Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hgs Etiketini Nereye Yapıştırmam Gerekiyor?

Öcal Ö.

Önerilen Mesajlar

• 8 ay sonra...

Konunun üzerinden epey zaman geçmiş, aranıza yeni katılan bir üye olarak bende bu sorunun cevabını merak edenlerdenim. Siyah noktalı bölüm bana'da mantıklı geliyor. Otoyolları yılda 5-6 kez kullanan biri olarak ve 2 gün içinde tekrar bu sistemi kullanması gerekecek biri olarak bantı nereye yapıştıracağıma hala karar veremedim. Çünkü gerek bu forumda gerekse diğer forumlarda yazılanlar içinde yaptığım taramalarda kimisi siyah kısımda çalıştığını, kimisi ise çalışmadığından şikayetçi. Aynanın 5 cm aşağısı cam'ın tam ortasına denk gelmese hiç düşünmeden yapıştıracağım ama ford yetkilileri sağolsun öyle bir yere koymuşlar ki aynayı görüş açımı kapatacağından ve sakil duracağından dolayı bir türlü yapıştıramıyorum  :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konunun üzerinden epey zaman geçmiş, aranıza yeni katılan bir üye olarak bende bu sorunun cevabını merak edenlerdenim. Siyah noktalı bölüm bana'da mantıklı geliyor. Otoyolları yılda 5-6 kez kullanan biri olarak ve 2 gün içinde tekrar bu sistemi kullanması gerekecek biri olarak bantı nereye yapıştıracağıma hala karar veremedim. Çünkü gerek bu forumda gerekse diğer forumlarda yazılanlar içinde yaptığım taramalarda kimisi siyah kısımda çalıştığını, kimisi ise çalışmadığından şikayetçi. Aynanın 5 cm aşağısı cam'ın tam ortasına denk gelmese hiç düşünmeden yapıştıracağım ama ford yetkilileri sağolsun öyle bir yere koymuşlar ki aynayı görüş açımı kapatacağından ve sakil duracağından dolayı bir türlü yapıştıramıyorum :kıhkıh:

Birazdan arabaya indiğimde fotosunu çekip atıyım. Bizim araba her hafta olmasada 2 haftada bir otobana çıkıyor sorunsuz da çalışıyor :D

6uquvedu.jpg

Böyleymiş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konunun üzerinden epey zaman geçmiş, aranıza yeni katılan bir üye olarak bende bu sorunun cevabını merak edenlerdenim. Siyah noktalı bölüm bana'da mantıklı geliyor. Otoyolları yılda 5-6 kez kullanan biri olarak ve 2 gün içinde tekrar bu sistemi kullanması gerekecek biri olarak bantı nereye yapıştıracağıma hala karar veremedim. Çünkü gerek bu forumda gerekse diğer forumlarda yazılanlar içinde yaptığım taramalarda kimisi siyah kısımda çalıştığını, kimisi ise çalışmadığından şikayetçi. Aynanın 5 cm aşağısı cam'ın tam ortasına denk gelmese hiç düşünmeden yapıştıracağım ama ford yetkilileri sağolsun öyle bir yere koymuşlar ki aynayı görüş açımı kapatacağından ve sakil duracağından dolayı bir türlü yapıştıramıyorum  :kıhkıh:

siyah bölgede çalışmamasının nedeni siyah bölgede olması değildir başka yerde sorun aramak gerekir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birazdan arabaya indiğimde fotosunu çekip atıyım. Bizim araba her hafta olmasada 2 haftada bir otobana çıkıyor sorunsuz da çalışıyor :D

6uquvedu.jpg

Böyleymiş

Bir an için siyah bölgede diye sevinmiştim ama yapacak bir şey yok, Sağlık Olsun  :kıhkıh:

siyah bölgede çalışmamasının nedeni siyah bölgede olması değildir başka yerde sorun aramak gerekir...

Vallahi bana pek mantıklı gelmesede siyah bölgede sıkıntılı diyorlar, ister istemez insan kuşkuya düşüyor. Tabi birde türkiye deki sistemlerin yetersizliği bizleri bu kuşkuya sürüklüyor. Otosan'a güvenmek en iyi olacaktır. Sorunuda yetkili kişiler bulsun artık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Konuya açıklık getirmek için tecrübemi paylaşabilirim... Aracım 2013 model C-Max...

HGS etiketini yağmur sensörünün sağ ve solunda kalan siyah bölmelerden sol tarafa yapıştırdım. Bu bölmeye dikkatlice baktığınızda hem sağ hem de sol taraftaki siyah bölmelerde dikdörtgen şekinde bir alan bulunuyor. İşte etiketi bu alanların (2 adet var, hem sağ hem de sol tarafta) içine yapıştırmak gerekiyor... Bu alanlar etiketin çekim gücünü arttırıyor yani bir nevi anten görevi görüyor... Bu bölgelere yapıştırırsanız, sorunsuz geçerseniz... ben geçerken ilk okumada hata verdi ancak ilk defa sistem aktif olduğu için bu olabiliyormuş... sonraki geçişlerde hiç sorun olmadı...

Berk Ş. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Kamera ve gps geldi. Malzeme ve kayıt güzel ama sorum şu: Kameranın olması gereken yerde HGS etiketi mevcut. Nasıl bir yere monte edeyim? Birde HGS yi söküp yerini değiştirsem (Yeni HGS alınacak tabiki) HGS yi sorunsuz okuyabilecek yer neresi olur?

111111111.jpg

2222222.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim aldığımda etikette farklı yazıyordu diye hatırlıyorum.  Şu broşürden bakmıştım. 5 cm aşağıya yapıştır yazıyordu ayrıca o siyah bölümün başka kullanım amacı neydi? Ve en önemlisi nokta atışı resimlermisin @Yakup Çağatay neresi olsun :D

HGS-karti.jpeg

Teoman Saraç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Teoman Saraç said:

Peki bu hgs/ptt bu broşürü niye hazırladı ki eğer siyah noktalı alanda çalışıyorsa? Bizide uğraştırıyor.

1-Devlet işleri.

2-Her araçta olmayabilir. 

Sonuçta siyah yerlere varsa yapıştırmayın da demiyor :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Yakup Çağatay said:

1-Devlet işleri.

2-Her araçta olmayabilir. 

Sonuçta siyah yerlere varsa yapıştırmayın da demiyor :) 

Metalik öncam yapıştırma demiş. Neyse yavv.

Sonuç: Sağ tarafa noltalı siyah bölümeyeni HGS yapıştırılacak; kameraya uygun yer hazırlanacak. Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Teoman Saraç said:

Metalik öncam yapıştırma demiş. Neyse yavv.

Sonuç: Sağ tarafa noltalı siyah bölümeyeni HGS yapıştırılacak; kameraya uygun yer hazırlanacak. Teşekkürler.

yapıştır abi... benim soldakinde hgs sağdakinde ogs duruyor. bir kere bile okumama sorunu olmadı. hemde o kadar güzel saklıyorki orası varlıkları yoklukları bir, kredi kartı ekstresinde görüyorum sadece :blink:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.