Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2010 Titanyum X Paket

Eser Mehmet

Soru

Herkese Merhaba..

Kısmetse 2010 model titanyum x paket almayı düşünüyorum.Yazılan fiyat 40,500 TL,ancak 39.000tl ye anlaşacak gibiyiz..44.000 km de araç..Siz focus sahiplerine ve bilgisi olduğunu düşündüğüm herekese bir kaç sorum olacak..Aydınlatabilirseniz çok sevinirim..Çünkü detaylı bir araştırma yapmama rağmen tatmin edici bir cevap bulamadım.

1-Araçta sunroof var..X paketlerde standartmı yoksa opsiyonel mi?

2-Satıcının işaretlediği güvenlik ekipmanları şunlar:ABS,ASR,ESP/VSA,EDL,EBD,YOKUŞ KALKIŞ DESTEĞİ,LASTİK ARIZA GÖSTERGESİ

Bunlar Xpakette standart mı?Opsiyonel mi?Yoksa satıcı bol keseden atıyor olabilir mi?Nasıl emin olabilirim?

Destekleriniz için şimdiden teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Otomatik Mesaj

Lütfen üyeliğinizi tamamlayınız aksi halde üyelik sona erdilecektir.

Bu konu, "Focus GarajıFocus IIGenel Bilgiler" kategorisinden "Focus GarajıFocus IISorular ve Sorunlar" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Soruya gelince sunroof x paket ile geliyor.

Esp %90 yoktur yok bilgisayarında var mı diye sorun varsa foto çeksin göstersin çünkü opsiyonel ve birçok kimse almıyordu o zamanlar.Yani pek getirilmedi.Yokuş kalkış desteği sunulmadı bile.. Abs,ebd var.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herkese Merhaba..

Kısmetse 2010 model titanyum x paket almayı düşünüyorum.Yazılan fiyat 40,500 TL,ancak 39.000tl ye anlaşacak gibiyiz..44.000 km de araç..Siz focus sahiplerine ve bilgisi olduğunu düşündüğüm herekese bir kaç sorum olacak..Aydınlatabilirseniz çok sevinirim..Çünkü detaylı bir araştırma yapmama rağmen tatmin edici bir cevap bulamadım.

2-Satıcının işaretlediği güvenlik ekipmanları şunlar:ABS,ASR,ESP/VSA,EDL,EBD,YOKUŞ KALKIŞ DESTEĞİ,LASTİK ARIZA GÖSTERGESİ

Bunlar Xpakette standart mı?Opsiyonel mi?Yoksa satıcı bol keseden atıyor olabilir mi?Nasıl emin olabilirim?

ESP opsiyonel, ABS olmazsa ayıp zaten, VSA-yokuş kalkış desteği- lastik arıza göstergesi falan yok.2010 X paketlerde normal titaniumlara ilaveten sunroof, parçalı deri koltuklar, adaptif farlar, ön park sensörü, elektrikli sürücü koltuğu gibi fazlalıklar var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kardeş bende bayağı bir araştırmak zorunda kaldım. Esp li araçlar çok nadir özel isteğe göre geliyor diye hatırlıyorum. İnternette gezinirken Ankara'da buldum söylediğin km lerde araçlar ancak fiyat biraz çok geldi işin aslı. Sıfır almaya karar verdim. Yokuş kalkış desteği kesinlikle yok onu biliyorum. Ancak aracın şehre göre piyasası nedir bilmiyorum ama bana Kayseri de kime sorsam söylediğin gibi esp li full donanım tit x ford için en fazla arabada çok temizse 36000 ver dediler. Gerçekten de düşününce focus 3 kasa bulabilirsin 40- 45 bin arasına.

Ayrıca (şahsi görüşüm tabi) x paketin en önemli özelliği adaptif farlar diye düşünüyorum. Sunrroof'a birşey diyemem ama parçalı deri koltuk falan özellik sayılmaz. Amerika'ya ürettiği bütün araçları komple deri üretip te, Türkiye'ye niye parçalı deri koltuk üretiliyor anlamış değilim.

Adil Aksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Herkese Merhaba..

1.Sunroof X pakette standart.

2.Sene 2009 da ESP ayrı bir paket olarak satılıyordu(+1500TL farkı vardı). ESP varsa "arka cam rezistans tuşunun" yanında ESP tuşunun olması lazım. Yokuş kalkış desteği ve lastik arıza göstergesi fabrika çıkışında yoktur.EBD var.

Alacağınız araç dizelmi benzinlimi?

Ramazan D. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1.Sunroof X pakette standart.

2.Sene 2009 da ESP ayrı bir paket olarak satılıyordu(+1500TL farkı vardı). ESP varsa "arka cam rezistans tuşunun" yanında ESP tuşunun olması lazım. Yokuş kalkış desteği ve lastik arıza göstergesi fabrika çıkışında yoktur.EBD var.

Alacağınız araç dizelmi benzinlimi?

Tuş yok makyajlı kasa'da yol bilgisayarında mevcut. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

esp olan araçlarda lastik arıza göstergesi zorunludur yani sensör vardır sensör olmazssa esp devreye girmez espli focuslarda lastiğin havasını indirince çıkan uyarı göstergesini ben icad etmedim heralde ayrıca esp 2009,2008 modellerde opsiyonel olarak sunulduğu gibi 2010/2 yarı modelin üstündeki her titanium x araçta esp mevcuttur standart olarak sunulur  en azından dizeller için bunu söyleyebilirim

yokuş kalkış desteği otomatik araçlar için tasarlanmış bir düzenektir ben manuel vitesli araçlarda buna rastlamadım

esp li araçta asr(arkadan çekişli araçlar) mevcuttur bahsedilen tcs sistemi ile aynı görevi görür aracın kaygan zeminde ve ani kalkışlarda aracın kafa salınımını dizginler ve düz patinaj çekmesini sağlar araç kafa sallamaz :)

ayrıca titanium x paketlerde kararan dikiz aynası ve 220 v /150 watt normal priz bulunmakta ve arka koltuk kol dayama mevcut

varsa 2010 model focus titanium x lerin 2 yarısında üretilen araçlarında keyless go anahtarsız çalıştırma özelliğide entegre edilmiştir   

benimde şahsi görüşüm espli focuslarda yol tutuş sistemine kataloglarda eklenen alfabenin bütün harflerini içinde barındıran özellikli sürüş güvenliği sunan bütün markaları sınıfta bırakacak bir yol tutuş kabiliyeti sergilemektedir bu aracı alırsanız çok memnun kalacaksınız  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

esp olan araçlarda lastik arıza göstergesi zorunludur yani sensör vardır sensör olmazssa esp devreye girmez espli focuslarda lastiğin havasını indirince çıkan uyarı göstergesini ben icad etmedim heralde ayrıca esp 2009,2008 modellerde opsiyonel olarak sunulduğu gibi 2010/2 yarı modelin üstündeki her titanium x araçta esp mevcuttur standart olarak sunulur en azından dizeller için bunu söyleyebilirim yokuş kalkış desteği otomatik araçlar için tasarlanmış bir düzenektir ben manuel vitesli araçlarda buna rastlamadım esp li araçta asr(arkadan çekişli araçlar) mevcuttur bahsedilen tcs sistemi ile aynı görevi görür aracın kaygan zeminde ve ani kalkışlarda aracın kafa salınımını dizginler ve düz patinaj çekmesini sağlar araç kafa sallamaz :) ayrıca titanium x paketlerde kararan dikiz aynası ve 220 v /150 watt normal priz bulunmakta ve arka koltuk kol dayama mevcut varsa 2010 model focus titanium x lerin 2 yarısında üretilen araçlarında keyless go anahtarsız çalıştırma özelliğide entegre edilmiştir benimde şahsi görüşüm espli focuslarda yol tutuş sistemine kataloglarda eklenen alfabenin bütün harflerini içinde barındıran özellikli sürüş güvenliği sunan bütün markaları sınıfta bırakacak bir yol tutuş kabiliyeti sergilemektedir bu aracı alırsanız çok memnun kalacaksınız

Sen neler diyorsun böyle :D nerdeyse hepsi yanlış ya la :)

1 Nisan fekan diye mi :D Esp ve yokuş kalkış olayları hatalı bilgi vermişsin

. Yazdığın bir çok özelliğin x paket ile uzaktan yakından da alakası yok. Zaten titanium'da var...

X paket sadece deri koltuk sunroof ,afl, park sensörü içeriyor. (Hb led stop)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sen neler diyorsun böyle :D nerdeyse hepsi yanlış ya la :) 1 Nisan dekan diye mi :D Esp ve yokuş kalkış olayları hatalı bilgi vermişsin. Yazdığın bir çok özelliğin x paket ile uzaktan yakından da alakası yok. Zaten titanium'da var... X paket sadece deri koltuk sunroof ,afl, park sensörü içeriyor. (Hb led stop)

sevgili başkanım bahsettiğim özelliklerin x paketle beraber ek olarak gelmesinden ziyade mk 2,5 kasalara konan en son özellikleri de yazmak istedim anahtarsız çalıştırma vs. gibi x pakette bu özellikler geliyor demek istemedim benim lastiklerim inince esp ışığım yanıyor ama 

1-titanium x lerde esp ile tcs beraber entegre edilmiyormu ?

2-benim bindiğim araç titanium XL mı(gerçi bana göre öyle ve yakında ek özellikleri ile birlikte aracımı paylaşacağım :) ) :D

anlamadığım :

220 volt/150 watt prizim mevcut orta konsol kol dayamanın arkasında

e anahtarsız çalıştırma da mevcut bende 

iyide lastiklerimin havası inince esp ışığım yanıyor

vallahi içine cin kaçmadıysa dikiz aynamda kararıyor arkamda araç varken.. :)

saygıdeğer arkadaşım bu saydıklarımın hangisi yanlış ?

bitek tcs hakkında gıyabi bir bilgiye sahibim ve asr ile aynı görevi görüyor diye bir durum söz konusu değilmi? :o

değilse biri bana tcs nin faaliyetini açıklasın 

bu bahsettiklerimin titanium ile sunulduğunu sanmıyorum sayın başkanım x paketten başkasında göremedim rastlaştığım modellerde  aydınlatın beni ampül gibi yanayım :D

forumdaşlarımın yazdığı x paketle beraber gelen parçalı deri, led stop, adaptif far, elektrikli sür.koltuğu ve sunroof geliyor bende biliyorum 

emir hacımustafaoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sevgili başkanım bahsettiğim özelliklerin x paketle beraber ek olarak gelmesinden ziyade mk 2,5 kasalara konan en son özellikleri de yazmak istedim anahtarsız çalıştırma vs. gibi x pakette bu özellikler geliyor demek istemedim benim lastiklerim inince esp ışığım yanıyor ama 

1-titanium x lerde esp ile tcs beraber entegre edilmiyormu ?

2-benim bindiğim araç titanium XL mı(gerçi bana göre öyle ve yakında ek özellikleri ile birlikte aracımı paylaşacağım :) ) :D

anlamadığım :

220 volt/150 watt prizim mevcut orta konsol kol dayamanın arkasında

e anahtarsız çalıştırma da mevcut bende 

iyide lastiklerimin havası inince esp ışığım yanıyor

vallahi içine cin kaçmadıysa dikiz aynamda kararıyor arkamda araç varken.. :)

saygıdeğer arkadaşım bu saydıklarımın hangisi yanlış ?

bitek tcs hakkında gıyabi bir bilgiye sahibim ve asr ile aynı görevi görüyor diye bir durum söz konusu değilmi? :o

değilse biri bana tcs nin faaliyetini açıklasın 

bu bahsettiklerimin titanium ile sunulduğunu sanmıyorum sayın başkanım x paketten başkasında göremedim rastlaştığım modellerde  aydınlatın beni ampül gibi yanayım :D

forumdaşlarımın yazdığı x paketle beraber gelen parçalı deri, led stop, adaptif far, elektrikli sür.koltuğu ve sunroof geliyor bende biliyorum 

2011 X Paket aracımda esp yoktu ki hepside X paket olmak üzere iki tane dizel 2009 model ve 2011 diğer ikisi de benzinli (ikiside 2008 model)olmak üzere toplamda 4 tane F2.5 focus kullanmış biri olarak bunu söylüyorum.O dönemler X pakete ilave olarak ESP opsiyonlu alınıyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yukarda yazdım tekrar edeceğiz demekki.

Esp varsa eğer zaten yol bilgisayarında menü olarak var oradan açıp kaparsın.

Lastik inik uyarı sistemli araçlarda da yol b. satır mevcut..Sen indir lastiği bir daha bak bakalım :) Normalde böyle araç (lastik B) gelmedi ülkeye ama hata ile vs gelmiş olabilir çünkü avrupa'da vardı.

220V felan zaten 2008 den beri var. Titanium ile standart sadece anahtarsız çalıştırma (bununda x pak. ile alakası yok) eklendi 2010'lara birde birkaç özellik kısıldı.Detaylara girmiyorum.

Esp varsa TCS zaten %100 var oluyor yani bu da sende yok %99 :)

Yineliyorum bunların x paket ile uzaktan yakından alakası yok.Sadece son satırda yazdıkların var ek olarak.

TCS nedir demişsin: Patinaj engelleme sistemi

EK: ESP TÜM DONANIMLARDA OPSİYON SUNULUYORDU. TİTANİUM ŞART DEĞİL.TREND DAHİL HEPSİNDE

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ayrıca, şu an kullandığım araç manuel ve yokuş kalkış desteği var.Hill Holder diye geçen sistem manuel araçlarda debriyaj kavrama noktasına gelene kadar aracın fren yapmasını sağlayarak, kalkışlarda aracın geri kaçmasını engeller. Emir herhalde sen kesin 1 nisan şakası yapıyorsun. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ESP opsiyonel, ABS olmazsa ayıp zaten, VSA-yokuş kalkış desteği- lastik arıza göstergesi falan yok.2010 X paketlerde normal titaniumlara ilaveten sunroof, parçalı deri koltuklar, adaptif farlar, ön park sensörü, elektrikli sürücü koltuğu gibi fazlalıklar var.

Teşekkürler..titanum x den vazgeçip aynı fiyata 27000 km de titanyum aldım..üstelik teleflex lpg kitli..Allah nazarlardan saklasın..süper..Beklentilerimin baya üstünde bir performans aldım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.