Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Orijinal Navigasyon Ve Sony Panel Kurulumu

Önerilen Mesajlar

Merhaba,

öncelikle elinize ve emeğinize sağlık. Bir kaç gündür yaptığınız ve paylaştığınız bilgileri okuyorum.

Başka bir forum sitesinde Ozan Karsavuran'ın verdiği bilgiler eşliğinde yapılan Gösterge paneli değişikliğini görerek karar verdiğim işlemi dün gerçekleştirdim. :)

Gerçekten yapılması gereken ilk işlem bu.

Aracım 2013 Focus Style HB 1.6i Pws ve orjinal müzik sisteminden herkes gibi memnun değilim.

Ford My Touch için 2 aydır araştırma yapıyorum ama sitede de paylaşıldığı gibi sistem kurulumu zahmetli ve herhangi bir sorunda parça temini zor.

Bu sebeple Aydın Baran ve Ozan Karsavuran'ın uyguladığı sistemi uygulamaya karar verdim. (Türkiye ve Avrupa'da satışı olduğu için parça temini kolay olacaktır.)

Buradaki en büyük dert bulunduğum yerde bu sistemi bilen ve uygulayan olmadığı için her şeyiyle hazır halde alıp yetkili serviste montaj yaptırtmak.

Mevcut sistemi komple değiştireceğim için, Sony Navigasyonlu sistemin ekran, tuş takımı, cd çaları vs. tümünü bir seferde temin etmem ve taktırmam gerekli. Herhalde en sorunsuzu SD Kartı bulmam olacak :)

Bana bu konuda destek olursanız sevinirim.

Fikirleriniz ve uygulamalarınız için tekrar teşekkürler

Öncelikle hayirli olsun. Bende gösterge panelini degistirmeyi düşünüyorum fakat nereden bulurum yardimci olabilir misiniz?

Gösterge panelini değistirdigimde km ayarlamasini yaptırmak gerekiyor mu? Konu hakkinda bilgi verirmisiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 February 2014 - 13:41 tarihinde, Aydın Baran yazdı:

Benim bulmakta enzorlandığım kısım çerçeve +sony tuş takımı oldu.

6 ay kadar tüm avrupada rusyada hatta çinde aradım, arattım mailleştim diyebilirim.

Aydin bey güle güle kullanın. Hayırlı olsun. Sony tuş takımı ve çerçeve size maliyeti ne oldu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 February 2014 - 13:32 tarihinde, Soner Erik yazdı:

Öncelikle hayirli olsun. Bende gösterge panelini degistirmeyi düşünüyorum fakat nereden bulurum yardimci olabilir misiniz?

Gösterge panelini değistirdigimde km ayarlamasini yaptırmak gerekiyor mu? Konu hakkinda bilgi verirmisiniz.

forumda yeni olduğum için firma ismi verme vs. sorun olabilir diye özel mesaj gönderdim.

ama iç değişikliğin başlangıcı gösterge paneli :)

6 February 2014 - 13:41 tarihinde, Aydın Baran yazdı:

Benim bulmakta enzorlandığım kısım çerçeve +sony tuş takımı oldu.

6 ay kadar tüm avrupada rusyada hatta çinde aradım, arattım mailleştim diyebilirim.

Ozan Karsavuran ve bir firmadan cevap bekliyorum. gerçekten değişmesi gereken ikinci şey müzik sistemi

toplamda kaça maloldu bilgi verebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan Karsavuran ve bir firmadan cevap bekliyorum. gerçekten değişmesi gereken ikinci şey müzik sistemi toplamda kaça maloldu bilgi verebilir misiniz?

Hangi firma? iade edemeyeceğiniz parçayı almayın. bi tuş takımı aldık taktık ışıkların yarısı yanmıyor.

ekranlarda bazı fonkisyonların çalışmadığı çok oluyor en son 10 tane filan denedim sadece birisi tam olarak çalıştı onunda ekranı kırıktı, ekranı sağlam olanlardan biriyle kartını değiştirip taktım. aslında bu sorun serviste yazılımsal olarak çözülebiliyor ancak ankarada yapabilen yer bulamadık.

birde başıma gelen, her şeyi çalışan ekrana yeni sürüm kart taktığımda güncelleme yaptı, sonrasında aux park sensörü vs çalışmaz hale geldi, tekrar eski kartı takınca çalıştı sonrasında yeni kartı tekrar takınca çalıştı vs vs.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hangi firma? iade edemeyeceğiniz parçayı almayın. bi tuş takımı aldık taktık ışıkların yarısı yanmıyor.

ekranlarda bazı fonkisyonların çalışmadığı çok oluyor en son 10 tane filan denedim sadece birisi tam olarak çalıştı onunda ekranı kırıktı, ekranı sağlam olanlardan biriyle kartını değiştirip taktım. aslında bu sorun serviste yazılımsal olarak çözülebiliyor ancak ankarada yapabilen yer bulamadık.

birde başıma gelen, her şeyi çalışan ekrana yeni sürüm kart taktığımda güncelleme yaptı, sonrasında aux park sensörü vs çalışmaz hale geldi, tekrar eski kartı takınca çalıştı sonrasında yeni kartı tekrar takınca çalıştı vs vs.  

aslında forumda ismi geçen firma (çakır oto) dan haber bekliyorum. böyle şeyler duyunca hiç başlamasam daha iyi diyorum :(

çünkü bulunduğum şehirde bunu monte edebilecek ya da sorun olursa çözebilecek birilerini tanımıyorum.

sizler gerçekten emek veriyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aslında forumda ismi geçen firma (çakır oto) dan haber bekliyorum. böyle şeyler duyunca hiç başlamasam daha iyi diyorum :(

çünkü bulunduğum şehirde bunu monte edebilecek ya da sorun olursa çözebilecek birilerini tanımıyorum.

sizler gerçekten emek veriyorsunuz.

Cakirin malları iyidir, sorun çıkarsada iade alırlar. Montaj gercekten basit, tornavida kullanabiliyor olmanız yeterli. Sorun durumunda zaten iade gerekiyor Ankara'da bile bulamadık düzeltebilen.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

az evvel araca yine bindim. o gösterge paneliyle müzik sistemi çok uyumsuz duruyor :)

parça ve fiyatları belli olsun kararı vereceğim artık.

sizin ki kaç tl'ye çıktı.

kabaca 500-600 gibi birşey ama bu size birşey ifade etmemeli bu parçaların fiyatları zamana ve dükkana göre çok değişiyor. bulduğumuz yeni bir yer var uzun zamandır yeni parti mal bekliyoruz gelebilirse oldukça uygun fiyattan satacaklar, mallar gelip fiyatları belli olduğunda zaten paylaşacağım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar şimdi fordun sitesinde dolaşırken opsiyon olarak geri dönüş kameralı ve navigasyonlu sony paketi 2845 lira bunu aynı fiyatla servisten alıp takabilirmiyiz soran bilen varmıdır ? 

http://www.ford.com.tr/otomobiller/focus/donanim-tablosu

post-2383-0-23163900-1391951166.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.