Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk1 1.6 2.0 1.8 En Son Kaç km/h hız'a ulaşır?

Şükrü Abay

Soru

İyi Akşamlar Sayın Focus Sahipleri :)

Gelelim Performans konusuna ..

Benim aracım 1.6 100 ps Sedan Focus düz yolda 205 km/h gördüm imzamda yazdığım gibi..

Daha da çıkar mı ?

0-100 km/h =10.7 küsür saniye olarak düz yolda denemiştimm. Tabi bu 6 7 denememle oldu :))

İlk kalkışta çok hafif patinaj çektirerek kaldırınca iyi bir sonuç verdi.

2.0 1.8 Focusların performansı nasıldır ?

1.6 100 ps Focus 205 km/h görüyor ise

2.0 Focus Kadranı deviriyor sanırım :)) ?

Bİlgisi olan veya deneyimleri olan yazarsa sevinirim.

İyi Akşamlar tekrardan..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Stock Focus Hb vs Stock Focus Sedan hemen hemen aynı sürücüler. 0-150 denense önemli olan ne olur ?

150-0 mesafenizi düşünmek olur bence... ve 150 ile giderken ayağınızı gazdan frene götürürken kat ettiğiniz mesafeyi düşünmekte gayet olumlu olur.

İmzanızda aracınızın bazı verilerini yazmışsınız. 0-100 değerini ölçerken 100-0 değerini hiç merak ettiniz mi ? Önünüze bir engel geldiğinde ecel terleri dökerken test ediyor olmak hiç hoş olmaz sanırım..

Yarıştan bahsediyorsunuz .. Ne yarışı pardon..? Aracınızda yarış yapabilmek için FIA onaylı donanımlar mevcutmu ? Lisanslarınız varmı ?

Siz yarış yapmıyorsunuz. Siz sadece kendinizi eğlendiriyorsunuz. Ve bunun adına yarış diyorsunuz..

Aracınızın lastiklerinin kamm dairesi sınırını biliyormusunuz ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

150-0 mesafenizi düşünmek olur bence... ve 150 ile giderken ayağınızı gazdan frene götürürken kat ettiğiniz mesafeyi düşünmekte gayet olumlu olur.

İmzanızda aracınızın bazı verilerini yazmışsınız. 0-100 değerini ölçerken 100-0 değerini hiç merak ettiniz mi ? Önünüze bir engel geldiğinde ecel terleri dökerken test ediyor olmak hiç hoş olmaz sanırım..

Yarıştan bahsediyorsunuz .. Ne yarışı pardon..? Aracınızda yarış yapabilmek için FIA onaylı donanımlar mevcutmu ? Lisanslarınız varmı ?

Siz yarış yapmıyorsunuz. Siz sadece kendinizi eğlendiriyorsunuz. Ve bunun adına yarış diyorsunuz..

Aracınızın lastiklerinin kamm dairesi sınırını biliyormusunuz ?

Abi haklısın,

Zaten böyle genel düşünsem drag yapmam.

Zaten 130 140 'dan sonra rüzgar fena etkiliyor bunları da göz önünde bulunduruyorum.

Sadece varsayım olarak dedimm.

Varsayım olarak düşünürsek kızmadan bana cevap verir misin ? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ogün'ün yazdıklarına katılmakla beraber akademik anlamda soruyu cevaplamak lazım gelirse HB 0.1 saniye düzeyinde daha çabuk hızlanır, son hızı da 1-2 km/h daha düşük olabilir.

Ancak bu farklar aynı sürücü de bile kullanım farkı, iklim şartları, motorların üretim toleransları gibi tali nedenlerle pratikte fayda sağlamayacak düzeydedir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aralarındaki farkı kimse tahmin edemez.

Aynı motor aynı şanzıman aynı tasarım.

Herşey eşit olursa hb biraz daha avantajlı olur bu konuda.

Motorun durumu. Motorun alışmış yüzeylerinin hangi devir bandında tork uyguladığı bölümü daha iyi. kullanılan yakıt. Lastiklerin havası balansı. motorunuzun yağının durumu sıcaklığı ömrü. Herşey etken

sol şeitte asfalt dah parlaktır sürtünme kuvveti düşer 1sn daha erken ulaşır 150 ye.

Siz boşverin denemeyin bence.

Güzel güzel gezip focuslarınızın tadını çıkartın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tamam abi teşekkür ederim.

Benim sıkıntım şu yöndeydi..

Sahibinden.com 'da teknik verilerde Sedan 11.2 sn 0-100 ulaşma süresi

HB de ise 10.4 sn 0-100 ulaşma süresi

Bu kadar fark olur mu diye düşünmüştüm.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Sahibinden.com karıştırmış Focus'ların teknik verilerini.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben basacak yol bulamadım ama 3.viteste 150 km/h kesiciye giriyor 4 e attım yavaşladım aracım orjinal olduğu için teknik donanım olmadan hız yapmak iş değil açıkcası... yol tutuşunu artıracak ve fren mesafesini azaltacak donanımlar yoksa ki olsa ne olur ?? denememekte fayda var birine kafa tutacaksan o hızlara çıkmadan biter zaten iş !!! bununla ilgili sana bir video tavsiye ediyorum focus mk1

crash test 190 km/h da olacak olanlar hız her türlü felakettir!şimdi hız yapmayı sevenlerin bahanesi hazır düz duvara vurduğu için böyle diyecekler duvar olmasa taklalarla gidecekti.. Kolay gelsin
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle Kesinlikle Hız Felakettir sadece deneme amaçlı denemiştim aracı ve onda da yol bomboş ve ben araba içinde tektim.

4.viteste 200 +-3 km/h gördüm.

5.vitese attığımda 205 km/h oldu.. 104.250 km araç :)

Daha da gider yani..

Bir kere de Gauge Test Menüsünden Digital km/h hızını açıp deniyeceğim.

Focus 3 lerde gauge test menüsünden yada başka şekilde digital olarak km hızı görmek mümkünmü ???
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tamam abi teşekkür ederim.

Benim sıkıntım şu yöndeydi..

Sahibinden.com 'da teknik verilerde Sedan 11.2 sn 0-100 ulaşma süresi

HB de ise 10.4 sn 0-100 ulaşma süresi

Bu kadar fark olur mu diye düşünmüştüm.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Sahibinden.com karıştırmış Focus'ların teknik verilerini.

sahibindendeki teknik veriler sağlıklı değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.