Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Türkiye-Suriye Ilişkileri Ne Olur?

Önerilen Mesajlar

pintiyim demiyorda..... :kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh:

Abi ister inan ister inanma bir uzman çavuşumuz vardı aynı öyle diyordu pintiler grubu diyordu bize :)

Öyle bir askerlikti işte benimki :) :) :)

Ki zaten ben babama bedelli gidicem desem fırçayıda hatta belki dayağıda yerdim :) .Ama iyikide öyle düşünen ve düşündüren bir babam var :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eee tabe herkes benim gibi vietnam da yapmadı...kobraları yastık yapıp yaatıyorduk bi çavusumuz vardı dag gibi adam..adı john du sonra terhis olunca atlatamamış vietnam sendromunu neyse kasaba kasaba dolaşırken bir şerif buna kıl olmuş yürü gitlen falan demiş...buda koca kasabayı dağıtmış dediler...vala anlattılar diğer tertiler..delta force den da vardılar iste chuck norris abimiz falan..neyse işte ya..ünlümü olmuş neymiş cebi yoktu arayamadım..çok sigaramı otlanmıştı keçi... :P

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'nin yaptığı top atışlarında suriye ordusunun 30 dan fazla askerinin öldüğü söylendi haberlerde. Bu sabah yine top atışı yapılmış yine her zaman olduğu gibi halka olur o kadar anne baba evladını gönderecek böyle bi durumda olan halkımıza fakirin çocuğuna olacak başbakanın oğlu savaşa mı gidecek :)

Takmışsınız aynı telden yıllarca konuşursunuz arkadaş. Başbakan ın oğlu askere gitsin diye. Laf mı bu, konuyla ne alakası var.

Bence yönetmen, oyuncu, figüran olayında da kendimizi fazla küçümsüyoruz. Yıllarca bizi öyle sindirmişler ki, kendimiz bile inanmışız zayıf olduğumuz yalanına.

Menfaatimiz neyi gerektirirse onu yaparız, Savaşırız, ölürüz, sulh içinde yaşarız, görmezden geliriz, affederiz, kıyameti koparır pire için yorgan yakarız. Ama menfaatimiz neyse onu yaparız. Ve asla mazluma dokunmayız, kimseye zulmetmeyiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yapmamak derdinde olduktan sonra fakirde yapmıyor askerliğini emin olun.Herşey kişinin vicdanına ve vatanseverliğine kalmış.

Bence vatanseverlik askerliği ne şekilde yapmış olmakla alakalı değil ki. Neticede bedelli yapabilme imkanını verende bu devlet değil mi? Ben 8 ay kısa dönem askerlik yaptım. Sizin mantığınıza göre 18 ay yapan arkadaşım benden daha mı vatansever oluyor?

18 ay dağlarda komando olarak askerlik yapıp ta, terhis olduktan sonra devleti dolandırmak dahil her haltı işleyen çok kişileri de gördük. Kişi yaşantısında devleti ve milleti için neler yapmış neler yapıyor ona bakalım. Aselsan da çalışan dahi mühendislerimizden birinin askerde iken intihara zorlanarak öldürülmesi olayında (kendisi savaş uçaklarının yazılmları konusunda çalışıyordu) şunu düşündüm. Keşke bu tür kritik görevlerde olanlar askerlikten muaf tutulsalar. Şimdi bu kişiler askerlikten muaf tutulsalar benden daha mı az vatansever olacaklar. O rahmetli ne verdi bu devlete ben ne verebildim? O savunma sanayiinin gelişmesine katkı sağladı, dışa bağımlılığı bitirdi bense kocaman bir sıfır. Ama ben askerlik yaptım diye daha mı VATANSEVER im.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Takmışsınız aynı telden yıllarca konuşursunuz arkadaş. Başbakan ın oğlu askere gitsin diye. Laf mı bu, konuyla ne alakası var.

Bence yönetmen, oyuncu, figüran olayında da kendimizi fazla küçümsüyoruz. Yıllarca bizi öyle sindirmişler ki, kendimiz bile inanmışız zayıf olduğumuz yalanına.

Menfaatimiz neyi gerektirirse onu yaparız, Savaşırız, ölürüz, sulh içinde yaşarız, görmezden geliriz, affederiz, kıyameti koparır pire için yorgan yakarız. Ama menfaatimiz neyse onu yaparız. Ve asla mazluma dokunmayız, kimseye zulmetmeyiz.

Ah Uğur ah, keşke menfaatimizi bilseydik demekten kendimi alamıyorum, oynuyorlar yavrum bizimle oynuyorlar, bizde geliyor dolduruşa şahlanıp şahlanıp yere vuruyoruz.

Elin adamı seni sende iyi tanıyor.

Biz şu anda tribüne sahnelenen oyunu seyrediyoruz, sen kapalı kapılar ardındakine bak...

BU arada maalesef dünyayı kendi menfaatine göre şekillendirme çabasındaki abede hemen her cephede hayal kırıklığı yaşıyor, Arap Baharı oldu Arap Çarşısı, Soros yetiştirmeleri Türki Cumhuriyetlerde avucunu yalamakta, onlar için bu sevimsiz gidişte birilerini uzaktan birbirine kırdırarak yeni bulanık alanlar yaratmak ve savaş ekonomisinden yararlanmak giderek cazipleşiyor.

Biz de hamasi nutuklar peşinde bir o yana bir bu yana...

Gülerim bu duruma acı acı!

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öyle yada böyle zaten bu olay olmasaydıda(ki keşke olmasydı) bir şekilde tezkere zaten çıkacaktı daha öncede dediğim gibi suriyenin kuzeyindeki pkk oluşumunu kontrol edip daha başında önlem almak için alınan bir karardır bu tezkere.Savaş nidaları atmanın gereği yok.

Kimin istediği olduğunu düşünmeyi bırakıp işin bu yönünü düşünmekte fayda olduğunu düşünüyorum.

Amerikanın isteklerinden evvel Türkiye ileride başına dert olabilecek bir durum için kendi güvenliğini garantiye almıştır.Ben sınırı geçiyorum diyipte zırt diye ordu sokamazsınız değilmi önce bunun yolunu açmalısınız ki gerektiğinde zaman kaybetmeden gereğini yapabilesiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eee tabe herkes benim gibi vietnam da yapmadı...kobraları yastık yapıp yaatıyorduk bi çavusumuz vardı dag gibi adam..adı john du sonra terhis olunca atlatamamış vietnam sendromunu neyse kasaba kasaba dolaşırken bir şerif buna kıl olmuş yürü gitlen falan demiş...buda koca kasabayı dağıtmış dediler...vala anlattılar diğer tertiler..delta force den da vardılar iste chuck norris abimiz falan..neyse işte ya..ünlümü olmuş neymiş cebi yoktu arayamadım..çok sigaramı otlanmıştı keçi... :P

konu ciddi ve hassas ama güldüm ne yalan söyleyeyim.. anlatım süper abi.. :yeah:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence vatanseverlik askerliği ne şekilde yapmış olmakla alakalı değil ki. Neticede bedelli yapabilme imkanını verende bu devlet değil mi? Ben 8 ay kısa dönem askerlik yaptım. Sizin mantığınıza göre 18 ay yapan arkadaşım benden daha mı vatansever oluyor?

18 ay dağlarda komando olarak askerlik yapıp ta, terhis olduktan sonra devleti dolandırmak dahil her haltı işleyen çok kişileri de gördük. Kişi yaşantısında devleti ve milleti için neler yapmış neler yapıyor ona bakalım. Aselsan da çalışan dahi mühendislerimizden birinin askerde iken intihara zorlanarak öldürülmesi olayında (kendisi savaş uçaklarının yazılmları konusunda çalışıyordu) şunu düşündüm. Keşke bu tür kritik görevlerde olanlar askerlikten muaf tutulsalar. Şimdi bu kişiler askerlikten muaf tutulsalar benden daha mı az vatansever olacaklar. O rahmetli ne verdi bu devlete ben ne verebildim? O savunma sanayiinin gelişmesine katkı sağladı, dışa bağımlılığı bitirdi bense kocaman bir sıfır. Ama ben askerlik yaptım diye daha mı VATANSEVER im.

Sen VATANSEVER'sin de vatan seni seviyor mu peki?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim daha önce bahsettiğim insanların hiçbiri ne mühendis nede bu memlekete çok hizmet yapmış insanlar.Boşta gezenin boşta kalfaları ben gerektiği için bedelli askerlik yapanlara birşey demiyorum ki.Benim nezdimde Tarkanın bile bedelli yapması isabet oldu sonuçta bu ülkeye faydası varsa bedelliye karşı değilim.Benim bahsettiğim kişiler bedelli askerlik yapıp memlekete bir faydaları dokunmadan gezip tozanlar.

Bu dediğimde zaten vatanseverlik haricinde vicdana giriyor bunu anlatmak için hem vicdan hem vatanseverlik dedim.Vatana faydan olduğunu vicdanen hissediyorsan ve durumun var ise git bedelli yap umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen VATANSEVER'sin de vatan seni seviyor mu peki?

Vatan karşılıksız sevilir zaten Sayın Hocam. Bizi sevmeyen ancak bizi idare edenler olabilir. Bizde sabırla çalışarak bizi sevenlerin bizi idare etmelerini sağlayabiliriz.

Ama marifet iltifata tabiidir. Yapılan güzel şeyleri de görmemezlikten gelmek haksızlık olur. Pekii ne yapalım, bize bir senaryo çizdiler deyip. Gelene geçene eyvallah mı diyelim. Yapılacak şey basit tek ağız tek yürek olup dik durmamız lazım. Herkesin bir hesabı olabilir ama asıl plan sahibi acaba ne diyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.