Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Oem 5" Navigasyon

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Aldığım ekranın arkası aynen Ozanın eklediği fotodaki gibi; bunların ne ile ilgili olduğunun bir yerlerinde yazdığına eminim; ancak ben ilk etapta ekranın çalışıp çalışmadığına odaklandığım için bakmadım açıkçası.

Ama bir ara tekrar söküp bakıcam; biri GPS anteni olacak o kesin ama diğer 3 ünün ne olduğunu bilemiyorum.

IMG_0551_zps8b22007e.jpg

Mavi olan GPS anteninin girişi. Siyah olan radyo anten girişi, Bora'nın arabasının rengi ise ekrandan alttaki teybe radyo anten kablosunun gidişi. Sarı olan modül olan araçlar için video girişi. Tek başına çalışmıyor ancak modül varsa onu aktif edebiliyorsun.

Ben daha önce navigasyon taktım arabaya.

- Anten almalısınız. Fakra soketli anten diye aratın sahibinden.kom da falan bile var.

- Haritayı çakma kullanamazsınız çalışmaz. Orjinal haritadan imaj alıp atsanız bile HWID uyuşmadığı için çalışmıyor. Test ettim onayladım. Almanya ebay de falan var bunun haritası. En azından ben oradan almıştım.

- Modül olmadan geri görüş kamerasını falan aktif edemezsiniz. Direk video sinyali falan bağlayınca birşey algılamıyor alet.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gps antenini buldum, normal dış anetini temin ederiz haritayı da 35 euro'ya bulduk gibi. Eski olabilir (10') ama güncelleme yapılabilir heralde.

Bunlar yeter yani , diğerlerine suan gerek yok.

Haritayı söylediğin iyi oldu abi yoksa deneyecektik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mertol Merhaba ve Teşekkürler bilgiler için;

Geri görüş kamerası gibi bir düşüncem yok şimdilik ama modülü falan denk getirirsem olabilir belki.

Navigasyonu çalıştırmak çok hoş olur; SD card ve GPS anteni gerekli; senin yukarıda bahsettiğin fakra soketli anten GPS için değil mi?

Birde Boranın arabanın renginden alttaki teybe giden anteni anlamadım o ne için?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Normal dış anten derken? Dış anten değişmiyorki? Mouse tipi GPS antenleri konsolun altından bile gayet başarılı iş görüyor. Anten falan gözükmüyor yani. Ben göstergenin üzerien çift taraflı bant ile yapıştırmıştım mesela. Ne kablosu ne de kendisi gözükmüyordu.

Haritayı güncelleyemezsin. Üzerinde ne varsa o.. Mümkün olduğunca yeni tarihli almaya bakın.

O işte sizi kastırabilecek tek şey her iki tarafı fakra tipi soket olan kablo yaptırmanız. Onun dışında hepsi halledilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Navigasyonu çalıştırmak çok hoş olur; SD card ve GPS anteni gerekli; senin yukarıda bahsettiğin fakra soketli anten GPS için değil mi?

Birde Boranın arabanın renginden alttaki teybe giden anteni anlamadım o ne için?

O alete giren tüm soketler fakra tipi soket diye geçiyor zaten. O soketin tipi fakra. Aslında bir marka ama artık o tip soketlerde bu isim kullanılıyor. Generic birşey oldu yani. Bankamatik gibi..

Normal şartlarda eğer DAB kullanmak istiyorsan (ki o aletin züerinde o özellik halihazırda mevcut) tepeden gelip senin teybe giren anten kablosunu ekrana takman lazım. O zamanda CD çaların FM anten girişi boşta kaldığı için radyoları çekmez. O nedenle tepeden gelen kabloyu siyah girişe takıyorsun. Pempe sokete de iki tarafı fakra soket olan bir kablo yaptırıp pempeden arabanın normal anten girişine kablo çekiyorsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

post-1-1351002477,1353_thumb.jpg

Anten olarak bunlar olur heralde

Bu anten olmaz. Bunlar vidalı tip connectore sahip. Size fakra soketli GPS anteni lazım. VW lerde falan kullanılıyor.

Ahanda bundan

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-fakra-navigasyon-anteni-rns510-rns-510-78003655/detay

Bu arada dış anten falan değişmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O alete giren tüm soketler fakra tipi soket diye geçiyor zaten. O soketin tipi fakra. Aslında bir marka ama artık o tip soketlerde bu isim kullanılıyor. Generic birşey oldu yani. Bankamatik gibi..

Normal şartlarda eğer DAB kullanmak istiyorsan (ki o aletin züerinde o özellik halihazırda mevcut) tepeden gelip senin teybe giren anten kablosunu ekrana takman lazım. O zamanda CD çaların FM anten girişi boşta kaldığı için radyoları çekmez. O nedenle tepeden gelen kabloyu siyah girişe takıyorsun. Pempe sokete de iki tarafı fakra soket olan bir kablo yaptırıp pempeden arabanın normal anten girişine kablo çekiyorsun.

ok. Anladım teşekkürler.

Peki tüm bunlar ön paneli Sony panel ile değiştirirsem aynen ona geçebilecek mi; sen sanırım panelide değiştirmişsin?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Panelin bunlarla alakası yokki. Çerçeve uyumlu olduktan sonra istediğin paneli takabilirsin. Zaten sökerken görmüşsündür, ön taraf tek parça halinde çıkıyor. Hepi topu bir tuş takımı o.

Evet Haklısın; resimlerde görmüşsündür çerçeveyi değiştirmek şart; çerçeve ve sony panel kovalıycam artık parçacılardan. Çerçeve otosanda da varmış sanırım.

Bu arada mercekli far da aldım :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.