Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Eğer Para Olmasaydı?

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Eğer para sorun olmasaydı nasıl bir yaşam sürdürmek isterdiniz?

Video'yu dinledikten sonra yorumunuzu almak istiyorum :)

http://www.youtube.com/watch?v=mBcWUHy-fmU&feature=youtu.be

Mobil'den göremeyenler için yedek: Tıklayınız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer para sorun olmasaydı çiftlik sahibi olmak isterdim. Başta atlar olmak üzere her çeşit çiftlik hayvanım olsun. Bakımlarını yapayım. Sonra arkadaşlarım ile ATV turlarına, atla gezilere çıkmak isterdim. Silahlardan çok anlamam ama avcılık ilginç olur diye düşünüyorum. 

Diğer bir hayalim ise turizm ya da hizmet sektöründe bir iş sahibi olmak. Özellikle restoranım olsun isterdim. Süper olurdu süper ...

Tabi bunlar hayal. Daha küçük bir hayal olarak güzel bir karavanım olsun isterdim. Yazın bir çıkacaksın, taa kış gelinceye kadar gezeceksin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ohooo, 60'lı yıllardan kalma romantik ve ütopik yaklaşımlar...

Arkadaş yeni keşfetmiş galiba....

Ben daha kolay bir yöntem önereyim: İstediğin gibi yaşayamazsın, ama yaşadığın şekli isteyebilirsin...

Ya da şöyle söyleyebilirim, klişe olsa da doğrudur: Para mutluluk getirmez, ama bunu söyleyebilmek için para sahibi olmak gerekir.

Şaka bir yana, bu kadar kalabalık bir dünyada evrensel iş bölümünde payına düşeni yapmadığın takdirde bırakın mutlu olmayı, sağ bile kalamayabilirsiniz.

Belki felsefeyi farklı ortaya koymak lazım, çalışmayı sev, sevdiğin işi yap ve yaptığın işin karşılığı maddi değerler kadar onun sana verdiği keyif de olsun.

Para bir amaç değil araçtır, günün 8-10 saatini salt kalan 14-16 saati satın almak için harcamanız size uzun vadede huzur vermeyecektir. 

Ayrıca para derdi olmadan her istediğinizi yapabilecek konumda olursanız istediğiniz bir şey kalmaz, örnekleri çoktur, hemen hepsi de uyuşturucuya dalmıştır.

Ben de Mertol gibi düşünüyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Video'yu dinleyenler veya hikayeyi bilenler zaten para olmasa derken paranın hiç olmamasından bahsedilmiyor.

Soru aslında şu; gerçekte olmak istediğiniz yerdemisiniz veya istediğiniz şey gerçekten istediğiniz birşey mi ?

Soruyu kes :zha: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

parasız 1 hayat düşünmek şuanki sistemde 1 ütopyadır.. bu yüzdende tam olarak cevabı verilemez bence.. sabah 9 akşam 5 çalışıp uyumak dışında geri kalan 5 saati kazanmak çok saçma.. para olmasa değilde para olsun ama bu kadar önemi olmasın.. öğlene kadar çalışıyım geri kalan zamanda sosyal aktivitelere zaman ayırıyım tarzı bişi olabilir.. tabi bu söylediğimde çok mantıklı gelmeyebilir yine ilk dediğime geliyo parasız hayatı düşünmek zor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

parasız 1 hayat düşünmek şuanki sistemde 1 ütopyadır.. bu yüzdende tam olarak cevabı verilemez bence.. sabah 9 akşam 5 çalışıp uyumak dışında geri kalan 5 saati kazanmak çok saçma.. para olmasa değilde para olsun ama bu kadar önemi olmasın.. öğlene kadar çalışıyım geri kalan zamanda sosyal aktivitelere zaman ayırıyım tarzı bişi olabilir.. tabi bu söylediğimde çok mantıklı gelmeyebilir yine ilk dediğime geliyo parasız hayatı düşünmek zor

Videoyu izlemeden/dinlemeden yorum yaptın galiba ali

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Para,amaç ise eğer;her şeye değer.

Araç ise eğer;elinin kiridir,yıkarsın gider...

Biz yine diyelim ki;sen çok kazan,sakla pek,

kalırsa düşmana kalsın,dosta muhtaç olma tek....................

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Video varmış yav :)

Zor ve çoğu kişinin cevabını bilmediği bir soru. Genelde gerçekten ne yapmak istediğini düşünmüyor insanlar. Ne yapabileceklerini düşünüyorlarsa onu nasıl yapacaklarını düşünüyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.