Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Türk Milletinden Korkulur.

Ümit Vaysaloğlu

Önerilen Mesajlar

Geçenlerde bir muhabbette duydum, bu gün sizinle de paylaşmak istedim.

Örneğin zengin bir adamız :D Gidip bir Mercedes, BMW, Audi gibi bişey alıyoruz, Örnek olarak BMW 525 XD verelim, (seviyorum keratayı)

Biz bu araca birkaç yıl biniyoruz, bir kaç yıl sonunda aracın önemli bir parçasında sorun oluyor, atıyorum beyinde sıkıntı oluşuyor. Servise götürüyoruz aracı. Servisin çıkarttığı masraf atıyorum 5-10 bin tl. Çıkıyoruz servisten, geçiyoruz pc nin başına, araç kiralama şirketlerinin sayfalarına bakıyoruz, kendi aracımız ile aynı olan bir tane buluyor ve aracı 1 ya da 2 günlüğüne kiralıyoruz. Aracı şirketten teslim aldıktan sonra doğru sanayide bu işi yapan bir ustaya gidiyoruz. Tabi kendi aracımız da orada. Hemen yan yana çekiliyor araçlar. malum parça kiralık araçtan sökülüp kendi aracımıza monte ediliyor. Bozuk olanda kiralık araca. Masraf 500-600 tl. Kar 9 bin tl. bunun için bin tl de usta alsa 8 bin tl.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçenlerde bir muhabbette duydum, bu gün sizinle de paylaşmak istedim.

Örneğin zengin bir adamız :D Gidip bir Mercedes, BMW, Audi gibi bişey alıyoruz, Örnek olarak BMW 525 XD verelim, (seviyorum keratayı)

Biz bu araca birkaç yıl biniyoruz, bir kaç yıl sonunda aracın önemli bir parçasında sorun oluyor, atıyorum beyinde sıkıntı oluşuyor. Servise götürüyoruz aracı. Servisin çıkarttığı masraf atıyorum 5-10 bin tl. Çıkıyoruz servisten, geçiyoruz pc nin başına, araç kiralama şirketlerinin sayfalarına bakıyoruz, kendi aracımız ile aynı olan bir tane buluyor ve aracı 1 ya da 2 günlüğüne kiralıyoruz. Aracı şirketten teslim aldıktan sonra doğru sanayide bu işi yapan bir ustaya gidiyoruz. Tabi kendi aracımız da orada. Hemen yan yana çekiliyor araçlar. malum parça kiralık araçtan sökülüp kendi aracımıza monte ediliyor. Bozuk olanda kiralık araca. Masraf 500-600 tl. Kar 9 bin tl. bunun için bin tl de usta alsa 8 bin tl.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.

Bildiğim kadarıyla kiralık araçların hepsinde entegre gps var hele araç BMW ise. Bence bu uyanıklık çok kolay fark edilir. Ama onunda yolunu bulurlarmı bilemem :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bildiğim kadarıyla kiralık araçların hepsinde entegre gps var hele araç BMW ise. Bence bu uyanıklık çok kolay fark edilir. Ama onunda yolunu bulurlarmı bilemem :)

aracı sanayiye götürmez, ustayı getirir, işi yine hallederler.. tabi ustanın gelmesiyle halledilebilecek birşeyse..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla ben ilk duyduğumda helal olsun dedim, bunu yapanda beyin, adamın kafa çalışıyormuş dedim. İyi ya da kötü ama çalışıyor.

Bu devirde rent a car olmak da zor. :D :D :D

Ümit görüyorsun değilmi....günümüzdeki uyanık,üçkağıtcı,dolandırıcı insanlara bakış açımız nekadar değişti helal olsun..sonrada diyoruzki bize noldu...olan şey şu kişiliksiz bir toplum olduk düzenbazlar saygı görürken,kurallara uyan insanları saf,salak ve aptal görüyoruz...üzgünüm ama böyleyiz...yazıklar olsun bize diyorum....

Düşün...zengin adam o parçayı (örnekteki zengin adam zaten üçkegıtcılıkla aalmıştır o arabayı mutlaka) değiştirdi,araba arıza yaptı rentte car ucuza gecici bir cözüm buldu satışa verdi bilmeyen bir insanda gidip aldı...birinin uyanıklığı birinin canını yakıyor bu sen bende olabiliriz...

Tevfik Bardakçı tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben çalışan kafasına helal olsun dedim, yoksa yaptığı şerefsizliğin önde gideni, (affınıza sığınaraktan yazdım.)

Hani şu yüzkızartıcı suçlar vardır, bu da tam olarak öyle, hırsızlığın alası, tasvip ettiğimden, takdir ettiğimden değil, sadece bunu bile düşünebildiğinden helal olsun dedim, kimin aklına gelir, aynı aracın kiralığını bul, parçayı değiştir. Uyanık, zeki bir adammış diyorum ben. Ama uyanık ve zeki olması şerefsiz olmasını engellemiyor işte ne yazıkki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Devleti Yönetenler bizi soyup soğana çevirdikten sonra , adam almış arabasının yok birtarafını değiştirmiş filan pehhh ...

William Tell ' lerle , Banka Soyan western filmleri ile Scarface lerle yetişince insan , ister istemez içinden bir Tony Montana çıkabiliyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.