Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Türkiye-Suriye Ilişkileri Ne Olur?

Önerilen Mesajlar

Evet yine suriye

Dün saat 16:30 sularında şanlıurfa akçakale ilçesine suriyenin yaptığı top atışı nedeniyle 5 vatandaşımız hayatını kaybetti 9 tane vatandaşımızda yaralandı.

Daha önce de F16 savaş uçağımızı düşürmüşlerdi.

Şimdi ne olur Türkiye suriyeye girer mi ? Suriye zaten kendi içinde karışıklıklarla uğraşıyor akçakaleye bu topu kim attı suriye ordusu mu yoksa muhalifler mi ? Rusya ve İranın tutumu ne olur savaş durumunda kısacası savaş çıkar mı? müslüman devletlerin birbiriyle savaşması kıyamet alemetlerinden birisi sizlerin yorumu nedir bu konu hakkında

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Milletimiz her zamanki gibi çok çabuk gaza geliyor.Bazı kişiler tezkerenin kabul edilmesiyle birlikte hemen yarın savaşa gireceğimizi zannediyor.Bu yapılanlar Suriyeye artık ayağını denk al bak biz ciddiyiz demekten başka birşey değil.

Bu karar gerekirse Türk ordusu suriye topraklarına girebilir demek oluyor ki şunuda unutmayalım şu an suriyenin pkk ya olan desteği ve ülkesinin kuzeyinde bu oluşuma müsede etmesi hepimiz tarafından biliniyor.İşte bu karar aslında o oluşuma bir uyarı nasıl Türkiye kuzey ırağa girip sınır ötesi operasyon yapabiliyorsa gerektiğinde o oluşumu engellemek adına suriye topraklarına girebilsin diye alınan bir karardır.

Şu noktada zaten suriye direk olarak türkiyeye savaş açamaz çünkü isteseler de istemeseler de nato kuralları gereği Türkiye ile aynı anda savaş açıcaktır ki bu zaten iç savaş ile çalkalanan suriyenin ve esad rejiminin 1 haftada yenilgisi ile sonuçlanır.

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

USA ne derse o olur....bundan önce de öyle olmadı mı..

Evet konuşmaya bile gerek yok bence; senaryolar yıllar önce çizildi bu bölge için.Neyin ne olacağı belli.

Elini yakmak istemeyenler maşa kullanır; bütün olay bu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Suriye yine bir densizlik yapmazsa şu durumda Türkiye'nin suriye ye savaş açma gibi bir tutumu söz konusu olmaz.

Ancak dün yapılan top atışının Suriye devleti ile alakası olduğunu düşünmüyorum,

Maşa muhabbetine gelince de, Türkiye Cumhuriyeti Devleti (özellikle devlet olarak belirtiyorum, herhangi bir siyasi övgü ya da yergi yoktur) akıllı davranırsa o ateşin içine elini kolunu sokmaz, Sokulmasına da müsade etmez.

Ancak benim tahminim, Suriye doğru dursa Nato denilen grup doğru durmaz, Türkiye'yi savaşın içine sokmak için elinden geleni yapar. Ama hakkımızda hayırlısı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'nin yaptığı top atışlarında suriye ordusunun 30 dan fazla askerinin öldüğü söylendi haberlerde. Bu sabah yine top atışı yapılmış yine her zaman olduğu gibi halka olur o kadar anne baba evladını gönderecek böyle bi durumda olan halkımıza fakirin çocuğuna olacak başbakanın oğlu savaşa mı gidecek :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fakirin çocuğuna olacak

Ben de bu lafa çok tilt oluyorum kendi adıma hiç kusura bakmayın mesele zengin veya fakir çocuğu değil.Mesele vicdan meselesi.

Benim tanıdığım durumları pekte iyi olmayan 2 tanıdığım borçlanıp bedelli askerlik yaptılar ki 10 sene kredi ödiycekler.

Benim ve ailemin durumu allahıma çok şükür ben askere giderken oldukça iyiydi yine iyi şükür ama eskisi kadar değil ve ben o yıllarda askere giderken bütün çevrem torpil yapalım derdindeydi ama benim vicdanım e vermedi ve nereye çıkarsa oraya gidicem dedim ve şırnak oradanda uludere namaz dağı kelhük tepe bölgelerinde askerliğimi yaptım ve benim gibi durumu iyi olan 7 8 tane arkadaşım vardı.

Yapmamak derdinde olduktan sonra fakirde yapmıyor askerliğini emin olun.Herşey kişinin vicdanına ve vatanseverliğine kalmış.

Ben bu zihniyette biri olarak başbakanın oğluda olsaydım kimlik değiştirir(güvenlik amaçlı) yine neresi çıkarsa orada yapardım askerliğimi.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de bu lafa çok tilt oluyorum kendi adıma hiç kusura bakmayın mesele zengin veya fakir çocuğu değil.Mesele vicdan meselesi.

Benim tanıdığım durumları pekte iyi olmayan 2 tanıdığım borçlanıp bedelli askerlik yaptılar ki 10 sene kredi ödiycekler.

Benim ve ailemin durumu allahıma çok şükür ben askere giderken oldukça iyiydi yine iyi şükür ama eskisi kadar değil ve ben o yıllarda askere giderken bütün çevrem torpil yapalım derdindeydi ama benim vicdanım e vermedi ve nereye çıkarsa oraya gidicem dedim ve şırnak oradanda uludere namaz dağı kelhük tepe bölgelerinde askerliğimi yaptım ve benim gibi durumu iyi olan 7 8 tane arkadaşım vardı.

Yapmamak derdinde olduktan sonra fakirde yapmıyor askerliğini emin olun.Herşey kişinin vicdanına ve vatanseverliğine kalmış.

Ben bu zihniyette biri olarak başbakanın oğluda olsaydım kimlik değiştirir(güvenlik amaçlı) yine neresi çıkarsa orada yapardım askerliğimi.

pintiyim demiyorda..... :kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet yine suriye

Dün saat 16:30 sularında şanlıurfa akçakale ilçesine suriyenin yaptığı top atışı nedeniyle 5 vatandaşımız hayatını kaybetti 9 tane vatandaşımızda yaralandı.

Daha önce de F16 savaş uçağımızı düşürmüşlerdi.

Şimdi ne olur Türkiye suriyeye girer mi ? Suriye zaten kendi içinde karışıklıklarla uğraşıyor akçakaleye bu topu kim attı suriye ordusu mu yoksa muhalifler mi ? Rusya ve İranın tutumu ne olur savaş durumunda kısacası savaş çıkar mı? müslüman devletlerin birbiriyle savaşması kıyamet alemetlerinden birisi sizlerin yorumu nedir bu konu hakkında

Evlenmeyecekleri kesin. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.