniz zaman satabilirsiniz. 

teşekkür ederim gerçekten açıklayıcı uzun uzun yazmışsınız :)

bilemiyorum focus tamam ford ama arkadaşın focusuna binince benim arabam daha güzel demiştim geçen sene ama artık alıcı gözü ile bakmaya başlamalıyım :)

focusta da karar vermiş değilim gerçi cruse ve civic de düşünüyorum yani kararsızım bu ara

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

teşekkür ederim gerçekten açıklayıcı uzun uzun yazmışsınız :)

bilemiyorum focus tamam ford ama arkadaşın focusuna binince benim arabam daha güzel demiştim geçen sene ama artık alıcı gözü ile bakmaya başlamalıyım :)

focusta da karar vermiş değilim gerçi cruse ve civic de düşünüyorum yani kararsızım bu ara

focusa binip megane ı nasıl güzel görürsünüz onu anlamadım focus daha  geniş ,daha ferah ve malzeme kalitesi işçilik daha iyi bunlara rağmen megane ı nasıl begendiniz onu anlamadım ,siz kendi arabanız olduğu için beğenmişinizdir ...siz birde focusla viraja hızlıca girin ,birde dizel focusla yokuş tırmanın bakalım o zaman megane 2 mi focus mu farkı görürsünüz..cruze u kesinlikle önermem bi tanıdıkta var çok yaktığından şikayetçiydi araç lpg ye de pek uyum sağlamıyormuş araç , ona ragmen yinede mecburen lpg taktırdı aracına ...aracı 2010 model 10bin km deydi  bi ara1-1.5 yıl önce  satmak için bi kac defa ilan vermişti satamadı ne yazıkki.geçenlerde yine ilan vermişti yine alan çıkmadı..anlayacagınız pek talep yok cruze a .nette sıfır ayarında düşük km de bir çok cruze var ama pek tutulmuyor..honda civic ise güzel araç 2007 sonrası kasa gerçekten güzel ,bu araçta düşünülebilir...ama dizel araç düşünürseniz tercihiniz focus olsun pişman olmazsınız

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben Ankara'ya Fiesta kiralayıp gitmiştim. Arkadaşımda megane 2 dci vardı..

Akşam arkadam geldi bu araba kaç motor ne beygir sana yetişemedim virajlada dedi.. Sen arabayı değiş dedim bununla zor yetişirsin benden birkaç gün sonra gitti sattı fiesta aldı :D Focus'u siz düşünün işte.. 

Yol tutuş konusunda şüphesiz dağlar var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.