Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Volkswagen Golf, ''2013 Dünyanın En İyi Otomobili'' Seçildi

Serdar yaman

Önerilen Mesajlar

Satıyor, satıyor, yarattıkları karizmayı sonuna kadar kullanıyorlar ve insanlar dayak yemiş gibi olsa bile gene gidip alıyor... 

http://www.odd.org.tr/folders/2837/categorial1docs/566/Ocak-MartRS.pdf

Yeni model heyecanı diyeceğim ama gelmiş-geçmiş rakamlar beni yalanlayacak... Araba güzel, karizma yüksek, pazarlama akılcı ve son olarak da geçmişi güçlü... Ama dayak yese de almayan en az bir kaç kişi var, değil mi?...

^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni model heyecanı diyeceğim ama gelmiş-geçmiş rakamlar beni yalanlayacak... Araba güzel, karizma yüksek, pazarlama akılcı ve son olarak da geçmişi güçlü... Ama dayak yese de almayan en az bir kaç kişi var, değil mi?... ^_^ Sadece golf yok değil mi? Dizel otomatik olması bile yeterli. Kaç marka da var bu ? Satması doğal.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sadece golf yok değil mi? Dizel otomatik olması bile yeterli. Kaç marka da var bu ? Satması doğal.

Tabi ki; yadırgamıyorum, Dsg'nin başarısı ortada. Tüm modellerin kalitesi ve ( öznel de olsa ) güzelliği de ortada; satması da doğal. Ben sadece bayi politikalarını ve bu güzelliğe çok güvenip, rahat tavır takınmalarını eleştiriyorum kendimce...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

göze batan hiçbiryeri yok , sade olduğu için sıkıcı geliyor olabilir insanlara ; bencede şıklık sadelikte ...  bir elin 5 parmağı gibi :)  bizde millet 6 parmaklı sever genelde(mübalaaa) ...   :kıhkıh:

yanlız katılmamakta imkan yok ; genoto çok ço iyiydi ; orası sadece audi'mi satıyordu onu hatırlamıyorum ama , doğuş power center'da sizinle ilgilenmesi için zorla tutup kaldırmanız lazım :)  keza seat ; adamlar tok satıcı , zaten araba yok satacak :) daha araba çıkmadan millet sipariş veriyor ; ne bekliyorsunuz ki :)

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkes hazırda araba olmamasından şikayetçi, 6 ay sıra beklemeye razılar.

Doğuş'un servis hizmetlerinin vahimliğinden şikayetçiler, tekrar tekrar VW alıyorlar.

Hal böyle olunca Doğuş da rahat ve umursamaz oluyor tabiki. 

Bu uzun süredir böyle olduğundan da yetkili servis dışında yedek parça ve servis bulmak kolay, modifiye örnekleri de bol oluyor.

VAGCOM servisleri var en ince ayrıntısına kadar istediğiniz şekilde ayarlayan, yazılım derseniz örneği çok,  yapılacaklar belirli. DSG biraz şans işi de başarılı bir şanzıman.

İkinci el değerleri de noktayı koyuyor.

Tabi bir de "Prestij" var  :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkes hazırda araba olmamasından şikayetçi, 6 ay sıra beklemeye razılar. Doğuş'un servis hizmetlerinin vahimliğinden şikayetçiler, tekrar tekrar VW alıyorlar.

Hani meşhur laf var ya: "Engel olamıyorsan zevk almaya bak...", bizim toplum da ızdırap çekmeyi zevk haline getirmiş işte!

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Dün Sabiha Gökçen havaalanında central car rental firmasından 3 günlüğüne; günlük 88 TL ye 2013 golf 7 TDI manuel kiraladım. Aracı 2 gündür İstanbul trafiğinde kullanıyorum yapı fuarı için gelmiştim istanbula, 2 kez Avrupa yakasına geçtim araç teslim aldığımda 1850 km deydi sıfır kokusu duruyor, 300 km kadar yol yaptım, bir Ford kullanıcısı olarak şu kadarını söyleyim; kalite gerçekten çok farklı. Evet Ford'un 115 hp motoru daha seri çok daha güzel toparlıyor ama o kadar.... Diğer her konuda golf çok önde. Bluemotion teknolojisi çok güzel, multimedia dokunmatik şahane, yol tutuşu, süspansiyon ve ses alma konusunda ciddi başarılı, hatta biryerde valeye vermek durumunda kaldım geri döndüğümde adam; TSI diye kullandım araç TDI'ymiş ne kadar sessiz dedi. Wv yeni bir 1.6 dizel motor teknolojisi eksiğinin haricinde her konuda birkaç adım önde diyorum. Bu arada istanbulda araç kiralamak durumunda olanlar için bu firma tavsiyemdir, TDI Otomatik pololar (2013) günlük 65 TL. Fiyatlar inanılmaz. Tek dezavantaj aracın üzerinde kocaman firma reklamı sticker giydirmesi ve herşey dahil günlük 88 TL felan yazıyor. :) Araç full depo, içerisinde çeşitli ikramlar ve çok temiz bir şekilde geldi, son zamanlarda aldığım en kaliteli hizmetti diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siz İstanbul otobanında f3 sürdünüz mü peki hiç? Birde İstanbul otobanlarının asfalt'ı özel sessiz bilginiz varmıydı? Ayrıca BM dediğimiz teknolojisinin ismine aldanmayın bildiğim ss işte Focus da da var. Ülkemizde yok . Ekran gibi oyuncaklar illerde daha iyi şekilde olacak. Kalite konusuna ben pek katılmıyorum özellikle 7 için bir de unutmamak lazım adamlar hala baz donanımda 195 65 lastik takıyor.. Bilginize

Bu soruları neden soruyorum ? Hem test verileri benzer hem aynı yollarda kullandığım için araçları.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet daha önce kendi f3'ümle gelmiştim İstanbul'a, dediğin gibi anadoludan gelince arabam iyiymiş dedirtiyor yollar ama golf başkaymış yinede. araç hala bende lastikler 205 taban.

işte arada zaman farkı olunca öyle olabilir ama fark yok yani araçlarda.. :yeah: 

Baz versiyonlarda 195'likler de var motor kombini ile değişebilir ayrıca kullandığınız araç torsiyon çubuklu bu sebeple yol tutuş olarak focus'dan geri de kalıyor bariz olarak..Benzer zaman ve koşullarda test etmedikçe bu tür yeni araçları fark etmek zorlaşıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...

Almanya'da en çok güvenilen kurumların başında gelen otomobil kulübü ADAC'nin "yılın otomobili" oylamasında sahtekarlık yaptığı ortaya çıktı.

Almanya'da en çok güvenilen kurumların başında gelen otomobil kulübü ADAC'nin imajıskandalla birlikte yerler bir olurken, akıllara "daha başka manipülasyonlar da yapıldı mı?"sorusunu getirdi.

Almanya'nın en büyük otomobil kulübü olan ADAC, geçen yıl "Alman halkının en çok sevdiğiotomobil" markasını seçerken oylarda sahtekarlık yapıldığını itiraf etti.

Almanya'da 19 milyon üyesi bulunan otomobil kulübü oylamaya daha önce duyurulduğu gibi 34 bin 299 kişinin katılmadığını, katılımcıların sayısının sadece 3 bin 409 olduğunu açıkladı.

ADAC geçen yılın Almanlar tarafından "en çok sevilen otomobili" olarak Volkswagen Golf'ü seçmişti.

ADAC İletişim Müdürü ve "Motorwelt" adlı kurumun çıkardığı derginin Şef Editörü olan Michael Ramstetter, oylarda sahtekarlık yaptıklarını itiraf etti ve kurumdaki görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.

ÖZÜR DİLEDİ

Ramstetter, olayın sorumlusunun sadece kendisi olduğunu söylerken, Alman halkından da özür diledi.

Skandalın ardından kurum içinde inceleme başlatıldı. 2015 yılınından itibaren oylamaların noterhuzurunda yapılacağı duyuruldu.

Konuyla ilgili iddia geçen hafta Süddeutsche Zeitung'da yer almış ancak kurum tarafından yalanlanmıştı.

BÜYÜK KAYIP BEKLENİYOR

Ramsttetter'in bu itirafıyla birlikte Almanların en çok güvendiği kurumların başında gelen ADAC büyük bir imaj kaybına uğrayacak gibi görünüyor.

Skandala ilişkin haberler "son dakika" olarak verilirken, kurumun yaptığı diğer testler ve oylamalar konusunda da şüphelerin oluştuğu tartışması başladı

kaynak:otorehberi.com

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Olayın golfle alakası yok.

Burada Golf seçiminin yanlış olduğunu gösteren bir şey yok. Ankete toplam 3bin kişi katılmış adam bu kadar az katılımcı sayısından utanmış 30bin demiş. Sahtekarlık burada 3 bin kişide golf seçilse ne olur seçilmese ne olur. Bizim bilimsel çevreler bu şişirme işini çok sever. 15 vakalı çalışma yapar 115 vakalı gibi yayınlar. 

Golf avrupada yılın otomobili, dünyada yılın otomobili ve Japonyada yılın otomobili seçildi.. ADACta da seçilmemiş olsun.  Bak Japonyada 33 yıldır veriliyor . 33 yıldır ilk kez bir ithal araç kazanıyor. Üstelik 2.ye çok sağlam fark attı. 

Avrupa 

http://www.caroftheyear.org/

Dünya: 

http://www.wcoty.com/web/

Japonya: 

http://www.jcoty.org/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Golf 7 tam bir hayal kırıklığı yaşatmıştı bana o kadar showroomlarda içine binip beğendiğim araç yola çıkınca güven vermedi  yola oturamıyor hissi yüksek devirde ticari motor sesi, bomboş opsiyonların anca 10,000lira verebilirsen bir focus kadar donanımlı olabileceği iyiki focus almışım dedirtti bana. Ama ford da bi dizel otomatik getirirse ve müşteriye yok çekerse siz o zaman görün golf alanları. 

Babama volvo s60 D2 powershift araç aldık ve alt devirdeki canlılığı gidişi golf ün dsg sine nal toplatır focusun daha hafif olmasını hesaba katmadım bile :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.