Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tıkırtı Sesi

birol kara

Soru

arkadaşlar özellikle ince mıcırlı yollarda,arnavut kaldırımı tarzı taş yollarda ve buna benzer yollarda bazen sanki iki parça arasında ufacık bir boşluk varmışta arada bir birbirlerine çarpıyomuş gibi bir tıkırtı oluyo ve bu sesi duyduğumda direksiyonda da aynı anda titreme yada ne bileyim darbe hissediliyor.

sizce sorun ne olabilir.bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa çook ii olur.

birde arkadaşlar yağmur sensörünü nasıl kapalı konuma getiriyoruz ?daha önce forumda konu açılmıştı ama baktım göremedim..

msj larınızı bekliyorum arkadaşlar....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

arkadaşlar özellikle ince mıcırlı yollarda,arnavut kaldırımı tarzı taş yollarda ve buna benzer yollarda bazen sanki iki parça arasında ufacık bir boşluk varmışta arada bir birbirlerine çarpıyomuş gibi bir tıkırtı oluyo ve bu sesi duyduğumda direksiyonda da aynı anda titreme yada ne bileyim darbe hissediliyor.

birde arkadaşlar yağmur sensörünü nasıl kapalı konuma getiriyoruz ?daha önce forumda konu açılmıştı ama baktım göremedim..

msj larınızı bekliyorum arkadaşlar....

Bu tıkırtı araç içinden gelen bir sesmi yoksa ön takımlardan dreksiyon içinden gelen bir ses gibi mi eğer ön takımlardan gelen bir ses tarzındaysa bazı araçların direksiyon kutusunda sorun olduğunu duydum. Bende de bozuk yollarda lıkırtı tarzında ses geliyor artmasını bekliyorum biraz daha artınca servise gideceğim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bahsettiğiniz ses direksiyon kutusundan geliyor ve anormal/zararlı bir durum değil, yeni nesil Fiesta/Focus direksiyonlarında sık rastlanan bir durum.

Dert etmeyin.

Ancak çok rahatsız ederse garanti sürecinde yıllık bakımlarda kontrol edilmesini talep edersiniz.

Servislerin aracı tanımadığı görüşünüz çok doğru değil, en azından yürüyen aksam için, çünkü ufak tefek revizyonlar dışında ondört senedir hemen hemen aynı alt yapı kullanılıyor.

Yağmur sensörünü devre dışı bırakamazsınız ancak otomatik silmeyi kapatabilirsiniz. Bunun içinde silecek kolunu sıfır konumuna almak gerekir.

Aşağı basarsanız tek siler, sıfır konumunda kapalıdır, tek kademe yukarı otomatik, iki kademe yukarı yavaş devamlı, üç kademe yukarı hızlı devamlı silmedir.

Kullanım kılavuzunu okuyun, işinize yarayacak detaylar keşfedebilirsiniz.

Güle güle kullanın aracınızı bu arada...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynanın arkasındaki sensörlerin olduğu yerden bendede tıkırtı geliyor bozuk yollarda,bunun la ilgili servise gittim .Sünger veya başka bişey sıkıştırma yoluna gitmediler,direk kapağın değişimini yapacaklar.

S.a bende sesin oradan geldiğini düşünmüştüm serviste çift taraflı bant, sünger falan denediler ancak ses kesilmedi daha sonra parça deşimine gidildi yine ses kesilmedi.Sonra sesin ön gögüsten camın altından hava üfleyen kısımdan geldiğini buldum.Elimle camın altına bastırdığımda ses gelmiyor.yolcu tarafının tam karşısı ama sıkıldım bu sorundan daha sonra gidipgöstermedim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu tıkırtı araç içinden gelen bir sesmi yoksa ön takımlardan dreksiyon içinden gelen bir ses gibi mi eğer ön takımlardan gelen bir ses tarzındaysa bazı araçların direksiyon kutusunda sorun olduğunu duydum. Bende de bozuk yollarda lıkırtı tarzında ses geliyor artmasını bekliyorum biraz daha artınca servise gideceğim

problem sizin de bahsettiğiniz gibi aracın dışında direksiyondan büyük bir ihtimalle.bi memleket yaptıktan sonra servisin yolunu tutarım bende.önce yaptıran bilgi paylaşımı yaparsa on numara olur bu arada:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bahsettiğiniz ses direksiyon kutusundan geliyor ve anormal/zararlı bir durum değil, yeni nesil Fiesta/Focus direksiyonlarında sık rastlanan bir durum.

Dert etmeyin.

Ancak çok rahatsız ederse garanti sürecinde yıllık bakımlarda kontrol edilmesini talep edersiniz.

Servislerin aracı tanımadığı görüşünüz çok doğru değil, en azından yürüyen aksam için, çünkü ufak tefek revizyonlar dışında ondört senedir hemen hemen aynı alt yapı kullanılıyor.

Yağmur sensörünü devre dışı bırakamazsınız ancak otomatik silmeyi kapatabilirsiniz. Bunun içinde silecek kolunu sıfır konumuna almak gerekir.

Aşağı basarsanız tek siler, sıfır konumunda kapalıdır, tek kademe yukarı otomatik, iki kademe yukarı yavaş devamlı, üç kademe yukarı hızlı devamlı silmedir.

Kullanım kılavuzunu okuyun, işinize yarayacak detaylar keşfedebilirsiniz.

Güle güle kullanın aracınızı bu arada...

cem bey benim bundan önce kullandığım grande puntomda da aynı ses vardı.doğru aslında çok önemli birşey gibi değil fakat ben sıfır aracı sırf bu sorunlar yüzünden aldım.sanırım arabam konusunda biraz fazla hassasım:)tolga beye de yazdığım gibi ilk fırsatta servise gidecem.

silecek kolu ile ilgili bilgiler içinde çok teşekkürler.bir kaç gün önce sıfır konumda silecek durup dururken çalıştı.soruyu da ondan dolayı sordum belki benim atladığım bir şey vardır diye.

son birşey daha;sanırım forumda sizin iletinizdi.lastiklerin garantiden değişimiyle ilgilimdi.lastikler conti miydi ve nasıl bir sorun vardı acaba?

birol kara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bana da bazen o tıkırtı sesi sağ ön direkten geliyor gibi geliyor. Bastırdım biraz oynuyor o bölgede kaplama. Sol ön direk daha sıkı monte edilmiş. Elle bastırınca aynı oynama yok. Genelde müzik radyo açık olduğundan duymuyorum. Unutmazsam servise götürdüğümde baktıracağım. (daha 5000 deyiz ama)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

S.a bende sesin oradan geldiğini düşünmüştüm serviste çift taraflı bant, sünger falan denediler ancak ses kesilmedi daha sonra parça deşimine gidildi yine ses kesilmedi.Sonra sesin ön gögüsten camın altından hava üfleyen kısımdan geldiğini buldum.Elimle camın altına bastırdığımda ses gelmiyor.yolcu tarafının tam karşısı ama sıkıldım bu sorundan daha sonra gidipgöstermedim.

A.s,bende ses kesin sensörlerin olduğu yerden geliyor fakat çözüme ulaşacakmıyım orası şüpheli,bekleyip görecez.Sizin sorunun kaynağını bulmuşsunuz çözümüyle birlikte,bence yine servise gidin sürekli ses dinlemektense,basit bişeydir büyük ihtimal.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

A.s,bende ses kesin sensörlerin olduğu yerden geliyor fakat çözüme ulaşacakmıyım orası şüpheli,bekleyip görecez.Sizin sorunun kaynağını bulmuşsunuz çözümüyle birlikte,bence yine servise gidin sürekli ses dinlemektense,basit bişeydir büyük ihtimal.

bende kesin olarak sensörlerin oradan geldiğini düşünüyordum.Hatta sensörleri bile kontrol ettik değişme sebebimiz de takıp-çıkarma esnasında kapağın tırnakları kırılıyor sizde taktırırken dikkat edin onlara. Benim arka kapıdan da ses geliyor. Ama servise bunun için gitmek ve daha fazla araba ile oynatmak istemiyorum çünkü parçalara zarar geliyor böyle bineceğim bie süre belki bakımda söylerim yine. İnşallah siz sorunu bu şekilde halledersiniz çünkü bu sesler çok can sıkıcı.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

problem sizin de bahsettiğiniz gibi aracın dışında direksiyondan büyük bir ihtimalle.bi memleket yaptıktan sonra servisin yolunu tutarım bende.önce yaptıran bilgi paylaşımı yaparsa on numara olur bu arada:)

Aynen önce yaptıran yazarsa ona göre herkes gardını alır Ama ben servisle görüştüğümde bir iki araçta problem oldu değiştirdik dediler bende artmasını bekliyorum
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Direksiyon kutusundan gelen ses bizde Fiesta'da da Focus'ta da var.

İkisinde de çok nadir duyuluyor ve arttığı falan yok.

Rahatsız edici değil.

Focus'ta sesi belirttiğimde isterseniz direksiyon kutusunu değiştiririz ama yenisi de yapabilir dediler, inandım, önemsemedim ve değiştirtmeden mutlu mesut kullanıyorum.

Kafaya takılacak bir konu değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Direksiyon kutusundan gelen ses bizde Fiesta'da da Focus'ta da var.

İkisinde de çok nadir duyuluyor ve arttığı falan yok.

Rahatsız edici değil.

Focus'ta sesi belirttiğimde isterseniz direksiyon kutusunu değiştiririz ama yenisi de yapabilir dediler, inandım, önemsemedim ve değiştirtmeden mutlu mesut kullanıyorum.

Kafaya takılacak bir konu değil.

Evet çok rahatsız edici değil ama ben Edirne deyim burada yollar berbat bol şekilde duyuyorum sesi .Gerçi bu direksiyon kutusu sorunluysa çogu kişide varsa yeni takılacak olanda da olacaktır bana fabrikasyon bir sorun gibi geliyor.Buna benzer bir sorunda opellerde vardı 6 ayda bir direksiyon kutusu değiştirdim garantiden en fazla 6 ay sonra aynı ses yine geldi.Bunu çözecek olan ford hatanın kaynagını bulup düzeltmesi lazım gerçi opel bunu yapamadı hala aynı problem devam ediyor.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bana da bazen o tıkırtı sesi sağ ön direkten geliyor gibi geliyor. Bastırdım biraz oynuyor o bölgede kaplama. Sol ön direk daha sıkı monte edilmiş. Elle bastırınca aynı oynama yok. Genelde müzik radyo açık olduğundan duymuyorum. Unutmazsam servise götürdüğümde baktıracağım. (daha 5000 deyiz ama)

Benimde tıkırtı sorunlarım var. Sağ ön direkte sorun vardı.Servise gittim teste falan çıktılar hem sağ hem sol direkten ses geliyormuş ikiside değişti şu anda hiç ses gelmiyor direklerden.Ayrıca sensör bölümüde işlem gördü.

Sensörlerin olduğu yerden herkesten ses geliyor heralde . Benimde tıkırtı geliyordu ordan ama değişim olmadı görünmeyen yerlere sünger desteği yaptılar şimdi sorun yok.

Ama şunu anladım focusta ses problemi bitmiyor. :D Mesela benim ön sağ ve sol kapılar tıkırtı yapıyor. Servise gösterdim açıcaz dediler .Bende istemedim ilk etapta başka bişeyler deneyeyim dedim. İki kapının metalle plastiğinin birleştiği yere sünger sıkıştırdım.4 aydır hiçbir sorun yok(arada süngerler gözüme takılıyor sinir oluyorum ama yapacak bişi yok :) 2 haftaya bakıma gidicem direksyonun üstündeki plastikten ve gözlük koyma bölümünün oradan ses geliyor onlarıda göstericem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim sensörlerin olduğu kapak tıkırtı problemi yüzünden değişim yapıldı ve sünger takviyesi yapıldı,denemeye fırsat olmadan servisten aldım aracı ve ses eskiye nazaran daha fazla hatta baslı şarkılarda bile ses yapıyor,müsayit bizamanda kendim bişeyler sıkıştırıp öyle deniycem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.