Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sıfır Aracımın Çamurluğunda Boya Çıktı!

ufuk özdemir

Soru

Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi forumlar.Bugün iş çıkışı Chevrolet bayisine gidip Captiva için bi fiyat alayım dedim.Benim aracında kaç para edeceğini felan sordum.Sağına soluna cihaz tuttular ve sol arka çamurluk boyalı çıktı.Hatta bazı yerlerinde cihaz okumadı.Oranın da macunlu olduğunu söyledi.Bunun üzerine Honda'ya gittim onlara da ölçtürdüm aracı ve onlar da boyalı dedi.2 yere ispatlattıktan sonra atladım aracı aldığım bayiye gittim ve onlara da satacakmışım gibi yapıp ekspertiz yaptırdım ve sol arka çamurluğun boyalı olduğunu söylediler.Yani olayın özeti sıfır aldığım aracın sol arka çamurlukta işlem var.

Bayi(ismini vermeyeceğim sorunu halletmezlerse her yerde ifşa edeceğim o ayrı mesele) aracın kayıtlarına felan baktı herhangi bir işlem olmadığını gördü.Benim dikkatimi çeken aracı ben 02/10/2012'de aldım ama araç 27/04/2012'de DFi mi ne öyle bişey için servise girmiş.Bunun ne olduğunu sorunca teknik servis bülteniyle egsoz manifolt bilmem bişeylerini değiştirdiklerini söylediler.Böyle bişey mümkün mü?Velhasıl aracı yarın otosandan birine göstereceklermiş.Benim çamurlukta olan boyayla ilgili kararı o verecekmiş.Boya kalınlığı 280 mikrona kadar normal olabiliyormuş.Boya tamam da macun neyin nesi?Eğer otosandan gelecek yetkili araçla ilgili benim aleyhime bir karar verirse anında mahkemeye başvuracağım.Bayi sorunun onlarla değil otosanla  alakalı olduğunu söyledi.Yani onlar ellerine gelen ve sattıkları her arabayı kontrol edemezlermiş.Ben bayiden çıkarken tek kriterim olduğunu söyledim o da boyasız araç istiyorum.Sizce nasıl bir yol izlemeliyim bu sürecin sonu ne olur?

ufuk özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

kutladım seni kardeş

hassasiyetinizi anlıyorum ve saygı duruyorum.bu konuda size katılıyorum türkçemiz gibi zengin bir dili konuşmaz yazmak önemli fakat hepimiz hata yapıyoruz zaman zaman maruz görün.sadece ben zaten bütününü okudum konunun kafadan yazmadım teşekkürler

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kutladım seni kardeş

hassasiyetinizi anlıyorum ve saygı duruyorum.bu konuda size katılıyorum türkçemiz gibi zengin bir dili konuşmaz yazmak önemli fakat hepimiz hata yapıyoruz zaman zaman maruz görün.sadece ben zaten bütününü okudum konunun kafadan yazmadım teşekkürler

Teşekkür ederiz. Buarada Ankara'da 5 mayıs pazar günü buluşma yapmayı düşünüyoruz.Bekleriz.Sitede kesinleşince duyuru yapacağız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İstanbul ne zaman?Habire Ankara'da buluşuyorsunuz.

Üyelerden ne zaman talep gelirse o zaman yapılır :) Kendi adıma yanıt vereyim benim istememle olmuyor maalesef ben kendime zor zaman ayırıyorum. Bizde yaparız müsait zamanda.. Yeterki istek olsun ama öyle bir mesaj atarak ne zaman demek olmaz :) Burası herkesin sadece 1 kişiye yüklememek lazım :)

haber  verirseniz tabiki nerde buluşmayı düşünüyorsunuz

Buradan devam edebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Üyelerden ne zaman talep gelirse o zaman yapılır :) Kendi adıma yanıt vereyim benim istememle olmuyor maalesef ben kendime zor zaman ayırıyorum. Bizde yaparız müsait zamanda.. Yeterki istek olsun ama öyle bir mesaj atarak ne zaman demek olmaz :) Burası herkesin sadece 1 kişiye yüklememek lazım :)

Buradan devam edebilirsiniz

Çalışmalara başlayın yani diyorsun?Havalar ısınsın yapalım.Hem sitede sucuk borcu olanlar varmış.Onları sitenin ağası yaparız.Buluşmaya sponsor olurlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çalışmalara başlayın yani diyorsun?Havalar ısınsın yapalım.Hem sitede sucuk borcu olanlar varmış.Onları sitenin ağası yaparız.Buluşmaya sponsor olurlar.

Camurlukta boya var, macun var derken gozunuz birsey gormuyordu, araba degisince bi anda sucuk mevzusuna girdiniz bakiyorum :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun.

Ancak sizden bir ricam var; ayıplı olan aracı (yasal olarak satılmadan önce sorunlu olan fakat yine de satılan ürünlere ayıplı ürün denir) takip edin lütfen. O araç onarım kayıtları silinip tertemiz bir 2. el olarak piyasaya çıkabilir tekrar. Memleket iş arayan namuslu insanlarla dolu iken her işin "kolayını" bulanlar "oh be 7500 daha kazandık" demesinler. Konu tamamen kapanıp kendinizi resmi olarak onlardan kurtardıktan sonra yapabildiğiniz bütün kötü reklamları yapmaya devam edin. Sonuçta atılan kazığın/söylenen yalanın parasal ederi olmaz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konuyu kapatalım demişsiniz ama ben konuyu yeni gördüm ve kendi fikrimi söylemek istiyorum.Bu bayiiler veya ford boş yere suçu olmadan kimseye 5 kuruş indirim de yapmaz birşey de vermez,öyle ki bana zincir hediyesi sözü vermişlerdi sonradan vermemek için elli takla attılar 20 liralık adi zincir için,yok maliyetler de vs..İlerleyen aşamalarda çok daha fazla zarar görecekleri için bu yollara başvuruyorlar.Ben olsam davayı açardım ve dava sürecinde teklifimi yapardım davamı geri çekmek koşuluyla..teklifimde ford focus adına en yüksek donanım paket ne varsa onu talep etmek olurdu üdtelik 5 kuruş da ödeme yapmadan..bunlar bu süreçten korkmasalar dediğim gibi 5 kuruş indirim yapmazlar git hakkını nerde arıyorsan ara derlerdi.Sen dava açtıgında onlar için iki kayıp olacak.Birincisi kazansanda kaybetsende müşterisiyle davalık oldugu için prestij kaybı olacaktır ki bu bayi için önemli olmayabilse de ford un son stratejisi gereği çok önemli..İkincisi davayı kaybetme olasılıkları çok çok yüksek ve bunu bilerek teklif yapıyorlar.Bu durumda aracın muadili bulunmadıgından para iadesi veya en yüksek kapasiteli araç verilmesi sonucu çıkabilirdi.Burada denildiği gibi nitelikli dolandırıcılık var..Bence bayii göze alsa bile ford mahkemeyi göze almazdı kaybedecegını ve prestijinin sarsılacagını bile bile..Sonuç olarak dava açmıs olsaydın,dava çilesi çekmek istemesen bile elin çok güçlenirdi ve bundan daha iyisini veya ücret ödemeden arac alabılirdin,dava sonunu beklesen de bundan aşağı bir sonuc olacagını sanmıyorum ki  ford un yapacagı tekliflerle o davanın bitmesine izin verecegını de sanmıyorum

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konuyu kapatalım demişsiniz ama ben konuyu yeni gördüm ve kendi fikrimi söylemek istiyorum.Bu bayiiler veya ford boş yere suçu olmadan kimseye 5 kuruş indirim de yapmaz birşey de vermez,öyle ki bana zincir hediyesi sözü vermişlerdi sonradan vermemek için elli takla attılar 20 liralık adi zincir için,yok maliyetler de vs..İlerleyen aşamalarda çok daha fazla zarar görecekleri için bu yollara başvuruyorlar.Ben olsam davayı açardım ve dava sürecinde teklifimi yapardım davamı geri çekmek koşuluyla..teklifimde ford focus adına en yüksek donanım paket ne varsa onu talep etmek olurdu üdtelik 5 kuruş da ödeme yapmadan..bunlar bu süreçten korkmasalar dediğim gibi 5 kuruş indirim yapmazlar git hakkını nerde arıyorsan ara derlerdi.Sen dava açtıgında onlar için iki kayıp olacak.Birincisi kazansanda kaybetsende müşterisiyle davalık oldugu için prestij kaybı olacaktır ki bu bayi için önemli olmayabilse de ford un son stratejisi gereği çok önemli..İkincisi davayı kaybetme olasılıkları çok çok yüksek ve bunu bilerek teklif yapıyorlar.Bu durumda aracın muadili bulunmadıgından para iadesi veya en yüksek kapasiteli araç verilmesi sonucu çıkabilirdi.Burada denildiği gibi nitelikli dolandırıcılık var..Bence bayii göze alsa bile ford mahkemeyi göze almazdı kaybedecegını ve prestijinin sarsılacagını bile bile..Sonuç olarak dava açmıs olsaydın,dava çilesi çekmek istemesen bile elin çok güçlenirdi ve bundan daha iyisini veya ücret ödemeden arac alabılirdin,dava sonunu beklesen de bundan aşağı bir sonuc olacagını sanmıyorum ki  ford un yapacagı tekliflerle o davanın bitmesine izin verecegını de sanmıyorum

otosanın politikasını bilmiyorum ancak tofaş ve doğuş oto hiçte öyle yapmıyorlar(dı)

2 örnek vereyim;

ilki bir grande punto bundan 5-6 sene önce bir araç sıfır alınıyor bir parça boyalı çıkıyor bayi ve tofaş birşey yapmıyor; mahkeme sonucu 2000tl değer kaybı tazminatı

ikincisi a6, bu araçta boya değil arıza durumu var, ilk alındığından beri titreme yapıyordu dava öncesi ve sürecinde doğuş oto hiç birşey yapmadı, doğrudan Ferit Şahenk ile görüşmek bile birşey değiştirmedi. 5 yıllık dava temyiz ve çeşitli prosedürler sonrası aracın parası iade edildi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

tofaş için birşey diyemeyeceğim ucuza orta kalite veya kalitesiz araç üretiyor,kalite olarak çok bir iddiaları oldugunu düşünmüyorum.Türkiye de ucuz oldugu için tercih ediliyor bu yüzden çok kasacaklarını düşünmüyorum.Fordun yeni anlayışı müşteri memnuniyeti,anladıgım kadarıyla buna bir hayli önem veriyorlar.a6 için birşey diyemeyeceğim çünkü ford için de aynı şeyi söyledim dava açılırsa büyük ihtimal daha cazip bir anlaşmaya giderler,gitmezlerse de bence mahkeme en kötü muadil araç bulunmadıgından paranın geri ödenmesi,aracın iade edilmesi kararını verecektir.Bence bu durum üzerine para verip yeni araç almaktan iyidir.Ben olsaydım kesinlikle mahkeme kararını beklerdim,bu sonuçtan kötü bir sonuç çıkacagını zannetmiyorum.Ayrıca kanımca servis bu anlaşma işinden dahi kar etmiş durumda,sonucta yaptıgı indirimler katalog fiyatı üzerinden yapılmış..Böyle bir durumda aldatan firma olarak bırakın kar edebilmeyi bence ufak zararlarla kurtulduguna sevinmeli

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Onların sonraki araçlarının fiyatları bizleri neden bağlasın ki ben aldıgım aracı bilirim..yanı ben aldıktan sorna yeni focusa çıksa 100bin tl dese beni bağlamaz..Bana benim aracımın muadilini ücret almadan versin yoksa muadili paramı versin bence gayet net..tekrar para verip yeni araç almak gibi bir zorunluluk var mı,ben aracımı alırken ölçüp tartarak ihtiyacım olan aracı kabul ettıgım fiyatta almısım,benim onların bana sunacagı smart paket vb ürüne ihtiyacım yok ki üstüne para vereyim..dediğim gibi ben olsam dava açardım,bi suç işliyorlarsa bedelini ödemeliler hala bizlere para ödetme çabasında olmasınlar...her zaman dediğim gibi benim verdiğim para ayıplı değilse sahte vb.senin verdiğin araç da ayıplı olmayacak..üstelik ayıplı oldugunu bile bile yedirirsem anlayısıyla yaklasıp arac satmanın cezası olmalı bence..

Özcan B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Camurlukta boya var, macun var derken gozunuz birsey gormuyordu, araba degisince bi anda sucuk mevzusuna girdiniz bakiyorum :)

bu garibanın yüzü hiç mi gülmesin.hep bu işlerle uğraşırken epey enerji kaybettik.sucuk yersek belki hem moralimiz hem enerjimiz bi nebze yerine gelir.:)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.