Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Seat Leon (Fakirlerin Audi'si?)

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Bana kalırsa kolay kolay bu arabaları sırf teknik verisiyle kıyaslamam. Zaten hafif olan aracın 0-100 vb şeylerde önce olacağı kesin. Motorun karakteri ara hızlanması vs daha önemli.

Fiyat kıyaslamasında da aynı şekilde ford ile seat'ı direk kıyaslarsak ford alacak kimsenin olmaması lazım :) Gideğim birazdan test aracı varsa sürerim.

Otoşov'dan fotolar

Focusun sürüşünün Leondan iyi olacağını tahmin ediyorum. Zaten Leonun bu ucuz oluşunda arka  süspansiyonun bağımsız olmaması da etken olabilir.  

Ancak şehir içi ev-iş kullanıcısı için bağımsız-torsiyon  farkının çok önemli olmadığını düşünüyorum.

Kullananlardan süspansiyon konforuna özel övgüler var. Mk2 den çok daha iyi yani yumuşaklık ve konfor anlamında diyorlar. Ehh 105 bg arabadan da kimse pist rekoru beklemiyor.

Merakla yorumlarını bekliyorum Yakup. Oturma pozisyonu, iç mekan ferahlığı , süspansiyon konforu gibi şeylere dikkat edersen sevinirim.  Plastik kalitesine falan fazla takılmıyoruz. 

FRa bakma zaten o çok fena :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açık söylemeliyim bugün arabamı değiştirmek zorunda kalsam fazla düşünmeden gidip Leon 1.4TSI 140PS FR alırım, beyaz... Hepi topu 50.000 TL

Ayarlanabilir sürücü profilleri dahil hemen her donanım özelliği var, performansı hafifliği nedeniyle EB'u aratmaz, sürüşü de öyle!

Nokta

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açık söylemeliyim bugün arabamı değiştirmek zorunda kalsam fazla düşünmeden gidip Leon 1.4TSI 140PS FR alırım, beyaz... Hepi topu 50.000 TL

Ayarlanabilir sürücü profilleri dahil hemen her donanım özelliği var, performansı hafifliği nedeniyle EB'u aratmaz, sürüşü de öyle!

Nokta

Gerçekten çok iyi fiyatı bizim üniversitede çok konuşulan bir araba herkesin dilinde. Tsi-Dsg uyumsuzluğu sorun cikarmasi eskisi gibi midir acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerçekten çok iyi fiyatı bizim üniversitede çok konuşulan bir araba herkesin dilinde. Tsi-Dsg uyumsuzluğu sorun cikarmasi eskisi gibi midir acaba ?

Eskisi kadar değil, bir dönem fire %25'lerdeydi, şimdilerde gayri resmi tahminler %5-10 arasında. Almanya'da geniş kapsamlı bir ankette VW DSG kullananların %39'u şanzıman problemi yaşamış, tabii problemin niteliği dikkate alınmıyor, hatta anket sonrasında VW grubu şanzımanlar için başvuru olması halinde garanti kapsamını genişleteceklerini bildirmiş anket katılımcılarına...

Ancak Leon 1.4TSI şimdilik DSG ile gelmiyor bildiğim kadarı ile; yoksa VW'nin ve hatta A3'ün pastasından ciddi pay kapar.

Sedan düşünenlerin de mutlaka Skoda Octavia'ya bakması lazım, ancak fiyatları biraz daha yüksek, Leon kadar avantajlı görünmüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nokta

Yapma abi :D Ful LED olmayan leon alma :D :D :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focusun sürüşünün Leondan iyi olacağını tahmin ediyorum. Zaten Leonun bu ucuz oluşunda arka  süspansiyonun bağımsız olmaması da etken olabilir.  

Ancak şehir içi ev-iş kullanıcısı için bağımsız-torsiyon  farkının çok önemli olmadığını düşünüyorum.

Kullananlardan süspansiyon konforuna özel övgüler var. Mk2 den çok daha iyi yani yumuşaklık ve konfor anlamında diyorlar. Ehh 105 bg arabadan da kimse pist rekoru beklemiyor.

Merakla yorumlarını bekliyorum Yakup. Oturma pozisyonu, iç mekan ferahlığı , süspansiyon konforu gibi şeylere dikkat edersen sevinirim.  Plastik kalitesine falan fazla takılmıyoruz. 

FRa bakma zaten o çok fena :D

Leon'da Arka süspansiyonlar bağımsız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.