Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sıfır Focus Mk3 Alımı Için Bazı Sorular

Kutay Y.

Önerilen Mesajlar

Ankara'dan herkese merhabalar öncelikle.

Bir buçuk yıl önce aldığım ve ilk aracım olan Honda Jazz'ı 4 gün önce satmış bulunuyorum. Aslında bana da garip geliyordu başta neden bu kadar kısa sürede sattığımı ben de sorguluyordum. Kısaca açıklamam gerekirse aracı alırken başta çok araştırmıştım ve 2. ele girmek yerine sıfır, iyi donanımlı ve 2. eli çok sağlam olan bir araç bakarken internette okudum binlerce şey sonunda Honda Jazz'ı almıştım. Fakat alırken de hep içimden geçen araçlara bakamamanın verdiği kötü his vardı. Sonunda satmaya karar verdim ve çok zarar etmeden sattım. Artık düşüncem herzaman için hayalimde olan arabayı almak açıkçası. Bu nedenle yaptığım araştırmalarla çok ciddi bilgi edinebileceğim focusclubtr.com'a üye olmuş bulunuyorum.

Ayrıca bu tanışma konusu vasıtası ile birkaç da sorum olacak;

-Ankara'da oturuyorum ve hafta içi konya yolu üzerinde bulunan otokoç'a gitmeyi düşünüyorum focus 3' e bakmak için. İnternette yer alan aralık fiyatları üzerinden (3. sütunlarda yazan indirimli peşin fiyat) ne kadarlık bir indirim alabilirim acaba? Daha detaylı sormam gerekirse açıkçası Focus 3 titanyum 1.0 ecoboost düz veya 1.6 ecoboost düz düşünmekteyim sizce ne civar bir fiyatı zorlamam gerekir?

-İkinci sorum ise şu an satışta olan titanyum modellerde gösterge panelindeki bilgi ekranı yüksek çözünürlüklü olarak mı geliyor artık? Ayrıca Isıtmalı ön cam sadece tekno paket ile mi gelmekte?

-3. soru. Açıkçası bu devirde alacağım arabada bi-xenon sisteminin olmasını isterim ancak bu x-paket ile geldiğinden ve bu paketinde anormal bir fiyatı olduğundan sizce ne yapmam gerek? Sony müzik sisteminin içinde olduğu smart paketi almayı düşünüyorum ayrıca, bu paketlerde fiyatlar internet sitesinde yazdığı üzere sabit midir? Yoksa bunlarda da ne civarı fiyatları zorlamam gerekir?

-Aslında hayalimde 1.0 veya 1.6 ecoboost titanyum x-paket ve smart paketli metalik renk olarak almak ancak çıkan fiyatlar internet sitesi üzerinden baz alındığında gerçekten bütçemi aşmakta. Açıkçası bu fiyatlarda VW Golf 7' de insanın aklını çelmiyor değil. Yine de ilk göz ağrım olan Focus'tan da vazgeçmemeyi istiyorum.

Uzun bir yazı oldu, okuyanlara şimdiden teşekkürler, yardımlara kapım sonuna kadar açıktır :)

İyi günler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyat konusunda en son araç alanların fiyatına bakmakta fayda var, fiyat kategorimizde....EB'lar elde çok olmadığından 2 bin lira felan ancak iniyor ama buaralar neolur bilmiyorum yıl sonu geldi çünkü.

Sadece titanium alırsanız düşük çözünürlüklü ekran var.

Farları sonradan alıp takabilirsiniz. bknz focus 3 kategorisi

Smart paket tavsiye ederim. çok indirim olmaz.

Hayırlı Olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle hoşgeldiniz...Ank. da dört adet ford bayii var ve araç alırken hepsinden yerinde gidip fiyat almanızı öneririm, telefondaki fiyatlar pek makul olmaz...Araç donanım işine gelince bu tamamen beklenti işi bütçeniz ve gönlünüzün birleştiği yeri en iyi siz bilebilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba, ben Adana otokoçta yaklaşık 1,5 hafta önce aracı teslim aldım. Tescil işlemleri bana ait olmak üzere 50000 TL ye aldım. Focus HB 1.0 Titanium + Smart paket Beyaz. Ancak yine forumdan okuduğum aynı yerden, bir arkadaş 49700 e almıştı. Fakat detaylarını bilmiyorum tescil ücretleri dahil mi, bilmiyorum. Bana plaka, ruhsat, trafik sigortası ve MTV dahil maliyeti 50750 TL ye mal oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence tercihinizi otomatik vitesten yana kullanın (1.6 tit. powershift) . Yeni golfün fiyatları highline seviyesinde çok yüksek kalıyor. bir de Ocak 2013 fiyatları nedir öyle? uçmuşlar sanki. Açıkcası focusun golften daha fazla para edeceğini düşünmüyorum. Vw'de iyi bir zam yaparsa ayrı tabii.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence en mantıklsı 1 yaşında temiz 2 el 1.6 180 ps ecoboost x paketli alın derim .madem ecoboost düşünüyorsunuz...suan 0km x paketli 1.6 ecoboost alsanız en az 60 bin tl verirsiniz ama suan 2 el piyasada temiz sıfır ayarında 46-48 bin tl ye ecoboost 1.6 lar var x paketli...yeni gelen 1.6 ecoboostlar siparişle geliyor ayrıca 3-4 ay beklersiniz birde ısıtmalı ön cam ,sehir içi aktif güvenlik sistemi falan sadece tekno pakette sunuluyor bu paketleride ekletirsenız sıfır 1.6 ecoboost 65 bini bulur ,ilk gelen focus titanyumlarda bu iki özellik standarttır.bende ilk başta 0km 1.6 EB. titanyum almayı düşünüyordum gecen mayıs ayında, bana titanyum +otm. park sistemi opak renk 53 bin tl fiyat vermişlerdi hemde siparişle geldiğini 3-4 ay beklemem gerektiğini söylediler .bende daha sonra 2.ele yöneldim ve 5 bin lira daha ucuza hem X paketli hemde şeker kırmızısı araç aldım 2.el .eğer sıfırını alsam şuan 10 bin lira zarardaydım...1.6 e.boost ta gücüne ve performansına göre az yakan çok kaçan bir araç :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Belki alacak arkadaşlara yardımcı olmak adına bilgi vermem gerekirse,

Ford 1,6 ecoboost getirmiyormuş .. 1.0 ecoboost için sipariş verimesi gerekiyormuş, gelmesi şubat sonunu bulabilirmiş, ayrıca 2013 fiyatları geçerli olmaktaymış (Şu anda 53,000 TL şeklinde fiyat verildi)

1,6 atmosferik motor içinde stokta birkaç adet var olduğu söylendi.

Bu nedenle benimde focus alma sürecim neredeyse başlamadan bitmiş oldu. Açıkçası aynı gün içinde Kia ceed ve Hyundai i30'a baktıktan sonra gerçekten 53,000+ gibi rakamları benzinli ve düz araçlar için vermek insana bir garip geliyor, en azından bana. Diğer taraftan hadi araçların donanımlarını da bir kenara atarsak (ki diğer araçlar daha donanımlı) o fiyata dizel otomatik araç alınmakta. Ford'un ve isim üzerinden satışa devam eden diğer markaların satış stratejilerini kutlamak lazım.

Kutay Y. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Belki alacak arkadaşlara yardımcı olmak adına bilgi vermem gerekirse,

Ford 1,6 ecoboost getirmiyormuş .. 1.0 ecoboost için sipariş verimesi gerekiyormuş, gelmesi şubat sonunu bulabilirmiş, ayrıca 2013 fiyatları geçerli olmaktaymış (Şu anda 53,000 TL şeklinde fiyat verildi)

Bu nedenle benimde focus alma sürecim neredeyse başlamadan bitmiş oldu. Açıkçası aynı gün içinde Kia ceed ve Hyundai i30'a baktıktan sonra gerçekten 53,000+ gibi rakamları benzinli ve düz araçlar için vermek insana bir garip geliyor, en azından bana. Diğer taraftan hadi araçların donanımlarını da bir kenara atarsak (ki diğer araçlar daha donanımlı) o fiyata dizel otomatik araç alınmakta. Ford'un ve isim üzerinden satışa devam eden diğer markaların satış stratejilerini kutlamak lazım.

Başka bayiilerle görüşün o bayii elindeki 1.6ları satmak için biraz üfürmüş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence değişik satış temsilcilerinin satma(ma) politikalarını kutlamak lazım.

Antalya'da şu anda sana beş değişik 1.0 EB önerebilirim.

1.6 EB siparişi için de yılsonu/başı nedeniyle bir sürünceme olabilir ama daha 15 gün önce bir arkadaşa teslim ettiler getirtip.

Bu tamamen ellerinde kalmış malları tüketmek ve ekstra uğraş vermemek için uydurulmuş bir senaryo.

Otosan'dan mucize beklemem ama bu kadar da basiretsiz değiller!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.