Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sony Teyp Lerde Ön Panel

ferhat tezcan

Soru

Sony teyplerde hoperlörler hariç sadece ön panelin ve ekranın değiştiğini ve ana ünitenin aynı kaldığını duydum.Bu konu hakkında bilgisi olan varmı?

Şu çıkıyor yerine sony kapak takılıyor bu mudur?

20120531125343.jpg

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ya arkadaşlar mevcut teybin ön kapağı daha orjinal durmuyomu sizce? Neden herkes illa Sony olmalıydı diyor? Marka bağımlılığından mı yoksa sadece ses kalitesinden mi? Demek istediğim kapak eskisi gibi kalıp sadece kolonlar sonydeki gibi olsa bu kadar geçis yapmak istermiydi millet? Yada bizim kapaklarda sony yazsa beğenmeyecekmiydik acaba yine bu kapağı?

Olay kapak sorunu falan degil. Sadece ve sadece imaj meselesi. Zaten ford ta bunun farkind aoldugu icin bilinirligi ve kalite algisi en yuksek marka ile isbirligi yapiyor. Bunu yapmadan once amerikada genis bir arastirma falan yapmislardi. Bunun sonucunda sony ile lisans anlasmasi yapildi.

Kalite konusuna gelince, daha janjanli bir on panelden daha fazlasina sahip olmazsiniz. Ancak eger amaciniz ses kalitesini arttirmak ve daha duru bir ses elde etmekse hoparlorleri kaliteli olanlar ile degistirmeniz yeterli. Ben olsam focal tercih ederdim. Siz amlifier a falan gerek kalmaksizin tatmin edecektir. Eger beklentiniz duru ses degilde daha yuksek ses ise o durumda amplifier ihtiyaciniz olabilir. Kisacasi is hoparlorde bitiyor.

Defaten yazdim, arka unite hepsinde ayni. Eger ayni olmamis olsa zaten sadece on panel degisimi ile falan calistiramazdiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Birde yanlış anlaşılmasın; ünitenin aynı olması mevcut araçlar ile yeni Sony li arasında fark yok diye :) yani imaj degil sadece olay. ses farkı pek tabi ki oldukça fazla.

Ee tabi imaj artısı olsun o kadar. Bu işlerden anlamayan Okadar çok kullanıcı var ki, özel sanıyor :D ahaha

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yahu Yakup bin defa sana bu konuyu anlattim ama sen hala ayni yerdesin. Iyisimi sen orada kal ben burada.. Baska turlu olmayacak.

- Sony olayi sadece imaj meselesi.

- Sesin daha kaliteli olmasi hoparlorlerden kaynaklaniyor, onlarinda markasi sony falan degil.

- Renkli ekranin markasi da arkadaki ana unitenin markasi da sony falan degil.

Yani sony sony diye sadece marka imajindan bahsediyoruz.

Sonyli focus 3 aldiginizda elde ettiklerinizin hicbirisinin sony ile alakasi yok. Sesi farkli mi? Evet farkli. Cunku 6 yerine 9 tane hoparlor var. Hatta sync lerde subwoofer falanda var. Dolayisi ile 10 hoparlor var. Ancak onlarda cok matah degil ortalamanin altinda kaliteye sahip cin mali hoparlor setinden ibaret. Eger daha berrak daha kaliteli ses istiyorsaniz paraya kiyip kaliteli hoparlor seti alin o sony diye para verdiginiz setten cok daha kalitelisine sahip olun.

Genele ozet yazayim, eger daha janjanli bir paneliniz ve renkli ekraniniz olsun istiyorsaniz onun icin sony alin. Ancak amaciniz daha kaliteli ses ise hoparlor degistirin yeterli. Illede sony diye bir kural yok. Zaten alacaginiz sey sony falanda degil. Farkli bir on panel, renkli ekran ve 9 tane hoparlor. Bunlar icin 900 lira verilirmi? Ben sadece ekran icin bile verirdim. Ancak zaten hali hazirda focus 3 arabam varsa bunlar yok diye hayiflanmazdim.

Mertol Kip tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben anlatamıyorum sanırım, senin ilk yazdığından su çıkıyor ; arkadas sadece onu değişik sadece imaj.

Ama öyle degil ki arada çok fark var.. Farkın şiddeti paraya bağlı artar beni bağlamaz ki. Sadece cumlen eksik sanki Ford kazık atıyor sadece görüntü değişiyor gibi algılanıyor. Şimdi anlatabildim mı acaba?

Not: Mertol abi ben 4 yıldır sony marka panelli Cin den gelen veya baska ülke ama Sony olmayan hoparlarden müzik dinliyorum yani bana sayma istersen her türlü Sony digerlerine atlıyor.

Arka plandaki detay beni bağlamaz.orada Sony yazarken ses iyi mı degil mı? Bitmiştir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yoo dogru anlam yuklemisim kelimelere. Evet eger sadece sony oldugu icin para vereceksen kandiriliyorsun. Ford burada kazik atiyormu? Yoo lisans anlasmasi yapmis adamlar, sony nin imajini kullaniyorlar. Eger sen bunu yiyorsan sen kendini kandiriyorsun demektir.

Hicibirisi ne seni baglar ne de beni baglar. Ben ne ford un ne de ithalatcisinin ortagi ya da sahibi degilim.

Focus 2 lerdeki sony unite digerlerinden farkliydi. Tonlamasi da farkliydi, hardware de farkliydi. Oysa bunda ayni. On paneli degistirince her ikisinde de hicbir modifikasyona gerek kalmadan calisiyor zaten. Soketleri kablo tesisati falan filan herseyi ayni. Kaldi ki unitenin icini de actim baktim, ici de ayni. Sync haric tum uniteler birbiri ile ayni. En azindan benim incelediklerim oyleydi. (5 ayri uniteyi inceleme firsatim oldu bugune kadar. Bunlardan birisi sync unitesi idi.) Dolayisi ile unitelerin ayni oldugunu rahatlikla soyleyebilirim. Aldiginiz sey ayni. On panelde sony yaziyor diye sony aldiginizi falan sanmayin. Bora da daha once iddia etmisti, ona sony lerde cikan hoparlorun arkasindaki made in PRC yazisinin fotosunu cekip gondermistim. Ararsam gene bulurum o fotografi.

Benim orada yazmaya calistigim sey sirf sony yaziyor diye neden benim arabamda yok diye uzulmemeniz. Eger derdiniz daha berrak daha duru bir ses elde etmekse hoparlorlerinizi degistirin. Eger ekransa ekrani da degistirebilirsiniz. Panelse o da degisir. Ama arabayi sifir alacaksaniz ve bunlar sizin icin onemliyse o zaman 900 lira fark verip sony li olanini alin. Ama sony oldugu icin degil. Sirf ekran bile 900 liraya deger.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yav üzülen Fuzuli üzülüyor zaten ses için üzülünür mü?

Zaten 1428382 defa gelecek demiştik :)

Not: bora abinin anlattığı ile;

Boğuk ses felan gelmemiş .. (şu arkadan gelen)

Alper abinin aracında hoparlörü söktüler kapıdan yine aynı ses gelmiş.(yani Trim degil)

Diyorum ki hoparlörde iyileştirme yapılmış olabilir mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mertolun dediği gibi arka ünite aynı....Ancaaaaak sony ses sisteminin kullandığı kablolama sistemi ile bağlntı soket uçları çok daha kaliteli malzemeden yapıldığından aletten herhangi bir cızırtı çıkmıyor şimdiki DAB sistemdeki cızırtının nedeni kullanılan kabloların mevcut elektronik sistemlerden etkilenmeleri yüzünden,ancak sony sistemde kullanılan kablolar,jacklar vs daha kaliteli olduğu için o ince cızırtı kalmamış....Öt yandan yüksek seslerde sadece öndeki tweeterlarda çatlama oluyor....Sanırım hoparlörler değiştirilmiş onlardan ses gelmiyor ama tweeterlar aynı...Ama arka kapılara konulan tweeterlar sayesinde sesin boğulması önlenmiş ve çıkışlar rahatlatılmış....Bence Sony alın,almak için uğraşın,almazssanızda pişman olun....Yada sony almayın,mertolun dediği gibi bir hoparlör takviyesiyle olayı bitirin....Sony kapak ve ekran bulmak kolay artık...Ben sanırım sony kapak ve ekran ile arka kapılara tweeterla işi kapatıcam,artık ön camdaki sbcenterda olmasın ne yapalım....Mertol ne zaman buluyoruz bava sony kapakla ekranı birader ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Not: Mertol abi ben 4 yıldır sony marka panelli Cin den gelen veya baska ülke ama Sony olmayan hoparlarden müzik dinliyorum yani bana sayma istersen her türlü Sony digerlerine atlıyor.

Arka plandaki detay beni bağlamaz.orada Sony yazarken ses iyi mı degil mı? Bitmiştir

Bunu herhalde sonradan ekledin, gormemisim..

Sendeki sadece panel degil unitenin kendiside farkli ancak o da sony uretimi degil. Cikart yanindaki etiketteki visteon portugal yazisini goruver artik.

Neyi sayip saymayacagimi bilirim ben merak etme.. O aletinde envai cesidi elimden gecti.. Ne oldugunu gayet iyi biliyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bunu herhalde sonradan ekledin, gormemisim..

Sendeki sadece panel degil unitenin kendiside farkli ancak o da sony uretimi degil. Cikart yanindaki etiketteki visteon portugal yazisini goruver artik.

Neyi sayip saymayacagimi bilirim ben merak etme.. O aletinde envai cesidi elimden gecti.. Ne oldugunu gayet iyi biliyorum..

Bende bunu anlatıyorum ne olduğu umrunda degil hepsinin (diğer standart araçlar) üstünde..

Ben son aliciyim içindeki kablo ünite beni ilgilendirmez

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yav üzülen Fuzuli üzülüyor zaten ses için üzülünür mü?

Zaten 1428382 defa gelecek demiştik :)

Not: bora abinin anlattığı ile;

Boğuk ses felan gelmemiş .. (şu arkadan gelen)

Alper abinin aracında hoparlörü söktüler kapıdan yine aynı ses gelmiş.(yani Trim degil)

Diyorum ki hoparlörde iyileştirme yapılmış olabilir mı?

Her basta değil ama bazı basslarsa gelen fırt fırt ses hoparlörden geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende bunu anlatıyorum ne olduğu umrunda degil hepsinin (diğer standart araçlar) üstünde..

Ben son aliciyim içindeki kablo ünite beni ilgilendirmez

Iyide konu Sony degilmiydi? Sony oldugu icin para vermiyormuyduk? Amac daha iyi ses ise o durumda o 900 liradan daha azina focal access serisi 4 tane komponent al tak cillop gibi ses olsun arabanda.. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Iyide konu Sony degilmiydi? Sony oldugu icin para vermiyormuyduk? Amac daha iyi ses ise o durumda o 900 liradan daha azina focal access serisi 4 tane komponent al tak cillop gibi ses olsun arabanda.. ;)

Mertol abi sen beni anlamak istemiyorsun bence. Bende benim dışardan yazan sony yazan sistem için konuştum içindeki kablo ünite hoparlör beni ilgilendirmez diyorum firma bu isim altında bana bunu sunmuş.. Olay bu yani. Alıcı buna bakar . Sonra yapılan Modifiyeye kalırsak bende biliyorum ABD den aldım focallari evde yatıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.