Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2 Turbo Arızası Mıdır ?

F.Emre

Soru

Merhaba arkadaşlar;

Bugün arabam ile yaklaşık 1 km gittikten sonra yakıt almak için istasyona girdim. Yakıt aldıktan sonra motordan ses geldiğini farkettim. Sanki minik mobiletlerden çıkan o patlama sesi gibi. Arabayı kenara çekerek gaz vererek yine kontrol ettim sık olmuyordu ama motorun sesi bir farklı geliyordu. İstasyonda bulunan motordan anlayan bir adam motora bakarak turbo yanmış dedi. Daha sonra tekrar eve dönmek isterken farkettim  ki araba gaza basınca gitmiyor devir 2000 e gelince kalıyor ve motor sesi de farklı. Ancak aramla eve kadar gidemeden yolda kaldım.Işıklarda durduğumda araba birden durdu. Ve çalıştırmak istediğimde çalışmadı. Marş sesi gelmiyor. Kontağı açtığımda tüm ışıklar normal yanıyor ama çevirince marş sesi yok.

Sizce sadece turbo mu sorun?

Turbo nun değiştirilmesi serviste ne kadara maloluyor ?

Arabaya turbo yanmasının yanında  farklı birşey de olmuş olabilir mi, ne biliyim kilitlenmiş gibi falan?

Konu hakkında bilgisi olanlar paylaşımda bulunabilirlerse memnun olurum.

Saygılarımla,

F.Emre tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
 Teşekkürler.

Hayır, yani fişten baktım ona da. Yakıtla alakası yok.

Ben artık fişlere güvenmiyorum :) benzin koyupda motorin fişi verenleri gördüm ( gerçi her petrol böyle olur diye bişi yok ama ) yinede kendim pompayı görmem lagzım:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Ben artık fişlere güvenmiyorum :) benzin koyupda motorin fişi verenleri gördüm ( gerçi her petrol böyle olur diye bişi yok ama ) yinede kendim pompayı görmem lagzım:)

böyle birşeyin mümkün olmaması lazım. paro kart çıktısı vs olabilir tabii ancak pompanın verdiği kasa fişinde olmamalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

böyle birşeyin mümkün olmaması lazım. paro kart çıktısı vs olabilir tabii ancak pompanın verdiği kasa fişinde olmamalı.

Pompanın verdiği fiş hala elimde. Sürekli aynı istasyondan alıyorum yakıtla alakası olduğunu hiç sanmıyorum arkadaşlar.

Motoru dinleyen bir adam zaten turbo yanmış dedi. Bunun üzerine eve gitmeye çalışırken arabayla ışıklarda durdum sonra bir anda araba stop etti. Daha sonra çalışmadı.

Turbo yanınca bizim arabalarda bir ikaz vermiyor mu?

Benim araba hiç ikaz vermedi.

Ben arabanın turbosunun yandığından eminim de başkaca birşey olmasın ondan korktum.

Şuan servise çektirdim çekiciyle yarın sabah baktırıcam.

Arkadaşlar kasko bunu karşılar mı peki ???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Pompanın verdiği fiş hala elimde. Sürekli aynı istasyondan alıyorum yakıtla alakası olduğunu hiç sanmıyorum arkadaşlar.

Motoru dinleyen bir adam zaten turbo yanmış dedi. Bunun üzerine eve gitmeye çalışırken arabayla ışıklarda durdum sonra bir anda araba stop etti. Daha sonra çalışmadı.

Turbo yanınca bizim arabalarda bir ikaz vermiyor mu?

Benim araba hiç ikaz vermedi.

Ben arabanın turbosunun yandığından eminim de başkaca birşey olmasın ondan korktum.

Şuan servise çektirdim çekiciyle yarın sabah baktırıcam.

Arkadaşlar kasko bunu karşılar mı peki ???

Kaskonun karşılayacağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hatta konusu fln var forumda  petrolün bilgisayarında kurşunsuz ama bana ford opet kartta verilen fişte motorin yazıyodu baya bir uğraşmıştım düzeltmek için( büyük ihtimal o an başka birinin aldıgı motorini benim karta kesti görevlini ilgisizligi)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Olmazlar bence.Sonuçta bu turbo problemiyse eğer bir müddet sonra çoğu arabada turbonun değişmesi gerekecek.Her biten turboyu da kasko değiştirmez herhalde.

Benim arabamda turbonun ömrü nedir kaç km de biter sizce ?

Ya şu yakıt olayı da beni iyice işkillendirdi şimdi.

Yarın serviste ortaya çıkacak. Eğer yanlış yakıt koydular VE bu yüzden sorun olduysa istasyonu dava edicem.

Bu arada aracım beni ilk kez yolda bıraktı, çok moralim bozuldu.

Yarın faturayı görünce muhtemelen biraz daha bozulacak.

F.Emre tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Benim arabamda turbonun ömrü nedir kaç km de biter sizce ?

Ya şu yakıt olayı da beni iyice işkillendirdi şimdi.

Yarın serviste ortaya çıkacak. Eğer yanlış yakıt koydular VE bu yüzden sorun olduysa istasyonu dava edicem.

Bu arada aracım beni ilk kez yolda bıraktı, çok moralim bozuldu.

Yarın faturayı görünce muhtemelen biraz daha bozulacak.

Yanlış yakıt koydularsa istasyonun sigortası karşılar zaten.Ordan sıkıntı olmaz.İnşallah yanlış yakıt koymuşlardır.Bu vesileyle turboyu da değiştirirsin.Ben yanlış yakıt konulup da istasyondan parasını alamayanı duymadım.O nedenle böyle bir temnnide bulunuyorum.Zaten webte aratırsanız bir sürü sonuç çıkar.Ama siz kart sliplerini ve fişleri kaybetmeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Yanlış yakıt koydularsa istasyonun sigortası karşılar zaten.Ordan sıkıntı olmaz.İnşallah yanlış yakıt koymuşlardır.Bu vesileyle turboyu da değiştirirsin.Ben yanlış yakıt konulup da istasyondan parasını alamayanı duymadım.O nedenle böyle bir temnnide bulunuyorum.Zaten webte aratırsanız bir sürü sonuç çıkar.Ama siz kart sliplerini ve fişleri kaybetmeyin.

Diyelim ki yanlış yakıt koydular turboyu da değiştiler. Bendeki pompa çıktısında dizel yazıyor yani yanlışlık yok gözüküyor. İstasyon yanlış yakıt koyduğunu kabul eder mi ? Sanmam...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Siz ne kadarlık yakıt aldınız kaç para verdiniz.Belki yakıttan değildir sıkıntı..Ayrıca serviste söylerler yanlış yakıt olup olmadığını.Bu durumda İstasyonun kameralarını görmek istediğinizi söylersiniz.Turbonun ömrü kullanıcısına göre değişir.Belki turbonun bitti gerçekten.Ama turbonun birden yanacagını düşünmüyorum.Öncesinde ömrünnü sonua geldiğini belli etmesi laızm.Olayı yaşayana akdar çekişten düşüş,ses çıkarma gibi problemler yaşıyor muydunuz?

ufuk özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Siz ne kadarlık yakıt aldınız kaç para verdiniz.Belki yakıttan değildir sıkıntı..Ayrıca serviste söylerler yanlış yakıt olup olmadığını.Bu durumda İstasyonun kameralarını görmek istediğinizi söylersiniz.Turbonun ömrü kullanıcısına göre değişir.Belki turbonun bitti gerçekten.Ama turbonun birden yanacagını düşünmüyorum.Öncesinde ömrünnü sonua geldiğini belli etmesi laızm.Olayı yaşayana akdar çekişten düşüş,ses çıkarma gibi problemler yaşıyor muydunuz?

Evet ama 1 km içinde oldu ses ve çekişten düşüş sonra da durdu zaten. 50 tl lik yakıt aldım, depoda çeyrek yalıt vardı. Bence de yakıttan değil gibi.

Evet ama 1 km içinde oldu ses ve çekişten düşüş sonra da durdu zaten. 50 tl lik yakıt aldım, depoda çeyrek yalıt vardı. Bence de yakıttan değil gibi.

Peki, turbosu yanan biten arabanın çalışmaması normal mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.