Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 1.6 Tdci 3. Bakım Yağ Ve Filtre Hakkında

Emre B.

Soru

Geçtiğimiz hafta arabayı bakıma götürdüm ve usta Mobil super 3000 formula fe 5w-30 motor yağı koydu, bidonun üzerine baktım ford standartlarını karşılayan bir motor yağı, sizce hep bu yağdan mı kullanayım yoksa daha gelişmiş esp formula 5w-30 ya da farklı bir yağ falan kullanmalı mıyım ?

Ayrıca usta bakım periyoduna 10.000 km yazdı ve hava filtresini de 5000'de bir değiştirelim dedi, bu konu hakkında görüşlerinizi alabilir miyim ? 5000 km'de bir hava filtresi sorun değil de, yağı 10.000'de bir değiştirmek erken değil mi bu konuya ne dersiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaşlar ilk defa yağ çubuğunu çekip yağa baktım ve yağın rengi bana koyu gibi geldi, yani önceki araçlarımda hep normal yağ rengi olurdu, bu siyahımsı gibi, normal midir?

Daha önce bahsedilmişti, dizellerde yağ çabuk kirlenir ve koyu olur diye.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O yağın kararmış olması yağlamanın iyi olduğuna kanıttır. Sürekli açık renk istiyorsanız 500 km de değiştirmelisiniz.atmosferik motordan turboşarj motorlara geçtikçe yağ daha erken kararmaya başladı. Çünkü içten yanmalı olmasada ciddi bir devirin olduğı ve yağlamanın sürekli gerekli olduğu aşırı ısınan bir parçadır turbo.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.