Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk1 1.6 2.0 1.8 En Son Kaç km/h hız'a ulaşır?

Şükrü Abay

Soru

İyi Akşamlar Sayın Focus Sahipleri :)

Gelelim Performans konusuna ..

Benim aracım 1.6 100 ps Sedan Focus düz yolda 205 km/h gördüm imzamda yazdığım gibi..

Daha da çıkar mı ?

0-100 km/h =10.7 küsür saniye olarak düz yolda denemiştimm. Tabi bu 6 7 denememle oldu :))

İlk kalkışta çok hafif patinaj çektirerek kaldırınca iyi bir sonuç verdi.

2.0 1.8 Focusların performansı nasıldır ?

1.6 100 ps Focus 205 km/h görüyor ise

2.0 Focus Kadranı deviriyor sanırım :)) ?

Bİlgisi olan veya deneyimleri olan yazarsa sevinirim.

İyi Akşamlar tekrardan..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Aslında sorulması gereken soru ...

... trafikte güven içinde yolculuk yapmak için, kendi canımızı ve yolu paylaştığımız diğer kişileri korumak için hangi hızda gitmemiz gerekir?

İzninizle bir çıkarım yapayım ... ben hızlı bir şoför değilim (en azından trafikte) diyelim ki hızlı bir şoför ile aynı anda marşa bastım ve İstanbul'dan Ankara'ya doğru yola çıktık. Diğer şoför arkadaş Allah ne verdiyse bastı, ben ise maksimum hız sınırlarına uydum.

Ankara'ya vardığımız zaman aramızda ne kadar zaman farkı olur? Yarım saat'mi? Bir saat'mi? (fazladan tüketilecek yakıttan, adresinize gelecek trafik cezalarından , yolculuk bitminde çekeceğiniz yorgunluk hissinden -adrenalin nedeni ile- veya yol boyu alacağınız ve insanlara yaşatacağınız gereksiz risklerden bahsetmiyorum) eee? Zamanınız bu kadar mı değerli? Zamanınız canınızdan daha mı değerli? Hadi siz canınıza kıymet vermiyorsunuz, ya yoldaki diğer araçlar? Onların içindeki insanlar? 

...yüksek hızda algı/tepki zamanınız kısalır, düşmanımdan ırak olsun ... önünüze bir yaya çıksa? bir çocuk yola fırlasa? trafikteki diğer araçlardan biri saçmalasa ne olacak? Milisaniyeler içinde kaza olup bitecek, siz hala ne olduğunu anlamaya çalışacaksınız.

Otomotiv firmaları araçların aktif ve pasif güvenlik tedbirlerini arttırmak adına her yıl on milyonlarca dolar harcıyor ama hala sorumsuzluk ve/veya düşüncesizlik için bir tedbir alınamadı (ne yazık ki)

...ayıp ... ayıp ...yakışmıyor. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim her zaman savunduğum birşey var Türkiye ola ki Avrupa ülkeleri gibi zengin ve satınalma gücü yüksek olsaydı ne olurdu ? düşünsenize bu gençlerin altında BMW M3'ler, Mercedes AMG'ler, Porche vs.. Kawasaki'ler, Suzuki Hayabusalar.... Allah biliyor da vermiyor bu ülkeye o imkanları, düşünsenize öyle bir durumu, vay halimize :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim her zaman savunduğum birşey var Türkiye ola ki Avrupa ülkeleri gibi zengin ve satınalma gücü yüksek olsaydı ne olurdu ? düşünsenize bu gençlerin altında BMW M3'ler, Mercedes AMG'ler, Porche vs.. Kawasaki'ler, Suzuki Hayabusalar.... Allah biliyor da vermiyor bu ülkeye o imkanları, düşünsenize öyle bir durumu, vay halimize :)

Böyle olurdu

İmrenilesi değil ibret alınası bir videodur, şansını çok zorlayan mevlasına kavuşur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

olay adrenalin ise çok daha iyi yöntemler var. 

...öyle para yığmak falan da gerekmiyor, her bahar döneminde Türk Hava Kurumu Paraşütçülük kursları açıyor. O kurslara katılıp bröve alana kadar statik atlayış yaparsanız bir sonraki adımda Skydive'a geçebilirsiniz. İkinci kursun sonundan itibaren serbest düşüş denemenize izin veriyorlar diye hatırlıyorum. (yanılıyorsam lütfen düzeltin) Her ikisini de denemiş biri olarak yarım milyon dolarlık araçla pistte gazlama veya Skydive arasında seçim yap deseler bir kalp atışı kadar düşünmeden Skydive'ı seçerdim. 1,5 - 2 kilometre boyunca düşmenin verdiği adrenalin ayağınızdaki botları tepeleme dolduracak kadarsa araba gazlama onun yanında ancak çay kaşığı ile tarif edilebilir.

...hadi canım diyenlere serbest düşüş hız rekorunun 1,300km/h'yi aşkın olduğunu ve daha ilk bin metre'de 900 km/h'i aştığınızı belirtmek isterim.  üstelik bu tür sporlarda kimsenin canını / malını (kendiniz hariç) tehlikeye'de atmıyorsunuz.

Kuşkusuz benimkisi sadece bir örnek, trafiğe çıkıp gazlamaktan çok daha etkili eğlence ve adrenalin yöntemleri varken bazı insanların sergilediği umarsızlık, düşüncesizlik, bencillik resmen kafamın tasını attırıyor. Yıllardır bu işi yani arabacılığı profesyonel şekilde yapan birisiyim ve bu güne kadar en az üç tane "bana bir şey olmaz" diyen hızlı şoförü, daha doğrusu onlardan arta kalanı arabalarının hurdalarından çıkardım. 

Sonuç : Geberecesen bana uyar kardeş, ama bunu başkalarına zarar vermeden yap. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

olay adrenalin ise çok daha iyi yöntemler var. 

...öyle para yığmak falan da gerekmiyor, her bahar döneminde Türk Hava Kurumu Paraşütçülük kursları açıyor. O kurslara katılıp bröve alana kadar statik atlayış yaparsanız bir sonraki adımda Skydive'a geçebilirsiniz. İkinci kursun sonundan itibaren serbest düşüş denemenize izin veriyorlar diye hatırlıyorum. (yanılıyorsam lütfen düzeltin) Her ikisini de denemiş biri olarak yarım milyon dolarlık araçla pistte gazlama veya Skydive arasında seçim yap deseler bir kalp atışı kadar düşünmeden Skydive'ı seçerdim. 1,5 - 2 kilometre boyunca düşmenin verdiği adrenalin ayağınızdaki botları tepeleme dolduracak kadarsa araba gazlama onun yanında ancak çay kaşığı ile tarif edilebilir.

...hadi canım diyenlere serbest düşüş hız rekorunun 1,300km/h'yi aşkın olduğunu ve daha ilk bin metre'de 900 km/h'i aştığınızı belirtmek isterim.  üstelik bu tür sporlarda kimsenin canını / malını (kendiniz hariç) tehlikeye'de atmıyorsunuz.

Kuşkusuz benimkisi sadece bir örnek, trafiğe çıkıp gazlamaktan çok daha etkili eğlence ve adrenalin yöntemleri varken bazı insanların sergilediği umarsızlık, düşüncesizlik, bencillik resmen kafamın tasını attırıyor. Yıllardır bu işi yani arabacılığı profesyonel şekilde yapan birisiyim ve bu güne kadar en az üç tane "bana bir şey olmaz" diyen hızlı şoförü, daha doğrusu onlardan arta kalanı arabalarının hurdalarından çıkardım. 

Sonuç : Geberecesen bana uyar kardeş, ama bunu başkalarına zarar vermeden yap. 

Sen kitap yaz ben okuyayım abi, o derece yani :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aşırı hız sonuçunda ALLAH KORUSUN siz ölürseniz intihar, karşıdan birinin ölümüne neden olursanız cinayet.

1.şıkta sadece öbür tarafta cevap verirsiniz (verebilirseniz!) 2.şıkta hem burada hem orada cevap verirsiniz!

hey yıl yüzlerce kişiyi kaybettiğimiz trafik kazaları neden oluyor acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.