Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Arkadaslar Xenon Farın Araca Ve Fara Zarar Verir Mi

Emre Üstündağ

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Ne tür zarar ? Yanlış bağlama sonucu elektrik de kısa devre bile olabilir yeterki doğru düzgün monte edilsin sorun olmaz fakat..

Merceksiz far ile xenon kullanırsanız karşıdan gelen araçlar ve önünüzdeki araçlar ile aranız iyi olmaz ayrıca TUV-TURK muayenesinden geçemezsiniz. Söküp gitmeniz gerekir.

Yani biz tavsiye etmiyoruz sitece :) Mercekler olacak :)

Şundan :)

ford.focus.mercekli.takim.JPG

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

merceksiz farda sorun olurmu

Emre bey yukarda anlattıklarımız sizin sorunuza cevap niteliğinde zaten..

Takarsanız birşey olmaz arabanıza.. Sadece muayeneden geçemezsiniz ve çevrenizde rahatsız olan sürücüler arkanızdan bolca sayacaktır..

ÇÜNKÜ merceksiz far ışığı DAĞILIR ve karşı tarafın GÖZÜNÜ görmez hale sokar.. Olay bu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hiç bir sorun olmuyor ben senelerdir kullanıyorum ayarını düzgün yapıp efendi gibi kısa farı kısa farmış mantığıyla kullanırsanız ne kimseden küfür nede karşı araçlardan sellektör yersiniz.Olması gerekenin çok az aşağısına ayarlıyorsunuz far ayarını ve bagaja veya arkaya yük geldikçe kontrollü şekilde ayar düğmesinden indiriyorsunuz.

Ben senlerdir kullanıyorum ve şehirler arası yolda yapıyorum karşı araçlardan sellektör yediğimide hatırlamıyorum diyim siz anlayın. :)

Ama bu farı dediğim gibi kullanmayıp halt varmış gibi yukarı kaldırıp kısa farı devamlı kullanıp hatta ya artık uzunları açmama gerek kalmadı diyen denyolar yüzünden herkezin o şekilde kullandığı düşünülür malesef.

Ben bu aracımla en son farları değiştirdiğimde ve ayar yapma fırsatı bulamadan akşamına izmir buluşmasına gittiğim için tonay arkadaşın önümde olduğu için bir miktar rahatsız etmiştim fakat ertesi gün ayara girdiğimde farların oldukça yukarıda olduğunu farkedip hemen aşağıya doğru ayarlattım.

Geçen akşam arkadaşlarımla buluştum ve önümde giden arkadaşıma rahatsız olup olmadığını sorduğumda farketmedim bile xenon olduğunu dedi e ben daha ne diyim :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hiç bir sorun olmuyor ben senelerdir kullanıyorum ayarını düzgün yapıp efendi gibi kısa farı kısa farmış mantığıyla kullanırsanız ne kimseden küfür nede karşı araçlardan sellektör yersiniz.Olması gerekenin çok az aşağısına ayarlıyorsunuz far ayarını ve bagaja veya arkaya yük geldikçe kontrollü şekilde ayar düğmesinden indiriyorsunuz.

Ben senlerdir kullanıyorum ve şehirler arası yolda yapıyorum karşı araçlardan sellektör yediğimide hatırlamıyorum diyim siz anlayın. :)

Ama bu farı dediğim gibi kullanmayıp halt varmış gibi yukarı kaldırıp kısa farı devamlı kullanıp hatta ya artık uzunları açmama gerek kalmadı diyen denyolar yüzünden herkezin o şekilde kullandığı düşünülür malesef.

Ben bu aracımla en son farları değiştirdiğimde ve ayar yapma fırsatı bulamadan akşamına izmir buluşmasına gittiğim için tonay arkadaşın önümde olduğu için bir miktar rahatsız etmiştim fakat ertesi gün ayara girdiğimde farların oldukça yukarıda olduğunu farkedip hemen aşağıya doğru ayarlattım.

Geçen akşam arkadaşlarımla buluştum ve önümde giden arkadaşıma rahatsız olup olmadığını sorduğumda farketmedim bile xenon olduğunu dedi e ben daha ne diyim :)

abi uzun uzun yazardımda anlaşamayız, herşey tasarlandığı şekilde kullanılmalı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Doğan styleee :D

Eskiden gece yolculuğu severdim şimdi küfretmekten araba kullanamıyorum :) geçen sene puntocu bi arkadaş geldi amerikan park yaptım adam farları bir açıyor abartmıyorum 2. kat aydınladı ya

yani bu üreticiler sinekten yağ çıkarmaya çalışırken neden oturup 2 ayrı far tasarlayıp üretim maliyetini arttırsın. Optik diye bilim var, öyle aşağı aldım rahatsız etmiyor diye çözülmüyor malesef. Ferhat abi alınma bu konuda doluyum gözlerimde hassas çok karşıyım çakma xenona

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eskiden gece yolculuğu severdim şimdi küfretmekten araba kullanamıyorum :) geçen sene puntocu bi arkadaş geldi amerikan park yaptım adam farları bir açıyor abartmıyorum 2. kat aydınladı ya

yani bu üreticiler sinekten yağ çıkarmaya çalışırken neden oturup 2 ayrı far tasarlayıp üretim maliyetini arttırsın. Optik diye bilim var, öyle aşağı aldım rahatsız etmiyor diye çözülmüyor malesef. Ferhat abi alınma bu konuda doluyum gözlerimde hassas çok karşıyım çakma xenona

:D:zha: Bende dibime giren apaçiler oldumu gaza basmıyorum çıldırıyor özellikle çakma xenonlulara kıl kapıyorum :D:P:zha:

Ferhat abininki zararsız, o hariç :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

:D:zha: Bende dibime giren apaçiler oldumu gaza basmıyorum çıldırıyor özellikle çakma xenonlulara kıl kapıyorum :D:P :Zga:

Ferhat abininki zararsız, o hariç :D

şeytan diyo al bitane projektör tut gözüne gözüne :D 1 çakma xenon 2 arka sis :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merceksiz fara xenon takıp; ben kimseyi rahatsız etmiyorum demek sadece cahilliktir.

Xenon farlar mercekler için geliştirilmiştir.Araçta mercek olması gerekir ki ışık dağılmasın.Aşağıda eğsen direk yere doğruda baktırsan olmaz; hem kendin yolu göremezsin hem de karşıdakinin gözünü alırsın.

Merceksiz fara xenon takanlara ceza kesmeyen trafiğe de buradan saygılarımı sunuyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hobaaa, gene iki cephe oluştu, merceksiz ve mercekli xenoncular.

Far reflektör ve ampulden oluşan bir bütündür ve bu iki komponentin iyi uyumu ile performans yakalanır.

1. Halojen reflektöre xenon ampul takmayla ilgili gerekeni Baran söylemiş

2. Merceklenme konusunda da kuşkularım var, güzel uygulamalar var ama kural olarak hepsinin başarılı olacağını söylemek zor

3. Çin iş çakma far sistemlerinde sıklıkla dayanıklılık sorunu yaşanıyor

4. Doğal olarak en iyisi üreticinin kendi ürünü, ucuza bulmanın yollarına bakmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.