Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Türkiye-Suriye Ilişkileri Ne Olur?

Önerilen Mesajlar

Benim daha önce bahsettiğim insanların hiçbiri ne mühendis nede bu memlekete çok hizmet yapmış insanlar.Boşta gezenin boşta kalfaları ben gerektiği için bedelli askerlik yapanlara birşey demiyorum ki.Benim nezdimde Tarkanın bile bedelli yapması isabet oldu sonuçta bu ülkeye faydası varsa bedelliye karşı değilim.Benim bahsettiğim kişiler bedelli askerlik yapıp memlekete bir faydaları dokunmadan gezip tozanlar.

Bu dediğimde zaten vatanseverlik haricinde vicdana giriyor bunu anlatmak için hem vicdan hem vatanseverlik dedim.Vatana faydan olduğunu vicdanen hissediyorsan ve durumun var ise git bedelli yap umarım demek istediğimi anlamışsındır.

Tamam işte bende bunu söylüyorum. Zengin olmak suç mu? hem bana imkan veriyorsun hemde kullandın sen beni sevmiyorsun diyorsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamam işte bende bunu söylüyorum. Zengin olmak suç mu? hem bana imkan veriyorsun hemde kullandın sen beni sevmiyorsun diyorsun.

Tabiki değil sanırım ben demek istediğimi anlatamadım.Sana şöyle bir örnekle demek istediğimi anlatayım.Benim 4 yaşında bir oğlum var İnşallah oğlum askerlik çağına geldiğinde ve hala askerlik sistemi bu şekilde oluyor ise.

Eğer benim oğlum okulunu okuyup gerçekten bir iş sahibi olup vatana bir hayrı dokunuyor ise ben oğlumun maddi durumum iyi olmasa bile bedelli askerlik yapmasını isterim ama benim askerlik çağımda yaptığım gibi olup baba parası yiyip nerde akşam orada sabah altında araba memlekete bir faydası olmuyor ise trilyonlarım olsa yinede bedelli askerlik yapmasını istemem gitsin görsün ki babasının anladığı gibi elindekilerin kıymetini bilip adam olsun :)

Ve en önemlisi memlekete bir faydası dokunsun.Gerektiğinde bende bu ülke için bunları yaptım diyebilsin İnşallah

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence konu gereksiz uzayacak...arkadaşlar bakın Cem Bey 56 ben 47 sizler 30-40 lı yaşlardasınız hayata olaylara bakış açılarımız cok farklı o yüzden zaten yazdım Allahın dediği olur diye...boşverin...savaşa giremez bu ülke...bildiğim bu....

Bende senle aynı fikirdeyim abi bu ülke savaşa girmez ve girmemelide

Biz osmanlıdan ve kurtuluş harbinden sonra pek savaşmadık yurtta sulh cihanda sulh deriz ama savaştımıda daha önce yaptığımız gibi destan yazarız :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vatan karşılıksız sevilir zaten Sayın Hocam. Bizi sevmeyen ancak bizi idare edenler olabilir. Bizde sabırla çalışarak bizi sevenlerin bizi idare etmelerini sağlayabiliriz.

Ama marifet iltifata tabiidir. Yapılan güzel şeyleri de görmemezlikten gelmek haksızlık olur. Pekii ne yapalım, bize bir senaryo çizdiler deyip. Gelene geçene eyvallah mı diyelim. Yapılacak şey basit tek ağız tek yürek olup dik durmamız lazım. Herkesin bir hesabı olabilir ama asıl plan sahibi acaba ne diyor?

Bu bilgece ve kısmen gizemli sözlerden sonra ben de Tevfik Üstad'a katılıyorum: "Allah'ın Dediği Olur"

...ve saygıyla çekiliyorum...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zengin şehit olmaz, fakir şehit vs gibi söylemlerin toplumun içine fitne düşürme amaçlı yayıldığına inanıyorum... İstemeyerek de olsa bazen bunu yapıyoruz bizde... Sosyal medya ve klavye kahramanları başkalarının ekmeğine yağ sürdüğünü düşünüyorum bu konuda. Şehit olan evladın anası zengin olsa ne fakir olsa ne.... Onun gözü dünya malını mı görecek evlat acısından sonra.... Benim maddi durumu gayet yerinde, Amcası Akp D.bakır eski il başkanı olan arkadaşım Beytüşşebapta 15 ay askerlik yaptı. Botundaki kurşun deliğini gösterdi.... Şehitte olabilirdi gazide... Şükür ki sağlam döndü....

Diyeceğim o ki zengin ölmüş fakir ölmüş bir farkı yok. Bu vatan için ölmek değil yaşamak lazım bu devirde.... Ölen kaybeder....

Onur Kardeşim sözlerim asla sana karşı ithamlar değildir, yanlış anlamanı istemem, genel ortamı eleştiriyorum sadece ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu bilgece ve kısmen gizemli sözlerden sonra ben de Tevfik Üstad'a katılıyorum: "Allah'ın Dediği Olur"

...ve saygıyla çekiliyorum...

Estağfurullah Saygı bizden, abilerimizin sözünü dinleriz, susarız. Densizlik ve hayasızlık ettiysek affola. Allah' ın dediği olur elbette. "Asıl plan sahibinden" kastım da Yüce Yaratan dı zaten

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zengin şehit olmaz, fakir şehit vs gibi söylemlerin toplumun içine fitne düşürme amaçlı yayıldığına inanıyorum... İstemeyerek de olsa bazen bunu yapıyoruz bizde... Sosyal medya ve klavye kahramanları başkalarının ekmeğine yağ sürdüğünü düşünüyorum bu konuda. Şehit olan evladın anası zengin olsa ne fakir olsa ne.... Onun gözü dünya malını mı görecek evlat acısından sonra.... Benim maddi durumu gayet yerinde, Amcası Akp D.bakır eski il başkanı olan arkadaşım Beytüşşebapta 15 ay askerlik yaptı. Botundaki kurşun deliğini gösterdi.... Şehitte olabilirdi gazide... Şükür ki sağlam döndü....

Diyeceğim o ki zengin ölmüş fakir ölmüş bir farkı yok. Bu vatan için ölmek değil yaşamak lazım bu devirde.... Ölen kaybeder....

Onur Kardeşim sözlerim asla sana karşı ithamlar değildir, yanlış anlamanı istemem, genel ortamı eleştiriyorum sadece ;)

Yok abi yanlış anlaşılacak bi durum yok ortada

Ben astsubay olmak istiyodum yedek sıralamaya kaldım herşey bitti oldu derken gidemedim üniversiteye gitmedim ailem özel üniversitelere razıydı ben yinede istemedim şu an dersaneye gidiyorum seneye Allah nasip ederse tekrar deniyeceğim şansımı

Ben her zaman şükrediyorum sağlığım saatim yerinde karnım tok şükürler olsun rabbime ben vatanımı seviyorum zaten babam orduda personel şu yaşıma kadar vatan sevgisini aşıladı bana ben de bu yüzden istiyorum vatana canım sağ olsun keşke tüm millettimiz böyle düşünse anaların babaların yürekleri yanmasa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok önemli bir konu ama bir otomobil forumunda tartışmak bana pek doğru gelmiyor. Herkesin bir fikri var. Birleşdiğimiz ve ayrışdığımız konular olabilir. Bu tür hassas konular ayrışma ve tartışmadan başka birşey getirmez. Buradan ülkeyi kurtarmamız pek mümkün değil ayrıca.

Amerika her istediğini yapabiliyor olsa ne İrak ne Libya bu halde olmazdı. Bir de ülke isimlerini büyük harfle yazalım arkadaşlar. Heyecanla bende yapıyorum ama saygı gereği dikkat lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.