Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Led Ve Diadem Çalışmaları (Tavan Aydınlatma, Sinyal, Ayna Altı, Park Ampülü Vs.)

Guest Egemen Toksoy

Önerilen Mesajlar

• 3 hafta sonra...

merhaba, aranıza yeni katıldım. ilk sayfadaki fotoğraflarınızı göremiyorum, benim de değiştirmek istediğim ampuller var yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkürler.

evet,

yeni katılımcılar için fotoğrafları tekrar yayınlayabilirseniz çok iyi olur.

teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

1) Öncelikli olarak tavan aydınlatmasının sökülmesi, ampülü (dipsiz park ampülü oalcak balon kısmı küçük olmak zorunda, sığmaz),gece aydınlatması

thumb-339917.jpg

thumb-339915.jpg

thumb-339914.jpg

thumb-339918.jpg

thumb-339919.jpg

thumb-339912.jpg

thumb-339913.jpg

2) Park amüpülünün değiştirilmesi, ozanınkinin benzeri, daha büyüğü 3 sıra led var kenarlarda (farı sökmeniz gerekebilir; toplamda 2 civata tutuyor, üstteki civatanın hemen yanında tırnak var sökerken dikkat!)

thumb-339927.jpg

thumb-339924.jpg

thumb-339929.jpg

thumb-339931.jpg

3) Hazır far sökülmüşken sinyal lambalarında diadem yaptım.

thumb-339938.jpg

thumb-339937.jpg

thumb-339935.jpg

3) Karşılama ışığının ledi değiştirildi, daha büyük takıldı.

4) Hazır sökülmüşken, ayna sinyal ledide değiştirildi (2 lisi sığmıyor tek li sini kullanın)

thumb-339939.jpg bunları takmayın, sığmıyor :) (ayna altını bunun beyazı ile değştirdim, biraz önce yukarıda yazdığım park ampülü bunun 3 lüsü)

thumb-339941.jpg bunlar uygun

Ve karanlıktaki son hali...

thumb-339942.jpg

thumb-339940.jpg

thumb-339936.jpg

Egemen abi yaptığın değişiklikleri bende belkide bi çok forum üyesi yapmak istiyor ama hem ampul seçimi hemde fikir amaçlı fotoğrafları görmemiz daha yararlı olabilir. Zaman bulduğun ilk fırsatta fotoğrafları tekrar bekliyoruz [emoji4]
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Mrb bende aracımın ayak aydınlatma lambalarını aktif ettim (orijinal halini) ama orijinal lambaları bulamadım lamba bulamazsam led bağlıycam fotoları eklemeye çalışacağım, sonra kapı üzerindeki kırmızı kedileri canlandıracağım kedilerin içine 3 lü  led bağlayıp ayna soketinden 2 bağlantıyla canlandıracağım kedileri kapı acılınca flaşör gibi yanıp sönse daha iyi olmazmı sabit yanmasındansa amaç dikkat çekip kapı açık olduğunu mesajı vermekse yanıp sönen led sanki daha mantıklı gibi

Alper Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • 1 yıl sonra...
  • 2 hafta sonra...

T10 12 volt olan hemen hemen hepsi olur. Yalnız boyu uzun olmaması lazım. Sığmayabiliyor. 

Pahalıdan ucuza değişiyor. İyi bir şey istersen örnek olması açısından link atıyorum. Reklam olmasın silinebilir. :)

http://www.photonturkey.com/photon-8-ledli-park-ampulu-ph7017

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.