Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 3

Focus 3 Powershift Titreme

Cem Ergen

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Bendeki titreme ne hikmetse kayboldu.. geçende yazdığım iletiden sonra kayboldu hem de.. hatta bugün 2. yıl bakıma götürdüm arabayı, sağını solunu ellemesinler diye hiç söylemedim bile durumu.. (buradan servise duyduğum güveni de az çok anlamışsınızdır)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bendeki titreme ne hikmetse kayboldu.. geçende yazdığım iletiden sonra kayboldu hem de.. hatta bugün 2. yıl bakıma götürdüm arabayı, sağını solunu ellemesinler diye hiç söylemedim bile durumu.. (buradan servise duyduğum güveni de az çok anlamışsınızdır)
Alperen abi senin araban hisli arabaymış o zaman :D Ben servisten herşeyi beklerim, yaparlar. Kendi malı değil ne de olsa. Saruhan Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

.. :):) :)) zaman zaman dünyanın bile titrediğini hissettiğimiz olmaz mı.... Her şeyi aracımıza bağlamamak gerek... :):) :):): :):)

Garibin dili yok ki ben titremiyorum abi desin.. :):) :): :):))

Sanırım ben biraz fazla hassasiyet gösterdim, demek ki sorun yokmuş.. :muha:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arabayı yaklaşık 2 saat önce servisten aldım. Önce Tem'de hızlı sonra e-5'te düşük hızlarda daha sonra ilçe sınırlarına girerek sürekli durup kalkan trafikte test ettim. Hiçbir sorun kalmamış gibi gözüküyor. Eskisi gibi vites geçişleri pamuk gibi hissedilmiyor neredeyse. Hatta o kadar keyiflendim ki birden aklıma bu şarkı geldi ve dilime dolandı.  :P       

:nazar:  :nazar: Neyse maşallah diyelim nazar değmesin. 

Saruhan Özkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yarın aracımı bayiiden plakaları  takılıp teslim edilecek... şu  konuyu okudumda... şanzımandan  :pist:  (  :sofeer: )  muzdarip olmayan kalmamış sitede  :)))))))))))

başıma geleceklerden şimdiden korkuyorum inşallah  :nazar:   korktuğum başıma gelmez...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yarın aracımı bayiiden plakaları  takılıp teslim edilecek... şu  konuyu okudumda... şanzımandan  :pist:  (  :sofeer: )  muzdarip olmayan kalmamış sitede  :)))))))))))

başıma geleceklerden şimdiden korkuyorum inşallah  :nazar:   korktuğum başıma gelmez...

Yok Hüseyin bu kadar tedirgin olma, burada yanlızca sıkıntılar paylaşıldığı için göze geliyor.İnan bir bu kadarda sıkıntı yaşamayan vardır...

Tekrar hayırlı olsun....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yok Hüseyin bu kadar tedirgin olma, burada yanlızca sıkıntılar paylaşıldığı için göze geliyor.İnan bir bu kadarda sıkıntı yaşamayan vardır...

Tekrar hayırlı olsun....

çok sağolasınız... aracımı bu gün adana osmaniye arası  80 km kullandım keyifli bir araç... birde bende  garip bi his oldu... sanki bu f3 yıllardır benimmiş ve yıllardır kullanıyormuşum gibi bi his bürüdü ... nedenini anlayamadım bile..

aracımı kendi elimle  adanadan osmaniyeye getirdim ufak tefek eksikler var evraklarda plakayıda  çıkartamadık bu yüzden yarına kaldı...  hayırlısı geç olsun güç olmasın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

çok sağolasınız... aracımı bu gün adana osmaniye arası 80 km kullandım keyifli bir araç... birde bende garip bi his oldu... sanki bu f3 yıllardır benimmiş ve yıllardır kullanıyormuşum gibi bi his bürüdü ... nedenini anlayamadım bile..

aracımı kendi elimle adanadan osmaniyeye getirdim ufak tefek eksikler var evraklarda plakayıda çıkartamadık bu yüzden yarına kaldı... hayırlısı geç olsun güç olmasın...

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanmayı Allah nasip etsin. Benim aracımda da problem gitmiş görünüyor. Bende ilk kullandığım da yıllardır kullanıyorum gibi hissettim. Çok keyif almıştım.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle herkese merhabalar,

Ford Focus 3 1.6 Powershift aracımı alalı 2 ay oluyor (ikinci el 2012 model 30.000) fakat sorunlar bir türlü yakamı bırakmadı. Aracı aldığım andan itibaren vites geçişlerinde sarsıntı ve kararsızlık can sıkıcı boyuttaydı. Araç hemen servise girdi (Ataşehir - Otokoç) önce mırın kırın ettiler sonra keçelerden yağ sızdırıyor kavrama değiştirmemiz lazım dediler ve aracın kavraması değişti bir hafta gibi bir süre yattı serviste. Bana teslim ettiklerinde ise tam bir faciaydı, 2 km'lik yolu tamamlayıncaya kadar canım çıktı, araç iki kere stop etti, sarsıntı inanılmaz boyuttaydı, servise sorunu çözmemişsiniz alın bakın dedim, araç iki gün daha yattı, yürüterek bilgisayarlı öğretme diye birşey yaptılar, yazılım değiştirildi. Aracı aldığımda vites geçişleri eski aracım (Jetta 1.4 140PS DSG6) kadar yumuşak olmasa da fena değildi. Bu şekilde yaklaşık 1000 km yol yaptım sonra araç ilk zamandaki gibi sorunlu şekilde vites geçişleri yapmaya başladı, araç kalkışlarda önce pati çekiyor sonra duruluyor sallıyordu, vites geçişlerinde sanki bir güç arkadan arabayı çekiyormuşçasına aracın yığıldığını hissedebiliyordunuz.

Neyse tekrar servis yolunu tuttum, kavga dövüş kıyamet, bana "Bu şanzuman böyle işine geliyorsa" ifadeleri kullanıldı, hatta servis şefinin "DSG ve PS aynı şanzumanlar değil DSG CVT'nin aynısı" demesiyle ipler iyice koptu. Neyse tekrar servise aldılar yazılım güncellemek için ama bu sefer yolda değil servis içinde yapıldı. Eh işte tepkileri biraz yumuşadı derken 250 km sonrası yine aynı problemi yaşamaya başladım. Servis kesinlikle kabul etmiyor ve "Bu şanzumanlar tasarım olarak böyle" diyor. Ben ise madem bunlar böyle o zaman nasıl oluyor da yazılımla düzeliyor sonra tekrar bozuluyor diyorum. Hatta bayide 2013 PS focus kullandım inanılmaz konforluydu. Olması gereken şanzuman bu işte dedim hatta.

Neyse sonuç olarak Ataşehir Otokoç ile sorunlarımı maalesef çözemiyorum. Bana İstanbul içinde bu sorunu çözebilecek düzgün bir servis önerebilir misiniz? Hakikaten araçtan soğuttu beni bu baştan savma tavır. Sorunlarının çözüldüğünü belirten arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Size yakın değil ama. Otokoç yenibosnada levent bey çok saygılı ve ılımlı bir insan titreme sorununu çözdüler. Etrafınızda kalmazsa gidecek servis tavsiye ederim.

Saruhan Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu yaz yaklaşık 2000km 2013 focus powershift kullandım gayet konforlu ve sarsıntısız vites geçişleri vardı.

Sizin araçta başka bir problem vardır. Servis geçiştirmek için "Bu şanzıman böyle işine geliyorsa" gibisinden konuşmuş....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.