Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hgs Etiketini Nereye Yapıştırmam Gerekiyor?

Öcal Ö.

Önerilen Mesajlar

HGS ile ilgili bir sorunum var... Şimdi eski aracımı sattım satarkende üzerinde ki HGS etiketini doğal olarak söktüm. Şimdi yeni aracı babamın üzerine yapmak için il dışına çıkmam gerekiyor ama üzerinde HGS kart yok. Giderken HGS kart çıkartsam bnm adıma olacak ama zaten 2 gün sonra babamın üzerine satış yapacağımdan onun da iptal edilmesi gerekecek (plaka da değişeceğinden) düşündüm en iyisi ben kaçak geçeyim en fazla plakaya 11 katı ceza geliyormuş. Bolu'yu hesap edersek 20 lira felan alırlar benden. zaten HGS almaya kalksam 30 liramı alacaklar hepsini harcayamadan yine satış yapmak zorunda kalacam ve kalan bakiye için PTT şubelerinde sürünecem... Sizin fikriniz ne bu durumda?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

HGS ile ilgili bir sorunum var... Şimdi eski aracımı sattım satarkende üzerinde ki HGS etiketini doğal olarak söktüm. Şimdi yeni aracı babamın üzerine yapmak için il dışına çıkmam gerekiyor ama üzerinde HGS kart yok. Giderken HGS kart çıkartsam bnm adıma olacak ama zaten 2 gün sonra babamın üzerine satış yapacağımdan onun da iptal edilmesi gerekecek (plaka da değişeceğinden) düşündüm en iyisi ben kaçak geçeyim en fazla plakaya 11 katı ceza geliyormuş. Bolu'yu hesap edersek 20 lira felan alırlar benden. zaten HGS almaya kalksam 30 liramı alacaklar hepsini harcayamadan yine satış yapmak zorunda kalacam ve kalan bakiye için PTT şubelerinde sürünecem... Sizin fikriniz ne bu durumda?

Bence de öyle yapın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

plakanın üzerine kayıtlı hgs var...yapıştırmadım ama...sistemde kayıtlı hgs olduğu için acaba hesabımdan düşer mi yoksa cezayı yer miyim?

Yapıştımadığınızdan sistem okuyamayacak o yüzden kaçak geçiş olarak sayacak. Bu da geçiş yaptığınız güzergaj ücretinin 11 katının hesabınızdan düşmesi anlamına geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her türlü ceza yersin, o orada okunacak :D

abi sistemde kayıtlıyım işte yapıştırmasak da olur aslında..yani sistemi öyle yapsınlar :) plaka okuma sistemi var ki benim plakamı okuyor...bakacak sistemde hgs kaydım var hop düşecek bakiyemden :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

abi sistemde kayıtlıyım işte yapıştırmasak da olur aslında..yani sistemi öyle yapsınlar :) plaka okuma sistemi var ki benim plakamı okuyor...bakacak sistemde hgs kaydım var hop düşecek bakiyemden :)

Sen taksan ne olur eline mi yapışır :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen taksan ne olur eline mi yapışır :D

bak benim dediğim her gişeye uygulanır :) gerek yok yani ogs cihazı takmaya hgs yapıştırmaya :) bir plaka okuma sistemi tamam...sonra sisteme kayıt olacaksın bakiyenden düşecek :)

camımda bir şeylerin olmasını istemiyorum belki :)

ekleme:

bu arada bende ikiside var..ikiside cama yapışık değil :D

Onur Sezgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bak benim dediğim her gişeye uygulanır :) gerek yok yani ogs cihazı takmaya hgs yapıştırmaya :) bir plaka okuma sistemi tamam...sonra sisteme kayıt olacaksın bakiyenden düşecek :)

camımda bir şeylerin olmasını istemiyorum belki :)

Bende arabaya binmeden gitmek istiyorum, direkt, uğraşmadan :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaçak geçiş yapın, 7 gün içinde HGS alın normal geçiş ücretini keser.

plakanın üzerine kayıtlı hgs var...yapıştırmadım ama...sistemde kayıtlı hgs olduğu için acaba hesabımdan düşer mi yoksa cezayı yer miyim?

sorun olmaz hesaptan düşer.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaçak geçiş yapın, 7 gün içinde HGS alın normal geçiş ücretini keser.

Dün kaçak geçişimi yaptım ama tahmin ettiğim gibi 20-30 lira arası değil Ankara'dan giriş Bolu'dan çıkış için 148,50 TL ceza kesildi. Pazartesi günü aracı devretmeden önce bu plakayla paşa paşa HGS etiketi alacaz... :angry:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün kaçak geçişimi yaptım ama tahmin ettiğim gibi 20-30 lira arası değil Ankara'dan giriş Bolu'dan çıkış için 148,50 TL ceza kesildi. Pazartesi günü aracı devretmeden önce bu plakayla paşa paşa HGS etiketi alacaz... :angry:

10 katı ceza birde geçiş ücretinizi ekliyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

HGS alın 13,5 olarak hesaptan düşer. Etiketi arabaya yapıştırmayın, bazı bankalarda araç bilgilerini değiştirme kısmı olması lazım ordan yeni arabaya ayarlayabilirsiniz. En kötü ihtimalle PTTye gidip devir yada iptal yapabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.