Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Volkswagen Golf, ''2013 Dünyanın En İyi Otomobili'' Seçildi

Serdar yaman

Önerilen Mesajlar

2013 Dünya Otomobil Ödülleri, ABD'de başlayan 113. New York Otomobil Fuarı'nda açıklandı. 

Otomobil dünyasının en prestijli etkinliklerinden kabul edilen ödüller, basın toplantısıyla duyuruldu. 2012 Dünyanın En İyi Otomobili Ödülü'ne Up modeli layık görülen Volkswagen, bu yıl da Golf'le söz konusu ödülü kazandı.

Volkswagen, bu unvanı dördüncü kez elde etmiş oldu.2013 Dünyanın En İyi Otomobili Ödülü'neVolkswagen Golf, finalistler Mercedes A-Serisi, Porsche Boxster/Cayman, Toyota GT 86, Scion FR-S ve Subaru BRZ ile yarıştı. 2013 Dünyanın En İyi Performans Otomobili Ödülü'ne Porsche Boxster/Cayman layık görüldü. Porsche, geçen yıl da 911 modeli ile aynı ödülü kazanmıştı. 2013 Dünyanın En İyi Otomobil Tasarımı Ödülü'nü ise Jaguar F-Type aldı. Jaguar F-Type finalde Mazda 6 ve Aston Martin Vanquish ile mücadele etti.2013 Dünyanın En Çevreci Otomobili Ödülü'nü de Tesla Model S kazandı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Napacan VW golf'ü. Boşver. Biz kendi iyimize bakalım. :D

Golf 4 dışında beni heyecanlandıran bir golf daha görmedim ben. Hele yeni golf bence tam bir hayal kırıklığı yav.

benimde anlamadığım iş orda iyi olduğu için paylaşmadım ki nasıl iyi olmuş onu merak ettim :sofeer:  :sofeer:  :sofeer:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla ben yaymış moddayım şimdi.

Terfiyi de bitirdim. Keyfim de yerinde.

10 numara 5 yıldız mod on. :D :D

Sarhoş gibi hissediyorum kendimi, mutluluk sarhoşu, konu kirletme potansiyelim tavan yapmış durumda :D :D

Kafam güzel, dünya güzel sen güzelsün şarkısı aklıma geldi. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi araba da gereksiz bir abartı ve hayranlık durumu var insanlarda ona gıcığım. Yoksa alırım da kullanırım da. Bir de burada hint kumaşı şeklinde sattıkları için sıfırını bayiden çıkarmam çok zor. Tahammül edemiyorum adamlara.

Focus'u alırken Tamaş'a gidip 56bine liste fiyatlı TDI Bluemotion bakmıştım. Satıcı buyur edip oturtmadı sağ olsun. Araba yok ne zaman gelir belli olmaz, geldiğinde kaça olur o da belli olmaz dedi. Siz ne yapıyorsunuz burada diye sormuştum kendisine :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

İyi araba da gereksiz bir abartı ve hayranlık durumu var insanlarda ona gıcığım. Yoksa alırım da kullanırım da. Bir de burada hint kumaşı şeklinde sattıkları için sıfırını bayiden çıkarmam çok zor. Tahammül edemiyorum adamlara.

Focus'u alırken Tamaş'a gidip 56bine liste fiyatlı TDI Bluemotion bakmıştım. Satıcı buyur edip oturtmadı sağ olsun. Araba yok ne zaman gelir belli olmaz, geldiğinde kaça olur o da belli olmaz dedi. Siz ne yapıyorsunuz burada diye sormuştum kendisine :)

Katılıyorum; insan tüketici-müşteri olduğunu unutuyor, şaşırıyor bayiye girince; sanki siz satıyorsunuz da onlar gelmiş gibi... Belki daha önce yazmışımdır ( çok gıcık olmuştum ); araba alacağım dönemde gittim show rooma; kendi külüstürümü expertize verdim; 2 saat sonra gelin dediler; ben de galeride dolaşıyorum; malum bütçe fena değildi, o yüzden her arabaya en az 2-3 kere oturup kalktım; içini-dışını inceledim tam 2 saat; bir allahın kulu da gelip " ne yapıyorsun, araba mı alacaksın, ne istiyorsun? " demedi... Gidip sorunca da aynı cevap " araba yok, kota doldu, göndermiyorlar; başka ülkelerden çekebilirsek gelebilir, fiyatı belli olmaz, siz kapora bırakın sizi arayalım " falan-filan...

Açıkçası, kotayı az tutup, yok satarak ilgi ve talebi yüksek tuttuklarını düşünmüştüm ama kardeşim koskoca Alman firma arabasını satmak istemez mi? Kendi fikrini, kendine saçma gösteren bir durum... Zaten %50-%50 düşünüyordum Golf'ü; o gün de vazgeçtim... Sonuç; sevdalı olduğum bir F3'üm var =D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

koskoca Alman firma arabasını satmak istemez mi?

Satıyor, satıyor, yarattıkları karizmayı sonuna kadar kullanıyorlar ve insanlar dayak yemiş gibi olsa bile gene gidip alıyor... 

http://www.odd.org.tr/folders/2837/categorial1docs/566/Ocak-MartRS.pdf

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.