Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Ecoboost Chip Tuning Ve Sprintbooster

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

• 2 ay sonra...

M.Gazihan chiplemiş

FORD FOCUS ECOBOOST 1.6TURBO TR'DE İLK KEZ

Standart : 182 hp - 240 nm

Megachips : 225 hp - 310 nm

Bu konu hakkında herhangi bir bilgi edinemedik video vs ulaşmadı mı? 

İnsignia 1.6 180 hp  gerçi yakıt olarak 1.6 EB 'tan çok fazla yakıyor hem daha ağır araba bunda da chip uygulaması var mı acaba? Sadece meraktan soruyorum performans olarak 1.6 EB ile 1.6 turbo insignia arasında ne gibi farklılıklar var? Sürat iyi bir şey değil ama ben EB ile  230'u gördüm belki ısrarcı davransaydım daha da fazla yapabilirdim.Bu video dikkatimi çekince merak ettim konu ile ilşikli olarak sormak istedim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konu hakkında herhangi bir bilgi edinemedik video vs ulaşmadı mı? 
İnsignia 1.6 180 hp  gerçi yakıt olarak 1.6 EB 'tan çok fazla yakıyor hem daha ağır araba bunda da chip uygulaması var mı acaba? Sadece meraktan soruyorum performans olarak 1.6 EB ile 1.6 turbo insignia arasında ne gibi farklılıklar var? Sürat iyi bir şey değil ama ben EB ile  230'u gördüm belki ısrarcı davransaydım daha da fazla yapabilirdim.Bu video dikkatimi çekince merak ettim konu ile ilşikli olarak sormak istedim.

Sanırım kimse ilgilenmedi  :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 EB ile 1.6 turbo insignia arasında ne gibi farklılıklar var?

Nasıl bir ilgi beklediğin anlaşılmamış olabilir.

Motorlar güç olarak hemen hemen aynı, Opel'in torku azıcık daha düşük ve birazcık daha yüksek devirde veriyor.

Insignia neredeyse 150 kg daha ağır.

Hızlanması 0-100 arası bir saniye kadar yavaş, ama Focus'ta da 7,9 tutturan olmadı testlerde, yani yakın denilebilir.

İyi aerodinamisi nedeniyle de son hızda 224 fabrika verisi.

Yani kağıt üstündeki verilere bakarsak ağırlık ve güç dengesine göre başarılı bir performans veriyor.

Videoya da bakarsak rüzgar ve eğim durumları net olmadığı için yorum yapmak zor ama bu değerler imkansız değil...

Otoyolda performans olarak birbirlerinden kopmazlar diye düşünüyorum.

Ama aynı süreçte biraz daha fazla yakacağı da kesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

konunun üzerinden 1 yılı aşkın bir süre geçmiş, 

tft geniş ekran, montajından sonra durmayıp, uzun süredir, almayı planladığım, sprintbooster için harekete geçtim, 650-800 tl arası fiyatlarla karşılaştım, online satış yapan bir sitede, 550 tl maaliyet ve, 9 taksit imkanını görünce dayanamadım, satın aldım.

bu akşam kargo elime ulaştı, montaj için youtube dan 2 tane video izlemiştim, az önce gece karanlığında, elimde fener alet takımı ile soluğu aracın yanında aldım, focus 3 ün pedal seti izlediğim videolardan biraz farklıydı ama, pedali sökmeme gerek kalmadı, tek sorun işlem yapacağım yer oldukça derindeydi, rahat hareket etmek oldukça zor olsa da, işi başardım, bir de pedaldaki soketi çıkarırken var olan klipsin yerini bulmakta zorluk çektim, (derinde old için göz teması kuramadan) ama bir süre sonra onu da keşfettim, ve montajı tamamladım esas itibari ile, olayı 1 dk içerisinde bitirmeniz işten bile değil :)

tabi hemen olayı test etmek için yola koyulduk, bütün bu forumda yazanları da başka forumdaki yorumları da daha önce okumuştum, olumlu yorumların yanında, olumsuz da çok yorum ile karşılaştığımdan ne ile karşılaşacağimı doğrusu ben de, çok merak ediyordum, 

sonuç tam anlamı ile, olumlu, ne diyim onca olumsuz yorum, ''işe yaramadığına yaramayacağına dair'', anlamsız kaldı, cihazı, hem kapatıp hem açabildiğiniz için, her türlü koşulda test ettim, zaten öncesini bildiğim bir araç :) . tamamen objektif olarak, aracın performansını ortaya koymakta, bir tık daha yardımcı oluyor, yakıt sarfiyatına yansıması var mı, sonraki konu, verdiğim paraya değdi mi kesinlikle benim için evet, 

sıra geldi, chiptuning e, ılımlı bir yazılımla, bir level daha atlamaya hazırız, her an olabilir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tft geniş ekran, montajından sonra durmayıp, uzun süredir, almayı planladığım, sprintbooster için harekete geçtim, 650-800 tl arası fiyatlarla karşılaştım, online satış yapan bir sitede, 550 tl maaliyet ve, 9 taksit imkanını görünce dayanamadım, satın aldım.

bu akşam kargo elime ulaştı, montaj için youtube dan 2 tane video izlemiştim, az önce gece karanlığında, elimde fener alet takımı ile soluğu aracın yanında aldım, focus 3 ün pedal seti izlediğim videolardan biraz farklıydı ama, pedali sökmeme gerek kalmadı, tek sorun işlem yapacağım yer oldukça derindeydi, rahat hareket etmek oldukça zor olsa da, işi başardım, bir de pedaldaki soketi çıkarırken var olan klipsin yerini bulmakta zorluk çektim, (derinde old için göz teması kuramadan) ama bir süre sonra onu da keşfettim, ve montajı tamamladım esas itibari ile, olayı 1 dk içerisinde bitirmeniz işten bile değil :)

tabi hemen olayı test etmek için yola koyulduk, bütün bu forumda yazanları da başka forumdaki yorumları da daha önce okumuştum, olumlu yorumların yanında, olumsuz da çok yorum ile karşılaştığımdan ne ile karşılaşacağimı doğrusu ben de, çok merak ediyordum, 

sonuç tam anlamı ile, olumlu, ne diyim onca olumsuz yorum, ''işe yaramadığına yaramayacağına dair'', anlamsız kaldı, cihazı, hem kapatıp hem açabildiğiniz için, her türlü koşulda test ettim, zaten öncesini bildiğim bir araç :) . tamamen objektif olarak, aracın performansını ortaya koymakta, bir tık daha yardımcı oluyor, yakıt sarfiyatına yansıması var mı, sonraki konu, verdiğim paraya değdi mi kesinlikle benim için evet, 

sıra geldi, chiptuning e, ılımlı bir yazılımla, bir level daha atlamaya hazırız, her an olabilir :)

Hayırlı olsuun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam sonuçları merakla bekliyorum takipteyim :sofeer: hayırlı olsun 

İbrahim Maslak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fotoğraflı anlatım olaydı keşke :P hayırlı olsun :)

çok haklısın aklıma gelmedi doğrusu, orların fotosu da nasıl çekilirdi bilmem aslında

Hocam sonuçları merakla bekliyorum takipteyim :sofeer: hayırlı olsun 

sağol İbrahim, performans olarak olumlu da, yakıtı bilmem şimdilik,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu sprintbooster teorik olarak ilgimi çekiyor, yoksa maddi olarak hayatta almam. Konuyu baştan itibaren okudum. Mertol abi ve Cem abi cihazın gaza bastığından daha fazla basıyormuşsun gibi çalıştığını yazmışlar, ancak cihazın demosunda durum öyle değil (yada biz yanlış anladık).

https://www.youtube.com/watch?v=T9DlOlFmXYk#t=55

Şöyle ki videoda ki demo ile deneme yaptık, her 3 konumda da gaza aynı miktarda basıldığında aynı sayıda led yanıyor, bu durumda başta verilen bilgilerin yanlış olduğunu düşünebilirmiyiz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu sprintbooster teorik olarak ilgimi çekiyor, yoksa maddi olarak hayatta almam. Konuyu baştan itibaren okudum. Mertol abi ve Cem abi cihazın gaza bastığından daha fazla basıyormuşsun gibi çalıştığını yazmışlar, ancak cihazın demosunda durum öyle değil (yada biz yanlış anladık).

https://www.youtube.com/watch?v=T9DlOlFmXYk#t=55

Şöyle ki videoda ki demo ile deneme yaptık, her 3 konumda da gaza aynı miktarda basıldığında aynı sayıda led yanıyor, bu durumda başta verilen bilgilerin yanlış olduğunu düşünebilirmiyiz?

aslında ilk 1. sn den sonraki, durum çok önemli değil gibi, gaza daha çok basarsın, olur bitter, ama araçlarınızı kullanırken dikkat edin, ilk kalkarken, gaza istediğiniz kadar basın, bir süre yanıt alamıyorsunuz, herşey çok daha yavaş seyrediyor, bence bu cihazın esas işlevi burada; bu latent dönemi bypass etmemizi sağlıyor ki, kullananları amiyane tabirle tatmin eden de bu sanırım benim teori de bu......

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.