Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Powershift Şanzuman Eksikliği

Ercan Altunbaş

Soru

Merhabalar öncelikle şahsi fikrim olarak bu konu ford markasının kesinlikle eksiklik ve sorunudur. Daha öncede ilgili yazı yazılmışsa kusuruma bakmayın. istanbul içinde yaşayan biri olarak artık debriyaj kullanmak istemiyorum dedim. ve connect arabamı satıp focus 3 almaya karar vermiştimki ford bayisine gidene kadar Powershift şanzumanı Volvodan tanıyan biri olarak 1.6 dizelde powershift hiç fena olmazdı ve Dizel modellerimizde powershift şanzuman olmadığını öğrendim ve dumura uğradığım fakat tabuları yıkma zamanının geldiğini fark ettim ve ecoboost 180ps modelinde olmadığı aklımın ucundan bile geçmemişti Hanımefendi Sadece 1.6 125ps turbosuz Atmosferik motorda powershift şansumanın bulunduğunu söyledi performansıda seven biri olarak kendini yavaştan kanıtlamış bir motordu ecoboost cazipde gelmişti ekonomiside olsun. gel gelelim ne zaman powershift şanzumanın geleceğide belirsizdi. Ford almak mantıklımıydı diye sordum kendime ve Ford'un bence tek rakibi Volkswagen tüm modellerinde DSG şanzuman vardı İnsan ister istemez VAG grubuna yöneliyor şuan beklemedeyim İnsan verdiği paraya istediği şeyi almak ister ve bende 1.6 TDCİ Powershift Focus Almak isterdim Ama olmadıi Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi almak isterim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Sunulmuyor :D:zha: Bu haliyle bile 2. sırada halt yemeğe devam Ford :zha:

Demekki neymiş herşet otomatik değilmiş :)

2.0 tdci ps

1.6 ti-vct ps yeterli Avrupai düşününce..Amaç rahatlık ise alternatifleri var 1.6 almak zorunda değiller.

Yakup sahi sıkılmıyor musun Ford'un basiretsizliklerini savunmaktan...!?

Yurt dışı forumlarda şimdiye kadar onlarca masaj gözüme çarptı otomatik şanzıman eksikliği ile ilgili, eminim merak edip okusam yüzleri geçerdi.

Bir sürü farklı firma bu segmentte daha düşük satış rakamlarına rağmen otomatik araç sunarken Ford'un sunmaması evet bence de "halt yemektir".

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup sahi sıkılmıyor musun Ford'un basiretsizliklerini savunmaktan...!?

Yurt dışı forumlarda şimdiye kadar onlarca masaj gözüme çarptı otomatik şanzıman eksikliği ile ilgili, eminim merak edip okusam yüzleri geçerdi.

Bir sürü farklı firma bu segmentte daha düşük satış rakamlarına rağmen otomatik araç sunarken Ford'un sunmaması evet bence de "halt yemektir".

Savunmuyorum, zaten hal ediyor dedim ya bende.

Sadece böyle niye yok demek benim tarzım değil özellikle buralarda..

Varsa derdim; firmaya yazıyorum dile getiriyorum.

Burada niye yok demek bana saçma geliyor kimse üzerine alınmasın :)

Elime birşey geçmeyeceğinden %100 eminim çünkü.

Yoksa,yoktur. Niyesini tartışmak zaman kaybı. Hem diğer firmalar da ekmek yesin :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ford yetkililerinin çok ilgisiz olduğunu düşünüyorum bu konuda volvoda öyle insanların bumuydu övdüğünüz focus otomatik şanzuman bile yok demesinden bıktım . otokoç başta olmak üzere diğer ülkelerdeki ford yetkililerinede yazdım ama eveleyip gevelemekten başka hiçbirşey yapmadılar. 3-4 aya gelmesse 1.6 TDİ düşünecektir insanlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende dizel otm.için çok beklenti içine girmiştim ama sonuçta çok istememe rağmen düz almak durumunda kaldım...Tabii çok araç baktım içlerinde Renault EDC de var ama nedense hiç içime sinmedi...En çok da vosvos ileri tarih teslim yapınca zaten istediğim ama otm dizelli olmadığı için bir araç araştırmasına yönlendiren ford a döndüm....Evet bencede büyük bir müşteri beklentisini bu yüzden karşılayamıyor.......

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İlk düşündüğüm araç TDCI Powershift bir Focus'tu... 2007'den sonra dizel-otomatik üretilmediğini biliyordum ama "acaba olabilir mi?" düşüncesiyle sormuştum ki "yok" cevabını alınca çok da şaşırmamıştım.. Sonra "ama kesin EB Powershift vardır" dedim. hemen sitesine girdim.. o da yok.. bayiye sordum "üretilmedi" dedi.. bu sefer çok şaşırdım hatta hayal kırıklığına uğradım. Gerçekten ciddi ciddi EB Powershift almayı istiyordum.

Gerçekten aynı segmentteki hemen hemen tüm markalar turbodizel-otomatik, turbobenzin-otomatik gibi seçenekleri sunarken Ford'un bu seçeneklerinin olmaması bence de büyük basiretsizlik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

En basta da demiştim yine söyleyelim.

Ecoboost PowerShift var, 1 yıl önce Türkiye'de test bile edildi.

Zamanı gelince eklenecek listelere.

Dizel otomatik de aynı sekilde.

Ben güzele güzel demem güzel benim olmadıkça...

Ona kalırsa Sync, MyFordTouch, Oxford Beyazı filan da var Amerikanyada ama burda yok.. Burada olmadıktan sonra, bana alma imkanı sunamadıktan sonra ister üretsin ister üretmesin bana ne?

Bir diğer husus da, araç çıktığında full diye alıp 70bin TL verenler şimdi ne olacak? Araç makyaj yememiş, kasa değişmemiş, daha çıkalı 1 sene olmuş ama full alanların elinde patladı, daha doğrusu patlattılar. Ben full diye alıp kamyon dolusu parayı veriyorum ama bir bakıyorum benim full diye aldığım araca renkli ekran gelmiş, şerit takip asistanı gelmiş, kör nokta uyarı sistemi gelmiş, gelmiş oğlu gelmiş. Ondan sonra satarken anlat.. "Eeee aslında fulldü ben aldığımda sonra bunlar geldi, şimdi tam da full değil, aslında full ama full değil"...İki ayrı kitleye iki ayrı full sat, ne güzel strateji yaa? Alemin akıllısı da bunlar olmuş vallahi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben güzele güzel demem güzel benim olmadıkça...

Ona kalırsa Sync, MyFordTouch, Oxford Beyazı filan da var Amerikanyada ama burda yok.. Burada olmadıktan sonra, bana alma imkanı sunamadıktan sonra ister üretsin ister üretmesin bana ne?

Bir diğer husus da, araç çıktığında full diye alıp 70bin TL verenler şimdi ne olacak? Araç makyaj yememiş, kasa değişmemiş, daha çıkalı 1 sene olmuş ama full alanların elinde patladı, daha doğrusu patlattılar. Ben full diye alıp kamyon dolusu parayı veriyorum ama bir bakıyorum benim full diye aldığım araca renkli ekran gelmiş, şerit takip asistanı gelmiş, kör nokta uyarı sistemi gelmiş, gelmiş oğlu gelmiş. Ondan sonra satarken anlat.. "Eeee aslında fulldü ben aldığımda sonra bunlar geldi, şimdi tam da full değil, aslında full ama full değil"...İki ayrı kitleye iki ayrı full sat, ne güzel strateji yaa? Alemin akıllısı da bunlar olmuş vallahi.

Full tanımı diye birşey yok otomotiv'de her gün yeni teknoloji eklenebilir, müşteri takip edecek.Sırf bu site bile hepsinin tarihini yazdı.

Yukarda verdiğin örnekler ile şuanki konumuzda ki örnek ayrı şeyler.Açıklamak zaman kaybı anladın sen biliyorsun :)

Ben niye dediğimi zaten söyledim; ''zamanı gelince''

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Full tanımı diye birşey yok otomotiv'de her gün yeni teknoloji eklenebilir, müşteri takip edecek.Sırf bu site bile hepsinin tarihini yazdı.

Yukarda verdiğin örnekler ile şuanki konumuzda ki örnek ayrı şeyler.Açıklamak zaman kaybı anladın sen biliyorsun :)

Ben niye dediğimi zaten söyledim; ''zamanı gelince''

ben de "bir diğer husus..." diye açıklamıştım.. aklıma geldi ondan yazdım..

ya elbette teknoloji gelişiyor, araçlar da gelişiyor ama bu tip donanım değişiklikleri genelde araç yenilenmelerinde oluyor. Makyajlarda, kasa değişimlerinde vs.. Ondan benim tepkim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.